Трябва ли четка и сешоар за тази прическа?

  • 5 511
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Косата ми е станала ужасно дълга и съответно - безформена. Искам да се подстрижа, но не късо. Много харесах този вид прическа, приятно-небрежно и същевременно елегантно (според мен, де). Обаче две дружки ме наплашиха, че няма да стои така само след подстрижка, а трябва и опъване с четка. Но аз не съм къдрава. Така ли е наистина?  Thinking

# 1
  • Мнения: 5 577
Блонд, за тази прическа горният пласт трябва да е доста дълъг, до раменете (незнам в какво състояние ти е косата, т.е. дали след подстрижката няма да се скъси?). Тогава мисля може и без сешоар.

Но ако е по-къс (както при мен - няколко см. под ушите) трябва сешоар да.  Tired
Иначе "бухва" и стои като шапка.

# 2
  • Мнения: 27 524
Косата ми е стигнала съвсем малко над кръста и е добре, общо взето. Не искам като шапка  Rolling Eyes

# 3
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Не, ако искаш да е по-разчупена, ако искаш горния пласт да е навит навътре към края си задължително четка и сешуар. Аз съм с такава прическа, просто горния пласт е като скосена черта и отдолу има малко по дълъг пласт. Много си я харесвам, защото ми върви.

# 4
  • Мнения: 5 577

Значи горният пласт до раменете, не по-късо.  Naughty Иначе шапка, много досадно.  Sick

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Ако косата ти е права или леко чуплива - мисля , че не ти трябва сешоар и четка.
Аз съм с силно чуплива коса и дълго бях с такава прическа, но за да не бухне косата беше силно филирана. Не съм ползвала четка и сешоар.

# 6
  • Мнения: 5 299
Аз доскоро бях с такава при4еска, но...косата ми е леко чуплива, косъма ми е много тънък, и само със сешоар стоеше перфектно. Wink
Останала съм с впчечатление, че си с чуплива коса...(от снимките), ..ако е така, без сешоар няма да ти стои така. Освен това при нова подстрижка, трябва малко време косата да се "настрои" на ноовата прическа.

# 7
  • Мнения: 27 524
Не, права ми е, аз си я начупвам понякога. Фризьорката ми казва, че съм била с чуплива, но аз не виждам. Освен ако не е заради това, че не стои до лицето ми гладка, а хвърчи, ненавиждам го това и все мисля, че с подобно филиране ще го избегна.  Thinking

# 8
  • Мнения: 5 299
Ако не ти е абсолютно  права косата - няма да ти стои така...точно на тази прическа(без сешоар)

# 9
# 10
  • Мнения: 6 155
Без сешоар само ако ти е идеално права Confused

# 11
  • Мнения: 27 524
Ех, да му се не види  Close
А може ли този сешоар в домашни условия да се прави? И това дърпане на косата не е ли вредно?

# 12
  • Мнения: 6 155
Може в домашни условия. Дърпането не е толкова вредно, но сушенето  Tired
Досадно е.
Но ако искаш промяна - пробвай на Верги варианта. Горният пласт да е минимум до раменете.

# 13
  • Мнения: 1 234
Блонди,моята коса точно така седеше като беше малко по-къса.И сега пак така си седи,нищо че е малко по-дълга.
Май има голямо значение освен дали ти е права косата и какъв ти е косъма-ти май някаде писа,че от боите ти е станал плътен и твърд Thinking .Моята коса е много тънка и права и май затова седи така WinkМисля си,че дори и да я изправяш няма да получиш точно този ефект Tired  bouquet

# 14
  • Мнения: 10 758
Ай да ти кажа и тука - аз я опъвам с ръка и кристали.
Миналата година като бях при Иво и си взех едни на Гарниер - silk& shine GLATT-EFFEKT ACTIV - KUR.
Чакай да го намеря и ще ти го покажа.

# 15
  • Мнения: 27 524

 Shocked Това за благозвучие или е коментар към кристалите  Joy
Шегувам се, чакам. То май кристалите все са си кристали, освен ако не говориш за нещо по-специално. Давай да видя, ако стане така ще е супер, косата ми е суха и ползвам кристали  Party

# 16
  • Мнения: 10 758

 Shocked Това за благозвучие или е коментар към кристалите  Joy
Шегувам се, чакам. То май кристалите все са си кристали, освен ако не говориш за нещо по-специално. Давай да видя, ако стане така ще е супер, косата ми е суха и ползвам кристали  Party
Естествено, че и за двете( и за благозвучие, и като коментар Mr. Green)



Е ти снимка, оди търси по магазините. 5-6 евра е.

# 17
  • Мнения: 27 524
Това май не са кристали, мари, а си е крем за мазане, без изплакване дето го водят. Има го тук, ще взема, мерси  Peace Но ако е крем, аз нещо не се сработвам с тях - косата ми става една лепкава и на клечки  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 10 758
Това май не са кристали, мари, а си е крем за мазане, без изплакване дето го водят. Има го тук, ще взема, мерси  Peace Но ако е крем, аз нещо не се сработвам с тях - косата ми става една лепкава и на клечки  Rolling Eyes
Ма къв крем ма.Течно е, безцветно.Ходи до магазина утре и го виж.Даже можеш да ми вземеш едно( ич не съм нахална, нали Mr. Green)

# 19
  • Мнения: 7 640
Може в домашни условия. Дърпането не е толкова вредно, но сушенето  Tired
Досадно е.
Но ако искаш промяна - пробвай на Верги варианта. Горният пласт да е минимум до раменете.

по тия прицини си мислех за нещо такова

Сешоар и въртяща се четка в едно.
Някой има ли опит, че 75 лв не са много малко.

# 20
  • Мнения: 27 524
по тия прицини си мислех за нещо такова

Сешоар и въртяща се четка в едно.
Някой има ли опит, че 75 лв не са много малко.

Полар, разкажи малко повече  Peace

# 21
  • Мнения: 6 155
по тия прицини си мислех за нещо такова

Сешоар и въртяща се четка в едно.
Някой има ли опит, че 75 лв не са много малко.

Полар, разкажи малко повече  Peace

Една тема за такъв тип уред  Confused
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=199182.0

# 22
  • Мнения: 7 640
това е Rowenta PS 245, все едно кръгла четка, която се върти сама и духа едновременно.
Има такива по телешоповете, ама хептен им нямам вяра.
Идеата е, че можеш да си направиш прическа сама в домашни условия.
Аз лично сама не мога са се среша със сешоар Embarassed

# 23
  • Мнения: 27 524
Биби, мерси, но от телешоп и аз не бих рискувала. Утре ще се разходя по магазините да видя какво има и колко струва. Полар, ще пиша после и ако искаш ще ти взема  Hug

# 24
  • Мнения: 7 640
Биби, мерси, но от телешоп и аз не бих рискувала. Утре ще се разходя по магазините да видя какво има и колко струва. Полар, ще пиша после и ако искаш ще ти взема  Hug


 В Технополис цената е 75 лв, но сигурно има и на други фирми, обаче сайтът им е загубен и това намерих, защото го знаех предварително.
Телешопските боклуци Stop съм благодаря, но пък са на същия принцип и ако се окаже идеята скапана, знам ли  newsm78
Айде огледай, пък ще му мислим.

# 25
  • Мнения: 27 524
Е, ако са на Филипс или Браун, едва ли няма да вършат работа. Ще видя и ще пиша. Може да взема и да пробвам и ще ти кажа.

# 26
  • Мнения: 4 371
Много я харесвам тази мацка, дето си я постнала Wink
На мнение съм, че без четка абсурд да стане. Дори и да ти е идеално права, нямаш гаранция, че ще застане както ти искаш. Не знам какво те притеснява в сушенето със сешоар, от има няма 10 години се суша без прекъсване, дори и лятото. Само като съм на море не го правя. Имам доста коса, пу пу.
Не си прави прическата там ,ела си тук. Братовчедка ти според мен ще ти изнесе една лекция как да си правиш тази прическа бързо и лесно.

# 27
  • Мнения: 27 524
Хм, мислех си, че дърпането и сушенето не са особено препоръчителни, а и в комбинация с боядисване...  Sad Но ще търся тази четка, дето Полар я постна. Трябва да ми обясниш кое как се прави. Разбира се, че в София ще ходя, тук два пъти ходих и това ще ми остане  Twisted Evil Братчедката е малко дръпната, но се надявам да ми обясни, дано да стане, пък ще се дърпам като трябва  Confused

# 28
  • Мнения: 4 371
Тази четка и аз съм й мераклийка, но сега ми е къса косата и нямам нужда от нея...
Като бях с дълга коса, си връзвах кукуриго и оформях долния слой. След това пускам малко от кукуригото и пак оформям. И после най-горния слой. Разбра ли нещо  Crazy
Имала съм подобна прическа, не е трудно, стига да имаш нерви да се сушиш и да не те заболяват ръцете да дърпаш и вдигаш нагоре.

# 29
  • Мнения: 27 524
Добре, де, а една такава процедура след направата й колко държи? Не ми казвай, че е само един ден и ще трябва да се дърпам всяка сутрин, защото тогава се отказвам отсега  Crazy

# 30
  • Мнения: 4 371
От миене до миене. И зависи как спиш Laughing

# 31
  • Мнения: 4 371
Абе тази жена с каква ли боя се боядисва newsm78
А и бас хващам, че на първата снимка не се е дърпала никак Mr. Green

# 32
  • Мнения: 27 524
Тя беше рекламно лице на Лореал Рецитал, имаше и с кой цвят е била, но на всички ни е ясно, че изобщо не я боядсиват с това  Sunglasses
И на мен не ми прилича на дърпана, затова мислех, че ще стане с повечко филиране...

# 33
  • Мнения: 7 640
Добре, де, а една такава процедура след направата й колко държи? Не ми казвай, че е само един ден и ще трябва да се дърпам всяка сутрин, защото тогава се отказвам отсега  Crazy

при мен, като си направя сешоар при фризьор, ефектът си стои 3-4 дни, като не е същия последния и първия ден, разбира се. И после идва време да се мие косата, но издухана издържа повече, защото не я пипам толкова, пък и е отделена от кожата на главата Wink

# 34
  • Мнения: 10 758
Блондиньоооо, ела при Тутката ма.Тя си отвори салона.Повече няма да казвам, че ше ми резнат гръцмуля за реклама. Mr. Green

# 35
  • Мнения: 27 524
издухана издържа повече, защото не я пипам толкова, пък и е отделена от кожата на главата Wink

Поясни сега, моля, какво искаш да кажеш с удебеленото?  Thinking

# 36
  • Мнения: 2 673
Блонди, аз изревах от подстригването преди месеци именно заради тази прическа. Косата ми е права \според мен\, но леко чуплива всъщност. И като ме фрасна фризьора, се оказа че съм като бухта в главата и някакви филирани стръчки отдолу..Щях да умра от мъка. Моя съвет е да не те филират, а горния слой задължително да не го скъсяваш...Че наистина рискуваш да излезеш посред лято с шапка Mr. Green
горе -долу се приемах след изтегляне и изправяне с преса Tired

# 37
  • Мнения: 27 524
Е, как тогава хем да съм с дълга коса, хем да имам някаква форма и прическа?  newsm78 То нищо не остана като възможност  Confused

# 38
  • Мнения: 7 640
издухана издържа повече, защото не я пипам толкова, пък и е отделена от кожата на главата Wink

Поясни сега, моля, какво искаш да кажеш с удебеленото?  Thinking

ами на косата е даден обем и е по-въздушна, сякаш насушоарената коса не се мърси толкова и това е една от причините, според мен.
Дали се обясних по-добре newsm78

# 39
  • Мнения: 3 268
Блонди,прическата ми в момента е точно такава.Само със четка и сешоар седи по този начин.Ако не съм била на фризьор,все едно не съм с такава подстрижка.Косата ми е леко чуплива и стои по коренно различен начин.Затова всяка седмица я изправям.Точно като на снимката стои,че и по-добре.

# 40
  • Мнения: 27 524
Полар, разбрах, мерси.
Ами, ще отида със снимките при фризьорката и ще я попитам, да видим тя какво ще каже и ще ме посъветва. Ако не - да ме подстриже както би било добре според нея и това е. Не мога да ходя всяка седмица на фризьор, а сама у нас дали ще се справя... не знам и аз вече. Защо трябва всичко хубаво да е все сложно?  Confused

# 41
  • Мнения: 1 881
Блонди,моята коса точно така седеше като беше малко по-къса.И сега пак така си седи,нищо че е малко по-дълга.
Май има голямо значение освен дали ти е права косата и какъв ти е косъма-ти май някаде писа,че от боите ти е станал плътен и твърд Thinking .Моята коса е много тънка и права и май затова седи така Wink

Абсолютно същата е косата ми в момента,. С нищо не я правя, освен, че след като я среша, съвсем леко намокрям, за да изгладя съвсем. Но косата ми е сравнително рядка, с тънък косъм и съвсем права. И оформяне от фризьор всеки месец, защото ми расте много бързо Simple Smile

Тази прическа е съвсем обикновено етажно подстригване+филиране newsm10

Последна редакция: пн, 18 юни 2007, 14:36 от Небесна

# 42
  • Мнения: 3 268
Явно е до коса.Моята е твърда и леко чуплива.При домашни условия не мога да я изправя с нищо.Актрисата се казва Шарлийз Терон.

# 43
  • Мнения: 1 174
Защо трябва всичко хубаво да е все сложно?  Confused

Блонди, аз имам същата прическа като тази на Чарлийз Терон, ако мога да я нарека прическа. Laughing
Искам да ти кажа, че този ефект се получава няколко месеца (2-3) след посещение при фризьора и е съвсем естествен.Достатъчно е само да имаш тънка и права коса и от самото израстване тя придобива този вид  Simple Smile
Преди да се подстрижа  така бях с дълга равна коса, под раменете и когато отидох при фризьора (момиче на не повече от 20-22год.), казах само да ме освежи малко.В резултат се разделих с 4-5см в дължина и 15-тина в най-високия пласт отзад на главата.Бях филирана много внимателно, на няколко пласта и в гръб линията на косата ми изглеждаше дъгообразна, като се скъсяваше към раменете.Встрани на главата и отпред филирането е по-силно.
Ами май това е всичко, което мога да ти обясня.Нищо сложно!Сумичката, която дадох накрая бе само 7лв. Laughing
Ако имаш нужда, бих ти пратила и снимки. Simple Smile

Успех!

# 44
  • Мнения: 27 524
Взех си такава, с нормална и дебела четка, с две скорости, пък да видим  Confused

# 45
  • Мнения: 7 640
Взех си такава, с нормална и дебела четка, с две скорости, пък да видим  Confused



айде, чакаме Grinning

Общи условия

Активация на акаунт