На каква възраст проговориха децата ви?

  • 2 005
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 521
chumbi, първите думички бяха Ало Crazy,Ball(топка) и Fische(риби), преди това имаше един период, в които крещеше grün(zелен), но иzобщо нямаше мисъл в него...
Анетте, съгласна съм, таблицата е напълно ориентировъчна.

# 16
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Феям, наистина ли са такива? Grinning

Моят син пък каза първо "attends" (чакай) и  "encore" (още) - май за френски президент се тренира Wink

такива са  Rolling Eyes. в къЩи се не траят, освен ако не са порядъ4но уморени. айде, сега голямата ве4е седи пред компЮтъра или попро4ита неЩо.

и ти добре си се устроила  Laughing...  липсва му "обеЩавам" и е готов за политика 4овекът  Laughing

# 17
  • Мнения: 3 804
моите проговориха с изре4ения към 18-19 м.възраст.даяна сега е на 1г.и по4ти 9 месеца и ве4е прави изре4ения с по 3 думи,има 4-5 думи които ги знае на 2та езика и бг употребява когато говори с мен а арабските с баща си,основно говори на бг като тук таме вмъква някоя арабска дума,но моите все пак са моми4ета,
на моя приятелка сина също 2ези4ен,по голям е от даяна с 2 месеца също знае доста думи,но още не прави изре4ения

# 18
  • Мнения: 6 390
след 2г. възраст проговори разбираемо, преди това отделни проблясъци  Grinning
След един месец в БГ -април - много напредна с бг, направо забрави всичко което знаеше на цз, сега се възвръща баланса, започва пак да вкарва по някоя друга цз дума в бг изречение  Crazy

И аз съм с хаймана в къщата, защото една от първите й думи беше че иска шунка, слагаме буките,
два дни дни ми трябваше да разбера, че шунка е вънка  Laughing та  да слагам обувките Whistling

# 19
  • Мнения: 1 783
Мартин има около 50 думи, които използва постоянно. Не прави изречения още, но от време на време прави фрази като "дай ам". Основно говори на руски защото досега беше с руската баба - 70% и останалите са на български, на английски има 3-4 думи като hi, bye. А и сега като ходи на градина, учителката се оказа от Казахстани му говори също на руски, така че с българския няма да напредне много, за мое съжаление....

Аз очаквах да проговори много по-късно, заради трите езика, но за сега е добре. Предполагам че ще сме на това ниво дълго време.

# 20
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
след 2г. възраст проговори разбираемо, преди това отделни проблясъци  Grinning
След един месец в БГ -април - много напредна с бг, направо забрави всичко което знаеше на цз, сега се възвръща баланса, започва пак да вкарва по някоя друга цз дума в бг изречение  Crazy

И аз съм с хаймана в къщата, защото една от първите й думи беше че иска шунка, слагаме буките,
два дни дни ми трябваше да разбера, че шунка е вънка  Laughing та  да слагам обувките Whistling

 Joy

# 21
  • UK
  • Мнения: 1 334
От около месец говори с изречения, на български. Тя е двуезична, но сме в Бг и основно Бг слуша в момента, сигурно затова и така изведнъж дръпна. На английски казва отделни думи само.

# 22
  • Мнения: 2 051
На година и половина казваха до десетина думи, не повече.
Хич нямаше да помня, но гостувахме тогава и ми се е запечатало. Тогава бяха двуезични.
На 2 години смесваха 2-та езика, тогава се включи и третия и се бях попритеснила....

След 2 годинки и половина започнаха много добре да се ориентират - правилни доста дълги изречения с малко смешен словоред на който език им се заговори.
Сега (още нямат 3) ми казват неща от сорта "те обичам много аз мамо моя, знаеш ли защо?" Mr. Green

# 23
  • Мнения: 24
Моят син проговори в смисъл съставяше изречения от 2-3 думи още на 1г и 6 м един месец след като тръгна на ясла. А прости думи4ки казваше още на 9 м като се запо4на от дяди и тати. Винаги е говорил много правилно никога не е изговарял бебешки думите. Сега е на 3 години и сме от 3 м в САЩ но не иска да у4и английски знае няколко думи и винаги казва 4е няма да говори на английски а той стял да нау4и децата да говорят български Mr. Green

# 24
  • Мнения: 11 314
Щерката проговори на 2 и половина, малкия и той на толкова.
Имам предвид смислени изречения с поне 2-3 думи в тях.
Иначе подкараха думички още на 13 месеца.

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Първите думички бяха около годинка. Сега знае и ползва много думи на двата езика, но не ги събира в изречение. "Мамо, моля!" не го броя Wink Ползва успешно "мерси", "моля", "sorry". Първите две в подходящи моменти, но със "sorry" прекалява  Laughing А този понеделник се скара на брат си, "Гого, не пип нос!"  Naughty Двамата със сина бяхме  Shocked И за да се убедим, че го е казала, баткото пак й пипна нослето  Whistling Но от тогава, други проблясъци не е имала.

# 26
  • загубено
  • Мнения: 6 490
Първите думички около годината.Но бяха отделни.После поспря та чак се притеснихме малко,но от един престой в Бг се отпусна и започна,та чак спирачка няма Simple Smile.Сега говори,но май започва да "меши"езиците

# 27
  • Мнения: 1 238
Много късно проговори, към 2 годинки и половина някъде. До тогава- нищо, даже и думички не казваше. След това обаче започна направо с цели изречения. И то на двата езика.

# 28
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ведра - мога ли да те помоля да споделиш малко опит с 3-езичието. Моята дьщеря е на 1,5 но за сега не казва почти нищо, освен 2-3 срички. А е изложена на 3 езика нон-стоп, ходи и на ясла. честно казано не знам какво да очаквам

# 29
  • Мнения: 1 783
Ведра - мога ли да те помоля да споделиш малко опит с 3-езичието. Моята дьщеря е на 1,5 но за сега не казва почти нищо, освен 2-3 срички. А е изложена на 3 езика нон-стоп, ходи и на ясла. честно казано не знам какво да очаквам
И аз бих се включила - както писах по-рано и аз съм в същото положение с три езика в къщи. Но той много добре се ориентира за сега. Интерсно ми е да чуя от други с опит с три езика.

Общи условия

Активация на акаунт