Как перете дамаска на диван?

  • 25 113
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 750
Аз намерих на баницата мекото, откакто започнах да чистя и килима и меката мебел (всичко в безумното екрю! ooooh!)с препарат-пяна за автомобилни тапицерии. МИнавам с прахосмукачката, напръсквам, натърквам с чист и сух бял парцал, изчаквам да изсъхне и пак минавам с прахосмукачката и ефектът е поразителен. Купих го от една бензиностанция ШЕЛ.Казва се Formula 1.
Ето го:

# 16
  • Мнения: 1 426
Спаске, тъкмо си викам: сега ще ги шашна всичките с моя начин, а ти вече си го направила!

# 17
Купих го от една бензиностанция ШЕЛ.Казва се Formula 1.
Колко струва?

Аз използвах Медикс за килими и дамаски - за цената от около 2 лв.  никак не лош. Освен това не се изплаква - само се попива с чиста, суха кърпа и се оставя да изсъхне. Диванчето светна, даже и петната изчезнаха.

# 18
  • Мнения: 4 514
Преди два-три месеца си прах дивана, като разтворих в легенче малко прах за пране (обикновен някакъв) във вода - слаб разтвор, за да няма нужда от изплакване после, взех чиста кърпа и търках яко. Честно казано, не вярвах, че ще се получи, но взе, че стана. Е, играчка си е, аз го прах два дни в различни участъци, за да има къде да сядаме, но важното е, че си почистих дивана.

# 19
  • Мнения: 1 098
Нашият го минавам с парочистачка, калъфките на възглавницата се свалят- тях в пералнята

# 20
  • Мнения: 1 446
С перяща прахосмукачка.

# 21
  • Мнения: 226
Аз с Vanish си развалих дамаската на дивана - избеля. Наскоро го изпрах с Medix за килими, мокети и дамаски и се получи много добре.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Пробвах някакъв спрей за дамаска - нещо като този който е показала Спаска, само че беше във флакон. Взе че се получи.

# 23
  • Мнения: 491
Аз пък взех точно Формулата, но много попиваше и не видях много голям ефект. Но май нещо не спазих точно технологията.
Петната обаче останаха, въпреки, че основно тях търках. С Вениш петната излизат, но наистина при някои материи избледняват цветовете .

# 24
  • Мнения: 4 300
В пералнята, защото се сваля. Мисля да пробвам и с Рейнбоу.
Иначе за по честно  почистване ползвам обикновена прахосмукачка, имаме си специална четка. Нямате си идея колко прах излиза от дивана на всеки 1-2 седмици. Направо се уплаших като го видях за първи път.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 816
С перяща прахосмукачка и добре че я имам ,защото имаме куче,което не ме оставя да скучая. Crazy

# 26
  • Мнения: 113
Навлажняваш леко дамаската и ръсиш щедро сол. Оставящ да попие и изсъхне. После минаваш с прахосмукачката. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт