ЛУФ СИНДРОМ. ПОМОЩ!

  • 4 942
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 306
Мислила съм си го, но съм от Варна. Направо не ми го побира акъла, как ще пътувам до там през ден за проследяване на фоликулите. Ами нали ще ме изгонят от работа и как ще събирам пари за ин-витрото. Работата ми е такава, че не мога да отсъствам повече от 5-6 дни и то през определено време от месеца. Направо виждам как ще ме изхвърлят, а паричките ни трябват. Не можем да живеем само с едната заплата. Направо не знам как успяват да се организират момичетата, които пътуват. Имам шефове на които изобщо не мога да разчитам, че ще прояват разбиране.

# 16
  • Мнения: 4 915


Ами четох, че ЛУФ - диагнозата се поставя след поне 3 последователни цикъла без пукнат фоликул. При мен при лапароскопията надупчиха яйчниците, за се реши този проблем. Имах поликистоза. След лапарото започнах стимулации с Клостил, и после - Прегнил при подходящи фоликули, но понякога вършеше работа, понякога - не. Всеки месец си водех записки как е стимулирана овулацията, с какви дози, после колко и какви фоликули, колко Прегнил и какъв е резултата. Давах го на лекаря си всеки път, щом отивах на преглед и въз основа на "историята на лечението" предписваше как ще действаме настоящия цикал. Но както казах, това не даде резултат при мен.

Явно нещата са били много на "психическа основа". Забременях спонтанно и с второ детенце, при това още кърмех и имах много непостоянен цикъл, нередовен секс и т.н., не смеех да се надявам изобщо, че ще имаме втори шанс и то взе, че се получи ненадейно...Затова съветът ми бе да не губиш вяра.

Изследвали са ти хормоните, предполагам.
Продължете да следите всеки цикъл и не се предавай. Ако трябва, сменяй клиниката и лекарите.

# 17
  • Мнения: 4 915
Мислила съм си го, но съм от Варна. Направо не ми го побира акъла, как ще пътувам до там през ден за проследяване на фоликулите. Ами нали ще ме изгонят от работа и как ще събирам пари за ин-витрото. Работата ми е такава, че не мога да отсъствам повече от 5-6 дни и то през определено време от месеца. ....

Няма ли вариант просто да ти следят цикъла всеки месец, трябва преди евентуална овулация и след нея, зад а видят дали фоликулите се пукат спонтанно. Не е необходимо през ден... Rolling Eyes
Между временно, наистина кандидатствайте по Здравната каса за ин-витро. Едното не пречи на другото. Действай на няколко фронта едновременно.

П.П. Ето една тема по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16225.0;all

# 18
  • Мнения: 939
djini_selena, аз също не съм от София и пътувам. Има и други момичета от Варна, които ходят в София. Ти сама си преценяваш. но ако искаш наистина дете, мисля, че би трябвало да обмислиш вариантът със София. Щом ти е доказано, че не пукаш фоликули и имаш направени другите изследавния, никой няма да те кара да повтаряш всичко отначало. Занеси си изследванията, покажи и лекарят ще прецени. В крайна сметка за инсеминация ти трябва не повече от 5-6 дни за престой в София - от първия преглед за определяне на датата - до самата процедура и преглед на следващия ден.


Free Soul , касата спря приема на документи за тази година.

# 19
  • Мнения: 547
При добра организация за инсеминация можеш да присъстваш в София за 1-2 дни.При мен точно така беше.Проследяване на фоликулите в Бургас и когато достигнеха 18-19мм се обаждах в София и се уточнявахме кога да отида.Обикновено на следващия ден сутринта трябваше да съм там.Уреждах си отпуска за следващите 2 дни и пътувах с нощния рейс.Сутринта висвах в клиниката,докато ме вместят между пациентите с предварителен час.Преглед,изследвания на ЛХ,естрадиол и СУЕ,които стават за 2 часа и ако естрадиола показва,че яйцеклетката е годна според нивото на ЛХ ми определяха час за инсеминацията.Обикновено на следващия ден сутринта.Слагаха ми прегнил веднага или вечерта,а мъжа ми идваше с нощния рейс.На сутринта още като отвори лабораторията дава материал и веднага тръгваше обратно към Бургас,за да отиде на работа макар и със закъснение.Аз оставах за инсеминацията и се прибирах след това.Успех!

# 20
  • Мнения: 306
Dji-djo, а ти къде прави инсеминации, ако не е тайна. При мен проблема е, че фоликулите ми изобщо не се пукат. Трябва да намеря в София лекар, който може да ги спука ръчно. Правят ли в твоята клиника така и ако може някой де ме посъветва, към кой лекар да се насоча, който го практикува това ще бъда много благодарна. Явно във Варна няма да стане по този начин.

# 21
# 22
  • Мнения: 4 915
http://health.ivillage.com/infertility/0,,6704,00.html

djini_selena, знаеш ли английски? Виж горния линк. Може би това ще ти даде надежда.
За ръчно пукане на фоликули за пръв път чувам...ще потърся инфо... Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 306
Благодаря, английския ми не е много добър, но ще се опитам да си го преведа.

# 24
  • Мнения: 3 376
Хмм, според автора на статията ЛУФ синдромът може и да не съществува  Shocked А как ще обясни тогава защо непукането на фоликул е масов страничен ефект от ендометриозата? Явно има такова следствие, колкото и да не му се вярва на автора. Стандартно се преодолява с ин витро оплождане. Не виждам как по неговия метод "инжекции за овулация и инсе" ще се преодолее... Между другото, има теория, че стимулациите при жени с ендометриоза увеличават риска от непукане. Джини Селена, защо не пробвате 1-2 месеца на естествен цикъл, с или без инсе?

# 25
  • Мнения: 306
Ами ние изобщо не спре спрели да пробваме, а преди тази неуспешна инсеминация имам проследени 2-3 цикъла на ехогаф, при които изобщо не се спука фоликул, въпреки че си имаше доминантен. Не знам дали изобщо има някаква вероятност някога да ми се спука фоликул, заради тази ендометриоза. Аз затова се опитвам да разбера дали няма някакъв начин да се спука ръчно и така да направим инсеминация. Четох из форума, че при някои момичета лекарят го  е пукал ръчно /фоликула/, но не знам при моя случай дали е възможно. Иначе все си мисля, че ако беше докторът щеше да го направи.

# 26
  • Мнения: 939
При всички случай е възможно да се спука от лекар, важното е кой го прави.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Като изключимЛУФ синдрома, че нямам много инфо за него, съм чела че фоликул може да се спука от физическо натоварване. Често покрай овулация се препоръчва да се правят коремни преси, но не знам с натискане дали става.
      Верити, много си права.
      При последната стимулация след прегнила се оказа, че фоликулите не са се спукали. Тогава д-р Ганева  ми каза да правя коремни преси, за да се спукат. Три дни правих по над 300 на ден. Като отидох на УЗИ се оказа, че се бяха пукнали. И после се оказа, че съм бременна.

Общи условия

Активация на акаунт