Джет кредит +

  • 82 866
  • 136
  •   1
Отговори
Здравейте!Някой от вас да е вземал такъв кредит?Моля да пише какви са условията и как се погасява-на месечни или седмични вноски?Какви горе-долу са лихвите?Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 109
Сега ми приключва третия такъв заем.Вноските са месечни,а лихвата не е малка.Но  плюсовете са :почти винаги ти го дават,до 2-3 часа си с новата вещ в къщи,не чакат за доказване на доход и поръчители.Това е за сума до около 1500-2000лева.На мен лично ми е по удобно да изтегля такъв заем и веднага да си купя необходимата вещ,а не да събирам пари една година и да нямам на  какво да готвя примерно.

# 2
  • Мнения: 2 584
аз взех само че 800лв. защото съм по майчинство, връщаш 1000лв. за 1 година на месечни вноски, ако искаш повече пари ти трябва копие от трудов договор, това което ми хареса на мен е че е дебитна карта а не кредитна

# 3
  • Мнения: 304
Ако е за някой уред от голям магазин не прибягвай до Джет кредит-вссички други са по-изгодни. Говоря за Техномаркети Технополис. Провери навсякъдеи сама реши! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 584
кои са по добри, евролаин ли #Crazy, изплатих си два кредита през джет, една печка, телевизор и телефон, дори ги помолих да ми изпратят факс че съм погасила всичко и не дължа нищо, и чак след това си взех дебитната карта към джет кредит+
а и другите не дават на изплащане ако си по майчинство

# 5
  • Мнения: 447
Джет + е потребителски кредит който се дава чрез  дебитна карта , условията за тегленето на такъв кредит:ЛК мобилен телефон трите имена и ЕГН на семеен партньор ако евентуално има такъв.Не е задължително да имаш трудов договор или някакви взаимоотношения с работодател.Размер на кредита  от 150  до 3000 лв . Вноските се погасят месечно на равни вноски.Лихвата зависи от сумата и срока на погасяване,но колкото е по малък срока на разсрочване толкова е и по ниска лихвата.Надявам се да съм била полезна с отговора. Hug

# 6
  • Мнения: 3 929
А този кредит само при покупка на стоки ли се отпуска или може парите да се използват за друго? Аз получих покана от Джет като лоялен клиент дасе възползвам, но засега не ми се купува нищо, но пък ми трябват пари за друго.

# 7
  • Мнения: 2 584
А този кредит само при покупка на стоки ли се отпуска или може парите да се използват за друго? Аз получих покана от Джет като лоялен клиент дасе възползвам, но засега не ми се купува нищо, но пък ми трябват пари за друго.

този кредит е паричен, не е нужно да купиш нещо, парите ти ги дават в дебитна карта и си ги теглиш

# 8
Благодаря на всички и най-вече на теб,БГ Фуста! newsm51

# 9
  • Мнения: 282
А лихвата горе-долу в какви граници варира? Примерно, ако взема 150лв за 12м, колко ще е вноската?

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Не съм ползвала Джет кредит, но пък вече за втори път ползвам Джет кеш  Rolling Eyes Лихвите са големи, но пък като ми трябват пари на куп, ми ги дават до 2 часа.
Ние плащаме седмични вноски, зор си е, но...

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Лихвите им са много високи. Ако се търси подобен кредит, по-добър вариант е отвореният кредит на ОББ. Условията им са по-изгодни от Джет-а.

# 12
Няма да сбъркаш. Аз лично съм ползвала джет кеш (пари в брой) и джет кредит(стоки на изплащане). Много хора са против това, но тази фирма няма скритетакси докато при другите все има нещо недоизказано. Аз съм решила да почивам на море в Китен чрез джет кредит в хотел "Фантастико". За кредит плюс мога да кажа само, че това са дебитни карти при който без значение дали си ползвал или не пари от нея в кроя на месеца имаш вноска. Което според мене не е практично. Джет кеш са парични заеми които са от 100 до 1200лв. но са на етапи. Първо теглиш до 400лв. после до 800лв и накрая до 1200лв.В което има логика. За мене тази фирма е №1, защото са коректни към своите клинти и знаят, че клиента е важен за тях. Препоръчвам ти да работиш с тях.  Grinning Laughing

# 13
  • Русе
  • Мнения: 101
За последният уред,който купихме с Джет кредит, платихме предсрочно,след време получихме писмо,че сме сред "най-коректните клиенти",а тази година мъжът ми за рожденния си ден получи картичка от тях.

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Как все нови потребители и гости трйбят, че е чудесно, пък стари пишат нещата реално  newsm78
И що никой досега не написа колко ще й струва да вземе 150 лв и да ги върне за 12 м?
Туй особено към дамата/господина с картичката като въпрос да го отправя  Flutter

Хм, правопис чудесен, как да се доверя на мнението  Rolling Eyes

# 15
  • София
  • Мнения: 2 079
Лихвата им е много висока - не помня точно, но се въртеше около 19 %.
Такава е и на EuroLine - 18.9 % .
Говоря за годишна лихва.
EuroLine имат и допълнителна такса от 2.50 всеки месец, както и начална такса 25 лева.
На Джет кредита е горе-долу същата - начална такса 20 лева (за издаване на картата) и 2 лева всеки месец, при погасяване на заема.
Не мога да изчисля колко ще плащаш за 150 лева, защото по-малко от 20 лева вноска не може да има, т.е. 150 лева за 12 месеца не дават. Naughty

# 16
  • Мнения: 2 677
И що никой досега не написа колко ще й струва да вземе 150 лв и да ги върне за 12 м?

С Джеткредит Плюс не можеш да вземеш 150 лева и да ги върнеш за една година. Минималният размер на заема е 500, максималният - 3000 лева.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Как все нови потребители и гости трйбят, че е чудесно, пък стари пишат нещата реално  newsm78
И що никой досега не написа колко ще й струва да вземе 150 лв и да ги върне за 12 м?
Туй особено към дамата/господина с картичката като въпрос да го отправя  Flutter

Хм, правопис чудесен, как да се доверя на мнението  Rolling Eyes

Тъкмо и аз това щях да пиша.

Хора не се лъжете с тези изнудвачи. Сметнете си добре какво ви дават и какво връщате. И само ден закъснение по погасителните вноски ви коства кинти.

Абеееее #Cussing out

# 18
  • Мнения: 3 929
Как все нови потребители и гости трйбят, че е чудесно, пък стари пишат нещата реално  newsm78
И що никой досега не написа колко ще й струва да вземе 150 лв и да ги върне за 12 м?
Туй особено към дамата/господина с картичката като въпрос да го отправя  Flutter

Хм, правопис чудесен, как да се доверя на мнението  Rolling Eyes

Тъкмо и аз това щях да пиша.

Хора не се лъжете с тези изнудвачи. Сметнете си добре какво ви дават и какво връщате. И само ден закъснение по погасителните вноски ви коства кинти.

Абеееее #Cussing out
Аз два пъти купих стоки с Джет кредит, вторият път даже закъснях няколко пъти с вноските. Но никога не съм пропускала вноска. Хората ми се обаждаха да ми напомнят, в случай че съм забравила. Обяснявах им каква е причината, да закъснея, а те ме съветваха какво да направя, за да не ме глобят с 2,50 лв. Наскоро получих писмо от тях, че ми благодарят за коректността и ми предлагат да се възползвам от някои техни оферти. Вярно, че лихвата им е доста голяма, ама всеки сам преценява, преди да тегли пари. На мен ми трябват пари и лихвата в този случай не би ме спряла, защото тези пари от друг не мога да взема.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Eдин познат тегли - не знам какъв точно е, но е Джет кредит. Тегли 200 лв, изплати към 280, като вноските бяха седмични по 23 лв. Убийствено е!!!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако е за купуване на стоки сякаш по-добрия вариант е ТиБиАй кредит.Майка ми взе готварска печка на изплащане за 6 месеца,лихвата беше около 40 лв.Печката струваше към 550 лв.40 лв. е поносимо при положение че тези 6 месеца си готвиш на новата печка.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
TBI е с по-малки лихви от Джет-а.
Джет-а по-бързо одобряват. ТВI - също, ако си с досие.

Но са си лихвари  Crossing Arms

В понеделник мога да ви кажа, при дадена сума, колко ще погасявате на месец ч/з TBI.

# 22
  • Мнения: 678
Бих Ви посъветвала, ако решите да теглите кредит да го направите чрез банка. Ако Ви трябват пари постоянно като всеки месец теглите и погасявате, то обърнете се към банка, чрез която си получавате заплатата и попитайте за кредит - овърдрафт. Ако Ви трябва по - голяма сума, то изтеглете потребителски кредит. Може да е малко по - дълга процедурата, но лихвите са много по - ниски, а и в банките одобрението за потребителски кредит се дава в рамките на два дни, освен ако няма някакъв проблем /доходи, ползван и некоректно погасяван кредит и т.н./. Джет и TBI дават бързо кредитите /само срещу лична карта/, но за това и лихвите са им толкова високи - с тях си покриват риска от некоректни платци.
Но най - добрият съвет който мога да Ви дам е - по-добре спестявайте, а не теглете кредити. Премъчете се два, три месеца без съответния уред, но след това ще знаете, че е само ваш.

# 23
  • Мнения: 3 360
TBI е с по-малки лихви от Джет-а.
Джет-а по-бързо одобряват. ТВI - също, ако си с досие.

Но са си лихвари  Crossing Arms

В понеделник мога да ви кажа, при дадена сума, колко ще погасявате на месец ч/з TBI.

Съгласна съм-на Джет са по- високи лихвите.С TBJ си купихме стоки за 1056 лв, а връщаме 1140 за 6 месеца/как ти се струва-84лв разлика/ newsm78

# 24
  • Мнения: 2 677
Eдин познат тегли - не знам какъв точно е, но е Джет кредит. Тегли 200 лв, изплати към 280, като вноските бяха седмични по 23 лв. Убийствено е!!!

Това е Jet Cash.

TBI е с по-малки лихви от Джет-а.

Така е. Но само на пръв поглед.  Wink TBI имат такси за обслужване на кредита, които не фигурират никъде в погасителния план, а също така те набутват и с карта, която допълнително ти утежнява бюджета.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Eдин познат тегли - не знам какъв точно е, но е Джет кредит. Тегли 200 лв, изплати към 280, като вноските бяха седмични по 23 лв. Убийствено е!!!

Това е Jet Cash.


Каква е разликата?

# 26
  • Мнения: 2 677
Jet Cash е паричен заем в по-малък размер (до 800 лева), който се погасява на седмични вноски и плащането не става по банков път, а на ръка на съответния представител за Jet Cash.
JetCredit Plus е заем в размер от 500 до 3000 лева. Погасява се като всеки един потребителски кредит - по банков път. Срок на изплащане - 24 месеца.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Jet Cash е паричен заем в по-малък размер (до 800 лева), който се погасява на седмични вноски и плащането не става по банков път, а на ръка на съответния представител за Jet Cash.
JetCredit Plus е заем в размер от 500 до 3000 лева. Погасява се като всеки един потребителски кредит - по банков път. Срок на изплащане - 24 месеца.

Благодаря   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 1 345
На джет са високи лихвите както на евролайна и други, но няма скрити такси за обслужване и пр. - това при покупка на изплащане. Закъснявала съм със вноски други ми ползваха името и погасяваха абсолютно некоректни бяха пропускаха вноски и пр. От Джет обаче казаха записваме, че не го плащате вие при бъдещо искане да не се взима пред вид некоректността и въпреки всичко лихви начислени нямаше никакви. В банката лихвата е по- ниска, но смятате ли процентното взимане преди изплащането на вече избраната сума от вас ако това нещо се разхвърля помесечно идват почти еднакво с джета. Пример не го помня точно но при 2500 лв. от банка съм плащала 62лв. вноска за 5 години + около 200лв прибрани непосредствено преди изплащането на сумата, а може би 300 там някъде беше т.е. получих 2200 да речем. Срока исках да бъде значително по-къс, но поради малката сума на която ме осигуряват банката не позволи по -къс срок. Така, че всичко е въпрос на доста дълги сметки и нещата горе долу са еднакви. А ко  си клиент на дадена банка и има преференции тогава си заслужава

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ами то ако имаш Златна клубна карта към TBI, пак си на преференциална лихва.

... TBI имат такси за обслужване на кредита, които не фигурират никъде в погасителния план, а също така те набутват и с карта,...

това не съм 100% сигурна, че е така.

# 30
  • Мнения: 2 657
Eдин познат тегли - не знам какъв точно е, но е Джет кредит. Тегли 200 лв, изплати към 280, като вноските бяха седмични по 23 лв. Убийствено е!!!

да така е,както казва ЗлаВещица,аз в момента съм кредитен консултат към друга и са на същото дередже Peace

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Eдин познат тегли - не знам какъв точно е, но е Джет кредит. Тегли 200 лв, изплати към 280, като вноските бяха седмични по 23 лв. Убийствено е!!!

да така е,както казва ЗлаВещица,аз в момента съм кредитен консултат към друга и са на същото дередже Peace

Абе, оцелява се  Stop Вече три пъти ни се наложи да ползваме Джет кеш  Rolling Eyes Плащаме по 36 кинта на седмица, но сме живи.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Според мен това е вариант,за хора с недоказани доходи и малки суми заем.Замислете се защо Джет не са банкова институция?-Не подлежат на БНБ контрол и не се подчиняват на тези закони .Там също има,, парван  на парламентарно ниво,, фирмата е на съпруга на Ралица Агай,тази която взе за смешна сума апартамент и трябваше да го доплати.Но  не сме чули да се е случило. Всеки сам си преценява и ако не може да смята има калкулатри.Не го отричам,щом съществува  значи  има пазар в нашата сива иконамика.Всички ние допринасяме за нея.Нека тогава да  не бленуваме за ниските лихви на другите държави,щом се подписваме на една осигуровки,а вземаме други заплати.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 244
Да, това са кредитни фирми и за разлика от банките печелят предимно от лихви, докато банките залагат на оборота (най-просто и лаически казано). Разликата е, че лихвите са доста по-високи.
Купихме си телевизора с Джет, верно излезе ни с 20-25% по-скъпо, т.е. ако имахме парите, щяхме да си купим и доста по-добър телевизор.... Ама ни одобриха за 15 мин в 8 часа вечерта... беше просто емоционална покупка. Но следващия път по-скоро бих теглила друг кредит, отколкото да ползвам подобни услуги... Не че ни е натежало толкова, разчетено по месеци са някакви левчета в повече върху вноската, която иначе бихме правили.

# 34
Дена закаъснение ще ти струва нещо,ако е 90-тия пореден:)))))))))
Наистина ако бъде обеснено на колегите по телефона защо не си възпял за 15 дневен срок да си внесеш вноската,те ще ти влезат в положението и няма да ти начисляват нищо ако им кажеш кога ще ги внесеш

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 358
Нещо не можах да разбера за тези закъснения! newsm78 Ние от много отдавна ползваме и никога не сме имали и ден закъснение. Обаче така се случи ,че миналия месец не успяхме да вкараме вноските. Сега до 15-ти трябва да внеса и за двата месеца. А ако не успея пак, какво? Какви са тези глоби? 

# 36
  • Мнения: 528
аз като вътрешен човек на джет кредит мога да кажа някой неща
1.лихвите са много високи,но това не е банка а финансова институция.
2.Ако се закъснее и ден се начисляват лихви,който в даден момент ги искаме
3.Звъниме често когато се закъснява поне това върша аз-не ми се коментира по този въпрос защото така ми нареждат.
4.Джет кредит плюс е паричен заем от 500-3000 който се изплаща на месечни вноски както ви е обяснила колежката П
5.Джет кеш е паричен заем до 800 лева който се дава на ръка и се изплаща на седмица
6.Джет кредит е кредит стоков който се отпуска както и джет кредит плюс само срещу Лична карта.Трудов договор не се изисква.
ами май е това

# 37
Здравейте! Виждам че сте веща в тези неща. В събота си купихме плазмен телевизор с Джет кредит. Имам един въпрос към Вас. Нещо не ми стана ясно и смятам да отида днес в Техномаркета  за да попитам служителката която ни обслужваше но искам да попитам първо Вас . Плазмата струва 1,699 лева . Платихме с пъроначална вноска 1669,90лв. Месечната ни вноска е 11 месеца по 173,54 лева. Но искам да попитам в договора видях  ГОДИШЕН ПРОЦЕНТ НА РАЗХОДИТЕ 57,37 ПРОЦЕНТА. Питам какви са тези проценти и върху каква сума?Кои всъщност са разходите и може ли да ми  я изчислите , кога се плаща накрая на кредита след една година ? Благодаря ви предврително ще чакам бърз отговор! С уважение : Пепи

# 38
  • Мнения: 2 677
ГПР-то е включено в стойността на вноските Ви по изплащането на потребителския кредит. Не се доплаща нищо допълнително. Зависи главно от матуритета (броя вноски или погасителния план). Колкото по-кратък срок за изплащане, толкова по-нисък ГПР. Определя се от споменатия погасителен план и различните лихвени таблици, възприети от различните банкови и небанкови финансови институции.

# 39
  • Мнения: 181
Здравейте, виждам, че има компетентни по въпроса на jet кредит и понеже прочетеното малко ме притесни, реших да попитам:
В събота закупихме от Технополис камера с jet кредит, като одобрението стана за 15 минути и по телефона.
Става дума за 9 вноски, като първата заплатихме на място. Притеснявам се, че рекламата, а и служителите ме убедиха, че няма оскъпяване - действително сумата по вноските и при плащане в кеш е една и съща - възможно ли е това? или не прочетох всички дребни букви в договора?
Благодаря предварително за отговорите ви!

# 40
  • Мнения: 14 133
За последният уред,който купихме с Джет кредит, платихме предсрочно,след време получихме писмо,че сме сред "най-коректните клиенти",а тази година мъжът ми за рожденния си ден получи картичка от тях.
О, мен са ме пропуснали да ме поздравят за коректен клиент  Laughing  Joy
 

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
В този случай,би трябвало да ти вземат само такса превод  за другите плащания.Тя варира от 1,20 до 4лв в зависимост от условията на банката.

# 42
  • Мнения: 2 677
Притеснявам се, че рекламата, а и служителите ме убедиха, че няма оскъпяване - действително сумата по вноските и при плащане в кеш е една и съща - възможно ли е това?

Щом сте попаднали на промоция без оскъпяване, т.е. 0% лехва, значи наистина няма оскъпяване. Джет Кредит нямат скрити такси за обслужване на кредита или други такива.

# 43
  • Мнения: 181
Много благодаря за отговорите!
Първоначално не повярвах, че ще отпуснат кредита толкова бързо и без никакви карти, комисионни, скрити такси. Служителите бяха много учтиви и ми обясниха за цените на преводите, дори ми посочиха чрез кои банки е по-ниска таксата за превод.

Хубав ден!

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 614
Много благодаря за отговорите!
Първоначално не повярвах, че ще отпуснат кредита толкова бързо и без никакви карти, комисионни, скрити такси. Служителите бяха много учтиви и ми обясниха за цените на преводите, дори ми посочиха чрез кои банки е по-ниска таксата за превод.

Хубав ден!

и аз днес поръчах лап топ на изплащане с джет кредит
без договор и без никакво доказателство за доходи ме удобриха само с 2 телефонни разговора и за 15-20 мин
вярно, много се оскъпява, но иначе никога не бих могла да събера пари в кеш
tangeo, искам да попитам, в кои банки са те насочили за по-ниски такси за превод?

# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Наскоро четох за Jet Credit. От цялата статия излезе, че лихвата е над 50%. Статията е в "Капитал", но от старите броеве. Мина доста време и съм изхвърлила вестника. Поне според мен добре са се уредили с лихвите. Да му мислят клиентите. Много агресивни, голямо текучество на персонал... по-добре намерете статията.

# 46
 Hug За Бога,  Хора  гледайте показател ГПР  - това  е  годишният  процент на  разходите т.е  крайната  цена  на  вашите  пари, които вземате и връщате  и ГПР отразява с  колко отгоре. За  ГПР от 30%  е  нормално  но 50%  е  безобразие    и подигравка   с  клиента.

За ДжетКредит + взимаш карта  и теглиш или не  теглиш от нея  месечната  вноска  си тече - няма  такава дивотия-  клиенти само цигани  и не  връщат лев, затова  пуснаха рекламата  с  таксито.
Препоръчвам Ви банковитр кредитни  карти - Райфайзен и Първа  Инвестиционна  Банка са  мн. добри. С тях имаш и месец гратисен период и отстъпки при пазаруване  и бонуси.

За  Джет Кеш интересен продукт, но  по-скъпо на  пазара  в  България  от тях няма.

# 47
  • Мнения: 43
Наскоро четох за Jet Credit. От цялата статия излезе, че лихвата е над 50%. Статията е в "Капитал", но от старите броеве. Мина доста време и съм изхвърлила вестника. Поне според мен добре са се уредили с лихвите. Да му мислят клиентите. Много агресивни, голямо текучество на персонал... по-добре намерете статията.
Не съм съгласна с това.От доста време сме тяхни клиенти и нямаме оплаквания.Нямат скрити такси,колкото ти кажат че ще е месечната вноска-толкова е-без никакви допълнителни такси и комисионни.По пощата пращат плик с попълнените вносни бележки за всяка вноска и няма  други проценти.А това за 50%-вата лихва за какъв срок е?При нас най-дългия срок на кредита е бил 18 месеца и лихвата е 32%, за 12месеца-30%,което никак не е малко,но къде ли е...  Sad

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Не помня подробности. Мисля, че 50% е максималната лихва, но в зависимост от случая.
По-добре прочети статията. Беше много подробно описана политиката, мисият, бизнес-модела, историята и имаше изчисления - пример с някакъв хладилник.
Беше някъде през юли-август месец

# 49
  • Мнения: 109
Както вече писах преди месеци,джет кредит е скъпо удоволствие,но необходимо за някои.Аз предпочитам да платя лихва , но да имам уреда когато ми трябва.Преди 5 дни взех 4 си заем(другите 3 ги изплатих).Той е за 329лв. за 9м.Ще върна 396лв,което е почти 21%.Но уреда ми трябва сега.И ще го ползвам сега.

# 50
  • Мнения: 25
Лошото е, че клиента подписва освен "Договор за кредит (паричен заем)" и "Запис на заповед" за същата сума.
Записът на заповед е нещо такова: "Аз Иван безусловно ще платя на Петкан сумата от нам-си-колко лева." има дата на падеж, място и т.н.
По закон записът може да бъде предявен до 1 година след датата на падеж, освен ако изрично не е упоменато друго
а те са го споменали това другото: "може да бъде предявен и след изтичане на едногодишният срок"
Т.е. подписваш два документа за 539 лева (примерно), вземаш хладилника, изплащаш си вноските за 12 месеца и да речем след три-пет-осем години си забравил вече, че си имал с тях вземане даване.
Но те представят в съда подписаният от теб запис на заповед и си вадят изпълнителен лист. И ти им плащаш сумата ощо веднъж.
Лош сценарий, но е възможен, защото записът е безусловно задължение и е документ въз основа, на който директно може да се иска издаване на изпълнителен лист.

Естествено самият запис е дискретно разположен в долната 1/4 от последната страница на договора и е с по-ситен шрифт. Любезната кака ти казва усмихнато: "Подпишете тук и тук и тук и тук". Май и самите те не зная какво те карат да подписваш.
Много дълго стана, само исках, да кажа "Очите на четири".
Едва ли ще ви отнеме повече от 10-15 мин., да се обадите на някоя приятелка правист или счетоводителка, за да ви посъветва, заслужава ли си риска.
За жалост българина е свикнал, да подписва дори и неща, които не разбира.

А аз очаквам след няколко години, тези фирми, като посъберат по-големи купчини записи, да започнат с изпълнителните листове. Те са новите пирамиди, без съмнение.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 10:09 от мери джо

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
Това вече не съм си го помисляла. Вярно, че изобщо не съм си имала работа с тях и не зная какво пише в документите, но ти ме разби. Хитреци!
Ще взема да вляза някой път при тях и да видя дали дават документи за размисъл и ще ги прочета. Вече много ме загложди любопитството какви са ги натворили.
Защото всеки път като мина покрай еднин от техните офис, пълно е с хора, в повечето случаи се вижда,че не са потънали в благополучие. И излизат едни ухилени оттам... Ще ги проверя

# 52
  • Мнения: 25
Ами личен опит.
Миналата година бях решила, да взема един уред на изплащане, чрез кредит от тях.
Та по този повод се сблъсках със записа на заповед. Като го видях, направо се ококорих и отказах, да подписвам.
Казах й на каката: "Или подписвам само Договор или нищо не подписвам"
А тя: "Ама то това е само презастраховка, ние сме международна компания, дъра-бъра"
Питам аз: "Ако е само, за да се презастраховате, то тогава като погася кредита, ще ми върнете ли оригинала на Записа на заповед"
Тя: "Ми тоооо, не знам, нямаме такЪва практика, трябва да питам в централата дали може, мън-мън"
и продължава, там да си рецитира: "Ние сме международна компания..."

Ама ходи й обяснявай, че това каква компания са, хич не отменя евентуалният ми подпис и на съдия-изпълнителя няма, да му дреме, та ако ще й марсианска компания да са.

Та така, казах й чао.

Служителката, разбира се, не е виновна. Май нарочно такива ги назначават, момичета по на 18-19, красиви и усмихнати, обаче изобщо нямат идея от нищо.

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, такива ги назначават нарочно. Нали знаеш, "търсят се млади, амбициозни, с желание за работа във висококонкурентна среда, динамична работа, комуникативност..."

# 54
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Затова платежните документи трябва да се пазят. Ама че мошеници.

# 55
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Изплатихме си климатик и комп с джет кредит - еми може и да са им високи лихвите /макар че разделени по месеци хич не се усещат/, но пък си имахме нещата веднага, щом решихме да ги имаме. Пари вкъщи не се спестяват - нито аз, нито мъжо Mr. Green За такива, като нас, си е идеално Peace Който иска, да пести.
Преди година теглих кредит от ДСК - разкатаха ми фамилията, и майчиното мляко си казах #2gunfire Повече с глупости не се занимавам Crossing Arms

Да питам за този Джет Кредит +: вярно ли дават, ако си в майчинство? Без да лъжеш? Thinking Че тоя филм в никоя банка го няма.
И друго: някои казаха, че са си купили нещо по телефона. Как става това, от някой сайт ли? newsm78

# 56
  • Мнения: 780
Изплатихме си климатик и комп с джет кредит - еми може и да са им високи лихвите /макар че разделени по месеци хич не се усещат/, но пък си имахме нещата веднага, щом решихме да ги имаме. Пари вкъщи не се спестяват - нито аз, нито мъжо Mr. Green За такива, като нас, си е идеално Peace Който иска, да пести.
Преди година теглих кредит от ДСК - разкатаха ми фамилията, и майчиното мляко си казах #2gunfire Повече с глупости не се занимавам Crossing Arms

Да питам за този Джет Кредит +: вярно ли дават, ако си в майчинство? Без да лъжеш? Thinking Че тоя филм в никоя банка го няма.
И друго: някои казаха, че са си купили нещо по телефона. Как става това, от някой сайт ли? newsm78
  N_A_N , въпроса ми е към теб и към всички купували нещо с JET  - като изплатихте последната вноска обаждахте ли се някъде ? Имахме 2 JETкредита - купени уреди с джет  / за една печка - купена 01.2006. изплатена 11.2006 /и миялна и фреза - купени 11.2006 и изплатени 04 . 2007г. / - изплатихме ги накуп , питахме в банката като теглихме кредит от там , но ни казаха че не трябвало да се обаждаме никъде .  newsm78
ааа забравих да кажа , че като да изплатим печката - бяха останали 3 вноски и се обаждах на някакъв телефон на JET за цялата страна и от там ми обясниха ,че няма проблем  да ги внеса наведнъж , но не ми казаха да се обаждам някъде  Tired / пазя си всички бележки , договори ... от Jeta /

# 57
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Маги, не сме се обаждали никъде.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 23 688
В момента сме с 4ти Джет кредит. 3 изплатихме, теглихме 4ти и в момента го изплащаме. Не сме от спестовните и не събираме пари. Като решим какво ни трябва теглим кредит и пазаруваме. Доволна съм, но за всеки случай си пазя всички вносни бележки в една кутия от обувки. Преведа пари - бележката в кутията. При нужда мога да докажа, че съм платила. Вярно, имат високи лихви. Но съм доволна, че вноската е това което ти казват и после не изникват никакви такси за управление, застраховки и не знам какво.
Отделно имаме и кредитна карта. Но понякога нейният лимит не ни стига и таглем кредит.

# 59
Аз също съм теглила няколко пъти и сьм много доволна от тази компания! Simple Smile Но понеже лехвиният процент е грубо около 30%,аз тегля 1000лв и ги връщам за 6 месеца,на практика връщам 1150лв. А след първият път ми намалиха лихвите заради "лоялен клиент"!  Grinning
 За малки суми е много изгодно!!!

# 60
  • Мнения: 124
Стана ми интересно за тази Запис на заповед и ето какво открих в гугъл
Цитат
записът на заповед е ценна книга, менителничен ефект. Това са формални, едностранни, безусловни и абстрактни правни сделки с не съдебно изпълнително основание. Записът на заповед се отличава с безспорност - наличието на заповедта е достатъчно доказателство, че менителничното задължение съществува и е с обращаемост. Записът на заповед може да се прехвърля от един собственик на друг чрез джиро, а в някои случаи (при т.нар. ректа-джиро) може да има забрана за джиросване.
и
Цитат
Менителничните ефекти (МЕ) са частни документи, за чиято действителност не се изисква наличието на клауза (основание). Такива ценни книги са менителницата, записът на заповед и чекът. Те са не съдебно изпълнително основание и представляват формални, едностранни, безусловни и абстрактни сделки.

Менителничните ефекти от една страна са документ материализиращ правото, а от друга - вещ, която може да се залага или за която да се приложи правото на задържане. Същевременно те са кредитно средство с което се отлага едно бъдещо плащане, но служат и като гаранция, тъй като при неплащане кредитора може да се снабди с изпълнителен лист, без съдебен процес.
[/b]
 newsm78

# 61
Здравейте,

Бих искал да изясним нещо за записите на заповед:

1. След изплащане на кредита се правят отбелязвания върху тях, че са изплатени и датата на последното плащане. Подобно отбелязване се прави в съда когато издадат или откажат да издадат изпълнителен лист въз основа на записа на заповед.
2. Никога не са били задължителни за всички, само за суми над 1500 лева размер на кредита и то само в някои търговски обекти.
3. Връщат се при поискване. Физически е невъзможно да се прави бсолютно за всички, затова се прави отбелязването по т.1, което е в съответствие с Търговския закон, където е регламентиран Записа на заповед.
4. От 01 октомври 2006 г., те отпадат като изискване с влизането в сила на Закона за потребителският кредит, който изрично забранява кредиторите да ги поставят като условие (т.е. да изискват подписването им като обезпечение) при отпускането на кредит.
5. Имайки предвид т.4 нито една кредитна институция (банкова или небанкова), отпускаща заеми на физически лица в диапазона между 400 - 40 000 лв. не би трябвало да изисква подписването на запис на зповед. За продукти на Jet съм сигурен, понеже съм отговорен за това. Не мога да коментирам практиките на останалите фирми и банките, но същите условия в Закона за потребителския кредит важат и за тях. Относно Jet, ако наш представител ви поиска да подпишете запис на заповед става въпрос за нередност, за която ще е добре да ни уведомите.
6. Годишният процент на разходите е показател, който е въведен и наложен отново със закона за потребителският кредит. Важно е да е ясно, че този показател не изчислява (не показва) лихва. Изчислява се по сложна математическа формула, в която има доста допускания и усреднявания на показатели и периоди. Основно за този тип продукти големите стойности на ГПР се дължат на сравнително кратките срокове, за които се отпускат този тип кредити. Основната функция е да информира потребителите, но се прилага и при предсрочното погасяване на кредитите (отново на основание на същия закон) което понякога обезсмисля предсрочното погасяване.
7. За всякакви въпроси относно продуктите и свързаното с тях обслужване можете да се обръщате към безплатната телефонна линия на Центъра за обслужване на клиенти 0700 11 8 11, която е  за клиенти от цялата страна и на e-mail: contacts@jet.bg.
Моля, ако смятате, че при обслужването ви в точка на продажба има нещо нередно не се колебайте да се свържете с нас на посочените телефони. Същото се отнася и за всякакви други въпроси свързани с продуктите Jet.

Поздрави,

Владимир Вълканов

# 62
  • Мнения: 25
Ами, г-н Вълканов, пращайте ги служителките на обучение. Защото опита ми говори, че нямат елементарни икономически или правни познания. Само добрите умения за гримиране, пърхащи мигли и влажен поглед, определено не могат да ме превлекат като клиент.
А това за отбелязването върху записа на заповед - само връщането на оригинала на записа е сигурност за клиента. А дали каката е сложила една дръскулка с молив, съда не го интересува, важното е, че върху записа е моят подпис и Вие представяте в съда оригинал на записа.
И моля никой, да не се подвежда, че платежните документи доказват нещо. Запис на заповед не се обвързва с условие, т.е. няма "Х дава хладилник, а У плаща 2 лева".
Както вече казах, записа е задължение за безусловно плащане, в нея не се пише, че сумата се дължи във връзка с "еди-си-какво".
Т.е. и да представиш платежни документи по кредита за хладилника (примерно), съда няма да ги свърже със записа, защото тези плащания ти ги правиш по силата на договора за заем. Записа си е друг документ, по който си длъжник.

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 10:09 от мери джо

# 63
Hug За Бога,  Хора  гледайте показател ГПР  - това  е  годишният  процент на  разходите т.е  крайната  цена  на  вашите  пари, които вземате и връщате  и ГПР отразява с  колко отгоре. За  ГПР от 30%  е  нормално  но 50%  е  безобразие    и подигравка   с  клиента.

За ДжетКредит + взимаш карта  и теглиш или не  теглиш от нея  месечната  вноска  си тече - няма  такава дивотия-  клиенти само цигани  и не  връщат лев, затова  пуснаха рекламата  с  таксито.
Препоръчвам Ви банковитр кредитни  карти - Райфайзен и Първа  Инвестиционна  Банка са  мн. добри. С тях имаш и месец гратисен период и отстъпки при пазаруване  и бонуси.

За  Джет Кеш интересен продукт, но  по-скъпо на  пазара  в  България  от тях няма.








Znae6 li po dobre 6te e da otide6 njkude kudeto ima tehen predstavitel i 6te ti objsni nai podrobno.Ne se obijdai ,no trjbva ad pro4ete6 malko po podrobno za GPR-to.Smjtam,4e ne si mnogo na jsno.Daje i nary4nik 6te ti dadat za da vidi86 kak se iz4isljva i kakvo to4no predstavljva.Izvinjvai ako sum te obidila s ne6to.

# 64
  • Мнения: 945
Не мога да повярвам на очите си...  Shocked Момичета, това е лихварство, а не кредитен институт.
Нима имате толкова много пари, че да плащате по 30%, че и повече лихва. Сериоzно, zамислете се как да спестите първо парите, после да ги пръскате.
Замислете се дали не е по добре да вzемете кредит zа 2 години приерно от 4000 от нормална банка на нормални лихви и така ще имате дълго време пари...
Но zа бога, не се съгласявайте да ви обират така  Sick

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
Не мога да повярвам на очите си...  Shocked Момичета, това е лихварство, а не кредитен институт.
Нима имате толкова много пари, че да плащате по 30%, че и повече лихва. Сериоzно, zамислете се как да спестите първо парите, после да ги пръскате.
Замислете се дали не е по добре да вzемете кредит zа 2 години приерно от 4000 от нормална банка на нормални лихви и така ще имате дълго време пари...
Но zа бога, не се съгласявайте да ви обират така  Sick


Съгласна съм с теб.
Всеки ден по няколко пъти минавам покрай един от офисите на Джет кредит и виждам през витрината какво става. Има дни, когато отпред е пълно с народ, който чака да му дойде реда при някой служител. И да ви кажа, не виждам особено заможни хора там, а предимно такива, които бих категоризирала като бедни или поне не заможни (включително и от малцинствата). Но да знаете с каква щастлива усмивка излизат оттам! Толкова са щастливи, че някой се е съгласил да им даде кредит. Едва ли мислят как ще го погасяват и колко лихва ще платят. Възможно е някои дори да не знаят под какво се подписват.

# 66
  • Мнения: 945
... И да ви кажа, не виждам особено заможни хора там, а предимно такива, които бих категоризирала като бедни или поне не заможни (включително и от малцинствата). ...

Не е zа чудене, че хората, които вzимат теzи кредити не са zаможни... При такова беzотговорно пръскане на пари и никога нямат шанс да иzляzат от нищетата.

# 67
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Алоооо, я по- лекичко с категоризациите и обобщенията, а!
Достатъчно съм интелигентна, за да знам какво правя, под какво се подписвам и какво ще връщам.

Много е лесно отстрани да се дават определения, но всеки сам си знае за какво се е наредил на опашката за кредит, нали?! Има неотложни случаи, които изискват незабавно финансиране. А добрите банки отпускат кредити след сума ти и дни чакане...

Гери, едва ли с 300 лв горница, която съм им платила, ще стана от заможните българи  Naughty Благодаря, но слава богу, не съм в нищетата  Whistling Не съм и от малцинствата  Crazy


# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Момент, алоооо,
За пример ще кажа следното - хората, които са по-заможни имат кредитни или дебитни карти с голям овърдрафт, от който могат да се ползват както и когато решат. Така е, защото банките искат заможните клиенти, които си плащат редовно заемите и рискът при тях е сравнително малък. За да ги привлекат и задържат им дават възможност да надхвърляне на определените минимални лимити. Така, че ако иска да си купи нова пералня или да се поразходи като турист, просто си плаща от картата, без никакви допълнителни уговорки, а не тегли заем.
Нещата не опират до интелигентност, а до пари и платежоспособност. Казах какви са моите наблюдения, а не съм правила проучване (освен, ако някой не ми плати за извършването на такова).

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 09:35 от RadostinaHZ

# 69
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Така де, и тъкмо защото не си правила задълбочено проучване, избягвай подобни обобщаващи изказвания!

Така или иначе, ще се сметне, че приемам нещата съвсем лично. И заради това ще дообясня- съвсем наскоро изплатих третия си кредит към Джет кеш. Междувременно имам 2 кредитни карти- едната с 2 хиляди, другата с 5 хиляди кредитен лимит. Имам фирмен и потребителски кредит. Не е до интелигентност, а до пари и платежоспособност, да.

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво, лихвата по овърдрафта по-висока ли е от тази на Джет?
Какъв е мотивът да се прави Джет кредит при наличие на толкова други кредитни възможности?

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
И какво, лихвата по овърдрафта по-висока ли е от тази на Джет?
Какъв е мотивът да се прави Джет кредит при наличие на толкова други кредитни възможности?

Както казах и преди- всеки сам знае защо е прибягнал до тази възможност  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, защо не ме светнеш? Може и аз да се възползвам, ако е толкова на далавера за потребителя.

# 73
  • Мнения: 1 002
Е, защо не ме светнеш? Може и аз да се възползвам, ако е толкова на далавера за потребителя.
ох , така като започнете ...
Джет кредит поема тези клиенти , които нямат шанс да вземат кредит от банка ,
 лихвите им са високи , защото са високорискови - т.е необезпечени са ,
другият им плюс е бързото одобрение, което дават - до 24 часа

това е с две думи , затова има толкова хора там - и в икономиката празните пространства имат нужда от запълване Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
Не се заяждам. Изненадах се как човек с много кредитни възможности от по няколко хиляди лева се занимава с тях. Реших, че може да науче нещо, което съм пропуснала.

# 75
  • Мнения: 2 584
а като не ми дават кредит защото ми е малка заплатата а сме 4 човека, какво да правя, как да си купя нещо което ми е необходимо ( не говоря за глезотийка а за готварска печка), как дават банките като дохода ни е малък, да не мислиш че ми е много приятно да давам 300лв. наем на месец вместо малко отгоре и да изплащам собсвено жилище, еми не става опитали сме навсякъде, нямам какво да ипотекирам а малко ми е трудно да събера 20.000 за първоначална вноска, когато имаш възможност е много лесно да коментираш, може да е по скъпо с джет но като бях по майчинство само те ми дадоха на изплащане и съм доволна от тях

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 14:02 от rut

# 76
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
а като не ми дават кредит защото ми е малка заплатата а сме 4 човека, какво да правя, как да си купя нещо което ми е необходимо ( не говоря за глезотийка а за готварска печка), как дават банките като дохода ни е малък, да не мислиш че ми е много приятно да давам 300лв. наем на месец вместо малко отгоре и да изплащам собсвено жилище, еми не става опитали сме навсякъде, нямам какво да ипотекирам а малко ми е трудно да събера 20.000 за първоначална вноска, когато имаш възможност е много лесно да коментираш, може да е по скъпо с джет но като бях по майчинство само те ми дадоха на изплащане и съм доволна от тях

Това е положението в общи линии, но никога ситият не е вярвал на гладният, така че не искам никого в нищо да убеждавам  Stop

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
Чакай малко, кой е казал, че изплащането на собствено жилище е задължително за всяко семейство. Това, че в БГ хората са готови гладни да стоят зарави 5 панела, е друг въпрос. Щом някой има пари да изплаща жилищшен кредит, значи не е за оплакване. Както се казва, който има брада си търси и гребенче. И ако е в София, изплащането на 300 лева вноска на месец по жилищен кредит е невъзможно. Поне е двойно, и то за най-най-крайните квартали и за малко жилище. С малка заплата никакъв кредит не може да се изплаща нормално, още повече ако е жилищен.
Някак не ми се връзва да имаш пари за жилищен кредит и да нямаш пари за печка и заплатата да е малка.

# 78
  • Мнения: 2 584
а къде съм писала че изплащам жилище, под наем сме с 2 деца на 15г и 2г. а за кредита от райфайзен банк не ми дадоха кредитна карта за 500лв. ( толкова исках) защото още няма 6 месеца на работа, всеки си знае най добре опитала съм всичко друго и не е станало и съм опряла до джет кредит но съм доволна, навреме си внасям парите а и примерно 25-30лв. на месец не е много за нещо което го ползвам

# 79
  • София
  • Мнения: 62 595
съжалявам, нещо съм объркала при четенето. Peace

# 80
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
... примерно 25-30лв. на месец не е много за нещо което го ползвам
Това е много важно и не знам защо не се отчита като факт. Thinking Пример: купувам си компютър с Джет кредит. Сега. Веднага, щом пожелая. Мой познат, със същите доходи, като моите, решава да не взима на кредит, а да събира. За този комп събира 1,5 г. /по 50 лв. на месец - колкото плащам и аз като вноска по кредита, но 2 год./ Да си ползвам компютъра една година и половина преди и повече от него е удоволствие. Удоволствие, което се ЗАПЛАЩА. Като ходиш на кино, си плащаш за това удоволствие. Вече въпрос на избор е дали ще му се...отдадеш Laughing
Това по въпроса за кредит или кеш.

По другия - защо Джет, като са им високи лихвите, а не банка - ами банките не ми дават.

# 81
  • Мнения: 6 993
Имам и аз въпрос за тоя кредит. Много, много, ама много спешно ми трябват парите, защото трябва да се изнесем. Искат ли някакъв документ, на който да пише срочен или не ми е договорът, защото моят все още е изпитателен Confused и ако трябва да подчертая пак това някъде,  и те няма да ми дадат Sad Благодаря.

# 82
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Имам и аз въпрос за тоя кредит. Много, много, ама много спешно ми трябват парите, защото трябва да се изнесем. Искат ли някакъв документ, на който да пише срочен или не ми е договорът, защото моят все още е изпитателен Confused и ако трябва да подчертая пак това някъде,  и те няма да ми дадат Sad Благодаря.

Договорът на мъжа ми също беше срочен, но го одобриха. Искат примерни доходи на партньора, ако сте женени. В смисъл- колко взема, не питат на какъв договор работи.

# 83
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Не искат никакви документи, каквото кажеш там Peace

# 84
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Джет кредит са голямо дърво с лихвите. Вярно, одобряват всеки, но явно на това и разчитат, защото всички други са по-добри.

# 85
Та-въпроса ми е имате ли представа дали ако кандидатствам за заем в Джет кредит плюс ще ми отпуснат такъв имайки предвид,че съм по майчинство?И още нещо-има ли някой,който е теглил такъв кредит да ми разясни малко за лихвите и т.н.Предварително благодаря!

# 86
  • Мнения: 4 362
Имам въпрос,нека ако някой знае да ми отговори,ще съм благодарна.
Та аз съм в майчинство и искам аз да изтегля заем.Има ли банка ,която дава кредит при условие,че си в майчинство.
Работя в собствена фирма и доказване на дохода не е проблем

# 87
  • Мнения: 992
ами на мен лично ми отказаха кредит като съм по майчинство.
Дея докато си по майчинство официално друг додход не би трябвало да имаш. В такъв смисъл, че ако имаш друг доход би следвало да си го обявила и да получаваш наполовина майчинство. Ако е така тогава нямаш проблем за заем  Peace

# 88
  • Мнения: 4 362
Дам,ще ида в Пиреос Банк,после ще предоговоря договора  Rolling Eyes

# 89
Тези са  страшно скъпи,  и даже  като изплатих имаха  наглостта да  ми предлагат пак, ама да  имат  да  вземат  взех 800 лева  а  върнах 1550. Идва ми да #2gunfire #Crazy.

# 90
Коя банка ще даде кредит на човек който работи на свободна практика или в Чужбина !
Другите лизингови компании изискват да работиш на договор от поне 6 мес за да те одобрят !
И не е чак толкова скъпо ! С ТиБиАй разликата във вноските е 40-50 стотинки ! Точно при тях искат 6 мес стаж на договор !
Джет предлагат и застраховки когато си купуваш стока на изплащане, покриваща всички природни бетствия и кражба, наистина на минимална сойност,стотинки към вноската !
Сега имат и страхотна промоция която ги прави по евтини от повечето фирми, имат и 0% лихва с 0% ГПР ! Това е наистина 0% ихва не като другите измамници уж 0% а пък то само лихвата била 0%, оскъпяване пак имало защото ти слагат 100 такси !

# 91
  • Мнения: 2 584
Тези са  страшно скъпи,  и даже  като изплатих имаха  наглостта да  ми предлагат пак, ама да  имат  да  вземат  взех 800 лева  а  върнах 1550. Идва ми да #2gunfire #Crazy.

това са глупости, взимаш 800лв. връщаш 1200лв. е ако не си ги внасяш на време има лихва но то е има навсякъде за пресрочено време, с тази разлика че за 3 дни ги имаш парите без да е нужно да доказваш доход 6 месеца назад и то я те одобрят я не, аз исках от банка в която ми превеждат заплата и не ми дадоха, защото сме 4 човека смятат по 100лв. на човек и тем подобни, като бях по майчинство само джет ми дадоха на изплащане

# 92
  • Мнения: 9
Моят съвет е да не използвате Джет Кредит, работила съм при тях и мога да ви уверя, че лъжат. Лихвите им са високи и начисляват застраховки казвайки на клиентите, че са безплатни, а в същност се плащат като се начислява процент върху сумата и колкото е по висока стойността на желаната от вас сума толкова по скъпа става застраховката. Stop

# 93
  • Мнения: 491
Лихвите започват от 30%, ГПР около 56%... #Crazy #Crazy #Crazy
Това се нарича лихварство...
Не бих взела от тях никога! Naughty

# 94
MOGA LI DA TEGLQ KREDIT KOGATO SAM PO MAI4INSTVO

# 95
  • Мнения: 2 199
MOGA LI DA TEGLQ KREDIT KOGATO SAM PO MAI4INSTVO

Да можеш  Peace

# 96
  • Мнения: 1 744
Може ли някой да ми обясни какви са сметките при предсрочно погасяване на кредит към Джет?
Платили сме 7 вноски по 245лв и ни остават още 10вноски по 245лв. Искаме да го погасим предсрочно , но се оказва, че отстъпката , която ни правят за това, че ще платим 10месеца по-рано е само 170лв.Общата сума на кредита е 3066лв за 17месеца, а общата сума , която по принцип трябва да погасим е около 4170лв. ГПР е 52%.
Въобще има ли вероятност да са сгрешили при изчисленията?

# 97
  • Мнения: 331
Джет кредит са голямо дърво с лихвите. Вярно, одобряват всеки, но явно на това и разчитат, защото всички други са по-добри.
ами естествено, че ще са "голямо дърво лихвите", защото като "одобряват всеки" (в смисъл, без значение какви доходи има и може ли да докаже, че ги има, защото всеки може да отиде и да каже, че заплатата му е 2000 лева, а той да взима заплата, но без последната нула. Абе нещо като във форума - някои си създават виртуална реалност, пък и си вярват даже) те поемат много по-голям риск от банка напр., която иска да се увери, че наистина взимате 2000, а не 200 лева и този риск се калкулира точно в по-високата лихва.

# 98
  • София
  • Мнения: 62 595
Като нищо може и лихвата да ти е около 50%. четох статия за тази компания и нещо такова ми остана в главата, че това им е бизнес-моделът.

# 99
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 673
За заем от 4000 лева, срок - 3 години, месечната ми вноска при тях щеще да бъде за мен около 200 лева (+- 2-3 лева), ако мъжът ми го беше теглил - 187 лв (защото на негово име сме изплащали 4 пъти стоки за по около 1000 лева с Джет Кредит, и се води лоялен клиент). За същото удоволствие в Райфайзен месечната вноска щеше да ми е 138 лева, но не одобриха кредита, тъй като доказуемите ми доходи са ниски. В края на краищата използвах  бързия кредит на Булбанк, при който годишната лихва е 17,25 процента, и доказването на доходи не е от такова голямо значение.
За три години за заем от 4000 лева, с Джет Кредит Плюс щях да върна около 7200.
Лихвата не е 50 %, а 25-30%.
Естествено, че рискът, който поемат с лесното отпускане на кредите, трябва да се покрие някак.
Но както са казали много хора преди мен, в много ситуации, като нямаш друга възможност, и тази ти е в помощ.

# 100
  • Мнения: 491
На моя позната в събота й трябвали спешно 3000 лв. Взела от Джет. Днес иска да ги върне всичките, поискали й 3500 лв. За 4 дни- 500 лв. Това ако не е лихварство и то нахално, не знам кое е!!! ooooh! Дори и това да не се смята като лихва, а за такса за предсрочно погасяване, това са си около 18-20%!!!! ooooh! ooooh! ooooh!
Само за сравнение, банките вземат средно около 4-5%.

# 101
  • Мнения: 2 199
vok
Това което казваш не е вярно.  Tired

# 102
  • Мнения: 491
vok
Това което казваш не е вярно.  Tired

Кое по- точно?
Ако работиш в Джет да ти дам ЕГН да провериш? Crossing Arms
Пък ако може и да свалиш лихвата.
Или процента на банките за предсрочно погасяване?

# 103
  • Мнения: 2 199
Не е вярно твърдението, че за 3000 лв до 4-5 дена искат 3500 лв  Tired
По закон за заем върнат изцяло до 7 дена не се плащат абсолютно никакви лихви!

# 104
  • Мнения: 491
Да, обаче Джет не са банкова институция, за да ги лови закона за кредита. Те не излизат дори в кредитния регистър. А и никой не твърди, че тези 500 лв. са лихва. Аз лично не съм говорила с Джет, но жената дойде вчера разярена. Никой не твърди, че не трябва да й вземат някаква такса или лихва, ама чак пък 500 лв.....Който не вярва и има достъп до регистрите на Джет, давам ЕГН и име за проверка. Да не би нещо да се опитват да я мотаят.

# 105
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 673
Какво означава, че не влизат в кредитния регистър?
Как тогава, при проверка, свързана с теглене на кредит от Булбанк, излезе
стоковия кредит към Джет, и то не моя, а на съпруга ми?
Отпуснаха ми кредита, след като си погасихме задълженията към Джет Кредит.

# 106
  • Мнения: 491
Сигурно сте били едни от малкото, на които им е излезнал Джет в кредитния регистър. Джет кредит, Ти Би Ай и Кредибул не излизат. Работя в банка и го знам със сигурност.

# 107
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Какво означава, че не влизат в кредитния регистър?
Как тогава, при проверка, свързана с теглене на кредит от Булбанк, излезе
стоковия кредит към Джет, и то не моя, а на съпруга ми?
Отпуснаха ми кредита, след като си погасихме задълженията към Джет Кредит.
Вероятно сте казали за него и тогава е "излязъл" Wink Не влизат и не проверяват там, лично го изпитах Wink

# 108
Аз искам да попитам знае ли някой др бюро за кеш освеН Джет Кредит? Чух нещо за някакви "Евролаин",нещо повече за тях някой да знае?
Благодаря ви предварително Simple Smile

# 109
# 110
Ееее,супер!!
благодаря много  Hug

# 111
  • Мнения: 502
     Момичета,някоя от вас работила ли е за "Джет Кредит"? В града ни в момента набират кредитни консултанти. Това,което ме учуди е,че ги назначават само на граждански договор и не ги задължават да работят в офиса им. Заплаща се процент от сключените договори,но едва след като има постъпили плащания по тях. Разходите за телефонни разговори с клиентите са си за твоя сметка. Какво мислите?

# 112
  • Мнения: 264
Мен ако питаш не се захващай с тях-големи са кожодери. Пробвай някаде другаде.

# 113
  • Мнения: 214
Ами аз лично не съм чувала да има много доволни, защото лихвите са си  юнашки. Аз не бих взела такъв кредит.

# 114
КредиБулците ги смачкаха.Щяха без малко да фалират, добре че ги купиха иначе бяха да 01.01.2009. Е сега ще е по-тудно Sosieteto  да смачка Париба, ама няма да се учудя щом Булците смачкаха Джета само за 1.5 - 2години всичко е възможно

# 115
джет каш имат мобилни консултанти, кредитите им са до 1200 лева и се плаща на седмица
джет кредит са стоките на изплащане като вноските са месечни
джет + са потребителските кредити до 7000 лева и вноските са на месец имат и кредит от 7000 до 30000 който обаче е само срещу ипотека

# 116
  • Мнения: 110
И аз ще се запиша, ако бъда полезна на някой.
В началото когато стартираха, изтеглих кредит и си го изплатих. Всичко беше ОК. После още един малък за 3 месеца. После още един за 18 месеца и междувременно един за 6 месеца. Когато нямаш друга алтернатива, това ти се струва идеална възможност. Преглъщаш лихвите, щом си се хванал на хорото, явно няма къде другаде да играеш. Миналото лято имах проблем с плащанията и звънях да им кажа и да питам дали има вариант, за такива случаи. Оказаха се некомпетентни служители. Фирмата им не е гъвкава и не предлага вариант при трудност на плащането. Казах им, че може да се рефинансира кредита, така ще тече друг и аз на практика няма да съм закъсняла с вноските. Никаква реакция. Звъняха ми всеки ден с едни и същи въпроси и аз се изнервих. Нявиках им се и им казах, че ми омръзна да обяснявам едни и същи неща на различни хора. Искам да говоря с един консултант, а не с 1000. Казах им, че съм готова да си платя лихвите, но не. Ни така, ни иначе.
Лоша фирма, лоша организация и маркетинг.
Повече няма да им бъда клиент.
И се оказа, че банките не се интересуват от тези взаимоотношения за кредитния рейтинг.  Peace

# 117
Искам да попитам-ако взема 5 хил. от Джет кредит, за максималния период, да речем, и след 2 месеца реша да изчистя целия заем, ще дължа ли лихвите до края на периода, за който сме се споразумели, или ще платя само главницата, която остава? Ох, дано сте ме разбрали, малко объркано се изразих  Laughing

# 118
  • Мнения: 1 853
1 френд навремето си взе гсм чрез тях, и го плати почти троино,отделно имаше некви неясноти и плати още повече....много внимаваите с тях!!!
Като извършвате парични преводи си пазете бележките понеже на 1 колега му взеха 2 допълнителни такси уж не са платили....жена му овцата изхвърлила бележките и си платили като попове.

# 119
  • Мнения: 491
Искам да попитам-ако взема 5 хил. от Джет кредит, за максималния период, да речем, и след 2 месеца реша да изчистя целия заем, ще дължа ли лихвите до края на периода, за който сме се споразумели, или ще платя само главницата, която остава? Ох, дано сте ме разбрали, малко объркано се изразих  Laughing

Мисля, че тях не ги лови Закона за потребителския кредит, така че ако не всички, поне по-голямата част лихви ще си платиш. Според мен е безумие да вземаш такава голяма сума от тях, ще си я върнеш многократно, но всеки знае себе си...

# 120
  • Мнения: 2 199
Искам да попитам-ако взема 5 хил. от Джет кредит, за максималния период, да речем, и след 2 месеца реша да изчистя целия заем, ще дължа ли лихвите до края на периода, за който сме се споразумели, или ще платя само главницата, която остава? Ох, дано сте ме разбрали, малко объркано се изразих  Laughing

Мисля, че тях не ги лови Закона за потребителския кредит, така че ако не всички, поне по-голямата част лихви ще си платиш. Според мен е безумие да вземаш такава голяма сума от тях, ще си я върнеш многократно, но всеки знае себе си...

Не, няма да дължиш лихвата до края на периода!Прави се преизчисление на сумата и със сигурност ти се приспадат и лихвите!

КредиБулците ги смачкаха.Щяха без малко да фалират, добре че ги купиха иначе бяха да 01.01.2009. Е сега ще е по-тудно Sosieteto  да смачка Париба, ама няма да се учудя щом Булците смачкаха Джета само за 1.5 - 2години всичко е възможно

Глупости  Tired  Stop

# 121
Който си взема на изплащане с Джет да знае, че много лъжат и то за всичко. Обикновенно с по-скъпи от останалите компании и затова им се налага да лъжат. В момента най новата им измама е дори и промоцията им. Имат промоция уж за 12 месеца. Смятат ти по 0,99% на месец, АМА като подписваш договора ти пише 13 ВНОСКИ  не 12 и месечната сума е съшата като това дето са го смятали преди но с една вноска отгоре което е около 1,7 % на месец.
И така хващат клиентите си в момента в магазини като Техномаркет. Това се случи на една приятелка. За малко да вдигне скандал. Каза ли и че някои клиенти ги одобрявяли за 12 месеца други за 13, а тя им е била клиентка дори няколко пъти. Аз съм клиент на Ти Би Ай поне 5-6 пъти и никога не са ме излъгали и не съм имала проблеми.

# 122
Здравейте,
аз съм наясно с Джет кредит и условията, но ме интересува къде в София има офис на компанията?
В сайта им е публикуван само централният офис  в ж.к. "Младост" - 4, но за мен е крайно неудобен. Ще бъде добре, ако някой може да ми посочи адрес на офис в централната част на града около Орлов мост, СУ или графа. Нямам спомен да съм виждала офис на Джет кредит в центъра...или пък не съм обърнала внимание.

# 123
  • Мнения: 1 744
Имат офис на спирката на Плиска - от страната на кино Изток.

# 124
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 673
Имат и на Патриарха, като тръгнеш от Петте кьошета в посока към Попа, отдясно.
Незнам дали пише Jet или Pariba, ама ще го познаеш по ей туй зелено смешно нещо

# 125
  • Мнения: 3
Джет кредит отпускат ли заеми сега?

# 126
  • Мнения: 42
Здравейте, използвам тази тема за да не пускам нова.Иска да ви попитам дали на някой му се е случвали това което на мен.През 2007  година  Септември си взех лаптоп на лизинг към Джет кредит,лизинга ми за 15 месеца и договора ми изтича декември 2009 , но закъснявам с вноските и сега имам да им давам 160лв. звънят ми аз им обяснявам , че ще им дам парите до края на месеца но те нищо не ми казват каква ще ми е лихвата или какво ще следва.Страх ме е да не пратят Садя изпълнител.В момента не работя и не мога веднага да им ги дам.Ако на някой му се е случвало такова нещо нека пише да ми каже какво може да стане?!Благодаря ви !

# 127
  • Мнения: 1 174

Не, няма да дължиш лихвата до края на периода!Прави се преизчисление на сумата и със сигурност ти се приспадат и лихвите!


При Джет кеш се връща всичко заедно с лихвите, няма лошо да платиш по - рано от необходимото, но не преизчисляват вноски и не приспадат лихви  Naughty
Може би само за Джет кредит важи.

krissia, нищо страшно няма да стане щом си забавила само една или две вноски. Няма да ти пратят съдия изпълнител, на договора ти трябва да има телефон за информация, обади се и питай каква сума трябва да внесеш за да изчистиш всичко дължимо и те ще ти кажат.
Аз съм бавила част от вноска на Ти Би Ай Кредит, внесла съм по - малко отколкото трябвало и чак след 3 месеца ми се обадиха, нямаше лихви за забавянето даже.

# 128
  • Мнения: 42
Аз знам колко трябва да платя, Днес ми се обадиха и вече бяха по любезни ми казаха ,че мога да платя част от парите.Но пак не ми казаха дали ще имам лихви.Ще се опитам да платя до края на месеца всичко .И друго исках да попитам това  дали ще ми влезе в кредитно досие?

# 129
  • Мнения: 21
Искам да попитам някой наясно ли е   при смърт на човек с джет кредит какво правим?Обадихме се на безплатния телефон и попитахме за предсрочно погасяване и съответно някакви облекчения за това  , но те си искат до стотинка парите с лихвите въпреки ,че ще го погасим 7 месеца предсрочно.Заслужават ли си доброволните ни усилия или да им ги цъкаме месец по месец?

# 130
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Моя позната идва при мен ужасена и пред удар. Сестра й, с която са в лоши отношения, преди година й поискала личната карта. Наскоро от джет кредит й се обаждат, че има просрочена вноска. А тя е теглила кредит от тях преди 3 години, з акойто отдавна е забравила. Отиваме заедно за подкрепа. Какво се оказва? Сестра й, която е копирала личнта карта, е теглила многократно кредити от нйно име и си е накупила куп техника. Подписвала е вместо нея договорите. След редица гневни обаждания до централата, нещата се оправиха и сумите бяха опростени, защото жалбата до прокуратурата беше подготвена. Нямаше как ......

# 131
  • Мнения: 42
Искам да попитам някой наясно ли е   при смърт на човек с джет кредит какво правим?Обадихме се на безплатния телефон и попитахме за предсрочно погасяване и съответно някакви облекчения за това  , но те си искат до стотинка парите с лихвите въпреки ,че ще го погасим 7 месеца предсрочно.Заслужават ли си доброволните ни усилия или да им ги цъкаме месец по месец?
Аз когато теглих, ми казаха , че ако погася предсрочно кредита ще ми бъде преизчислен и лихвата ще е намалена.Отиди в офиса им на Стамболийски и Ботев и ги попитай.

# 132
  • Мнения: 0
Здравейте нз къде другаде да попитам надявам се някой да може да ми помогне . Желая да изтегля кредит от 1000лв за 2години но никъде на сайта им неможах да намеря какви са лихвите и т.н. Ако някой има такава информация или е теглил подобен кредит нека сподели мнение Simple Smile Благодаря ви !

# 133
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Няма и да видиш лихви - те не са банкова институция и нямат право да дават кредити с лихва. Затова са си отработили договорите като заем, без лихва. Но ако теглиш 1000 лв., разделени на 10 вноски, вноските не са по 100 лв, а например по 130. /но изрично не се упоменава лихва, а просто по-големи вноски/.

# 134
# 135
  • Мнения: 26
Не бих се навила да тегля повече от Джет кредит или да взема нещо на изплащане от тях.Връщаш двойно.На 1000лв даващ 2000лв.Мъжът ми изплаща още един такъв заем от тях за 2000лв по 145 лв на месец за две години.Смятаме и какво се получава........ужассссс.Така ,че ако не ви е належащо не теглете от тях.МИсля,че при неплащане на вноски 6 месеца тогава изпращат съдия изпълнител.За лихви не знам дали има,но не е проблем ако си внесеш вноските на веднъж.

# 136
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Наистина, трябва да си съвсем азакъсал, че да опреш до тях. Имам позната, възрастна жена, която не може да тегли от банка, защото е пенсонер. Взе заем от джет кредит-попадна в омагьосан кръг - за да изплати един заем, тегли следващ и т.н. Лихвите са убийствени и всяка седмица трябва да правиш вноски. Вземаш пък от приятели за вноските. Мани!

Общи условия

Активация на акаунт