Бебе в корема на мама расте, ДЕКЕМВРИ ще покаже момиче ли е то или момче!

  • 18 644
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Да се разпиша и аз в новата темичка. Страхотна е!
А бебето и аз не го усещам   Sad Не знам трябва ли или не, ама като не съм ходила и при Доки от 3 седмици и ми е едно такова.... Другата седмица ще отида и дано да се успокоя малко.
Пожелавам ви приятна и прохладна вечер  smile3524

# 46
  • Мнения: 630
amadis днес имаше малко и сега - не е като капки а като малко оцветена бледокафява слуз. чудя се дали не е от контракциите онази вечер дето с мъжа ми  luvbed или пък днес дето вдигнах Ема, то аз все я изправям, повдигам, прибутвам а тя си тежи към 15 кила. или пък е хормонално нещо, че след секциото и с това имах проблем.
амадис теб с спекулум ли те преглеждат или само с видеозон като имаш зацапване/кървене? а боли ли те корема?

Хубаво е, че утре ще те види лекар - за твое успокоение  Peace В тези седмици, вече не е толкова опасно такова зацапване. Но на мен лекара ми забрани секс / то не, че има с кого в момента/
До сега с коремен ехограф не са ме гледали - само с вагинален.Не ме е притеснявало - гинеколога е много внимателен Зацапването ми и трите пъти е било много слабо - точно като оцветен в бледокафяво секрет.
Пиши утре какво са ти казали.

# 47
  • Мнения: 1 144
сиропчето на ХИПП ето малко инфо: http://www.hipp-bg.com/index.php?id=9
на мен също не са ми го преписали...но ми го препоръчаха!
И още за качването на кг. аз почти не пия вода, което знам че е мнгого лошо! но сега ми става лошо от водата и повръщам! а д-ра само ми са кара заради песъчинките в урината! ама осве гадното повръщане, имам и рядкото щастие за неприятното постоянно слюнкоотделяне, което още повече се предизвиква от водата! за това чакам с нетърпение 5тия месец когат уж минавало! за сега пия плодови млека, фрешове от моркови които са мнго полезни за бъбреците, а майка само ме бъзика, че с тези фрешове бебето ще е с оранжева коса!

А мерси, още утре ще си взема. Малкият ми син като беше бебче най-много обичаше сокчетата и пюренцата на ХИП и им имам доверие.

# 48
  • Мнения: 1 144
Аз от частично отлепване с първото бях 2 седмици в Шейново с чести кръвоизливи,после месец и половина на легло.Тъй че това да е отлепване..не съм доктор но незнам....

Иначе за дечко....аз моя изобщо не го вдигам,той е на почти 4 год и 16 кила,изобщо не смея да рискувам.
Все пак са си множко,та Анайсче-пази се.

И аз не го вдигам моя младеж, той е 19,6 кг вече, даже като го вадя от ваната само му подавам ръка. Обаче вчера носих една диня от колата до вратата и днес имам контракции. Така че май дори 8 кг са много, явно изобщо не бива да се вдига нищо тежко.

Относно биохимичния скрийнинг, той не е опасен, така че можеш да си го направиш без колебание Мунлайт, за твое успокоение. Амниоцентезата обаче е сравнително опасна, рискът за прекъсване на бременността е 0,5 %, което си е 1 път на 200 жени!!! Така че дано да не се налага да си правя, тоест резултатите ми да са добри. Между другото, днес бях на ранен ултразвуков скрининг в  Майчин дом, мериха ми пропорциите на бебето, това сеправи между 10 и 13 седмици, за да се диагностицират генетични дефекти в ранен етап. Слава богу всичко е наред, имаме си гънка на врата (каквото и да значи това, но явно е важно за Даун), всички пръсти, нос, уста и т.н. Ако има майчета хипохондрички като мен, може да си направят това нещо, не отнема много време и струва само 35 лв. но се прави единствено в Майчин дом и специалистите са само трима, на които наистина може да се разчита. (с международни дипломи за този тип скрининг)

Сори за дългия пост.

# 49
  • Мнения: 2 641
за вдигането мамите около мен всички си вдигат децата а бяха или са бременни и нищо им нямаше. явно не е до вдигането а до нещо друго.
незнам вече с първата бременност нямах никакви течения, да не говорим за зацапвания, освен един път съвсем в началото текна нещо бледо розово червено - реших че ще ми дойде ама нъц.
къде в Майчин дом гледат на видеозон за малформации и кои са тези лекари? предполагам Марков и Димитрова, за третия не се сещам, ама къде има видеозон добър там? знам че имат на 7 етаж един уж свестен ама знам ли...

# 50
  • Мнения: 280
Тази нощ нещо не ме лови сън, като кукумицин седя пред компа и се чудя с какво да се забавлявам. Играх на игрички ,табла, домино, пасианси редих, а времето върви като охлюв. На два пъти се пробвах да заспя, ама не става.  Shocked ей така съм. А през деня в жегата сигурно изобщо няма да мога да поспя. Луда работа, оплаках се и сега продължавам с пасиансите  Tired

# 51
  • Мнения: 3 070
 Tired

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 16:56 от scorpia

# 52
  • Мнения: 630
Добро утро  bouquet
Как сте днес? Виждам, че има момичета с проблеми със съня. Аз тази бременност се разминах само с 1 такава нощ, но предната..... Знам какъв кошмар е.
Голдън беше ми препоръчала топло мляко с мед преди лягане - при мен помогна.
Аз имам усещането, че главата ми ще експлоадира - тази сенна хрема ще ме довърши. Толкова ме боли, че чак ми се гади. Личната обаче ми каза да търпя  #Crazy и да приемам само калций и вит. С, защото противоалергичните лекарства са противопоказни.
Лек и   Praynig прохладен ден!

# 53
  • София
  • Мнения: 196
Привет на всички от мен!

Тези дни нямам никакво време и дори не съм ви чела. Ако се повтарям моля да бъда извинена. Бях в Майчин Дом да дам кръв за БХС. Намира се на 14 ет. и се ходи от 8,30-12 часа или 13, не съм много сигурна. Там самото минаване става много бързо. Преди това трябва да се мине на ултразвук без значение къде, но се записват разни данни за плода и трябва де се каже на гинеколога, че ултразвука се прави с цел да се прави изследване за БХС. Прегледа струва 25 лв. и се заплаща след като се даде кръвта. С тази фактура се ходи после за резултатите на същия етаж, но в съседния кабинет. Взех и една листовка от там относно това изследване. За съжаление не знам как да я прикача тук и затова ще постъпя по най-глупавия начин и ще я кача при снимките ни в албума в snimka.bg. Моля да ме извините и да споделите как се качват снимки.

Желая хубав ден на всички и приятна среща. Аз заминавам на море и ще се върна след 2 седмици.
Лека бременност!

# 54
  • София
  • Мнения: 1 626
Добро утро!
Как сте в тези горещини? Аз вечер направо имам чувството, че ще се мре - топло, не мога да заспя, успявам чак към 3-4 часа да се унеса, а в 6 трябва да ставам за работа. Просто е ужасно  Outta Joint
Апетитът дето ме гонеше в началото, вече взе да ме напуска. Само на обяд се храня добре.
Ужасно съм щастлива, че утре е събота  Mr. Green С такова нетърпение чакам двата почивни дни, а така бързо минават, за сметка на 5-те работни.

# 55
  • София
  • Мнения: 136
Мен пък така ме е размързяло напоследък, че няма накъде повече  #Crazy
По цял ден в кревата е една книжка, но да не си помислите, че чета... взимам я, отварям я и на 3-4 изречение заспивам. И така цял ден, а нощем се чудя и аз какво да правя. Така че Дари обаждай се, ще ходим да играем белотче заедно по нощите  bowuu
Още обаче ме е яд, че гинеколога не ме погледна изобщо на видеозон този път  #Cussing out

Забравих, коя мацка пишеше, че е забременяла на 10-ти. Защото и аз точно тогава  hahaha

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте мили ,мами!Един мързел ме е налегнал,нещо нещата ги правя без да се замислям!Сигурно щеда е от времето,което е тежко!
Моето бебе го усетих в 12седмица,първия път в 16.немога да сбъркам чувството!
Детето колкото и да се старая да не го вдигам просто понякога е неизбежно,налага се.нямаме помощ от страна на баби,аз и съпруга ми си го гледаме!Разбира се той много ми помага!
ANAISCE.не мисля .че е нещо  сериозно .но се пази.не я вдигай!
Мисля да посетя лекаря следобяда.бях решила да го оставя за другата седмица,но нещо нямям търпение,а последно ходих на 30,05!
Приятен ден!

# 57
  • София
  • Мнения: 2 846
Привет, момичета!

Страхотна нова тема!  bouquet

Anaise, Савова гледа за такива мелформации, спокойно може да отидеш при нея. Имай предвид, че тя работи предимно с УЗ и има международни сертификати за това. По принцип прави и ФМ, просто още не е толкова известна като Димитрова, Мазнейкова, Томова и сие. Надявам се, че зацапването ти е спряло. Недей да вдигаш повече детето за всеки случай!

За седмиците дето някой питаше - абе момичета, изчисляват се от първия ден на последната менструация - няма значение каква ви е овулацията и кога сте заченали. Така е прието за уеднаквяване именно заради различните овулации. Така че на първа стр. на бг-мамма има калкулатор, изчислявайте си го.

За кока колата - спокойно си я пийте до насита. Какви са тия втелясвания! Аз през първата бременност се наливах с кола непрекъснато, щото само това ми се пиеше, пък Ивето се роди 3700, какво, иначе 5 кила ли щеше да бъде? Joy При това съм питала специално приятелка - гинеколожка, каза - няма проблем, яж си и си пий каквото ти се иска, като изключим цигари и алкохол, естествено.

Иначе аз какво да ви кажа. Вчера беше весел ден - ходих от купон на купон и от коктейл на коктейл. Е, не е същото като да не си бременна, но освен че се наплюсках на корем, на обяд си позволих чаша бяло вино, а на вечеря чаша бира.  BlushТова е засега.

А, да. Ако има някаква среща в събота, пишете ме и мен по принцип.

# 58
  • Мнения: 219
Аз кола пия заради ниското кръвно,разбира се не в промишлени количества,но и не се втелясвам много.
С първото също си пиех кола и по едно слабо кафе на ден.
Проблеми със съня имам и аз -чета книга до късно,трудно заспивам и лесно се будя-така беше и с първото.
 Sad Sad

# 59
  • Мнения: 280
Нещо му има на това време ,тази сутрин в 6.00 се вдигна една буря ,гърми ,трещи и един дъжд се изваля , а сега пак е страшна жега и това слънце като се е опулило и облаци няма.  Rolling Eyes
Към 7.00 успях да дремна за час докато валеше, довечера се надявам да спя по добре.

Общи условия

Активация на акаунт