Вредните съставки в продуктите: дезодоранти

  • 13 134
  • 91
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 314
Марица, в почти всички дрогерии се намира. Аз лично последно съм го купувала от Ihr Platz.

# 46
  • Мнения: 3 098
Марица, в почти всички дрогерии се намира. Аз лично последно съм го купувала от Ihr Platz.
A в по_големите ви магазини не се ли среща? Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 11 314
Марица, в почти всички дрогерии се намира. Аз лично последно съм го купувала от Ihr Platz.
A в по_големите ви магазини не се ли среща? Rolling Eyes
Със сигурност.

# 48
  • Мнения: 3 098
Ще го потърсим тогава,благодаря ти!

# 49
  • Мнения: 2 051
а къната покрива ли белите коси?
Покрива ми ги много добре, а не са никак малко. Щерката е спец вече по мазането, държа я 3 часа, поработвам си през това време.
Индийска е къната, от био-магазини я купувам.
Radhe Shyam е марката, но днес не ми излизат свестни снимки, за да ти я покажа.
Ще ме баннат вече за рекламата Mr. Green

Вечернице, мерси за инфото.

# 50
  • Мнения: 3 521
Добавям, че в сухия стик на Босс(мъжки) няма нищо започващо или съдържащо алуминий

# 51
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Сонитке, ми ти си уличила 6-ца от тотото с този Инфазил  Laughing

Направо  Laughing

А иначе ефекта му е наистина страхотен! Мирише хубаво, не остава следи, не се потиш, икономичен е. За 4.60 еуро и без алуминий, какво повече да искам  Mr. Green

доколкото видях, 4е имам 3 инфазил_а в къЩи, само в един "класик" няма алуминий... в другите версии си го има  Confused
кофти, Щото на мен пък не ми харесва  Rolling Eyes

а къната покрива ли белите коси?
Покрива ми ги много добре, а не са никак малко. Щерката е спец вече по мазането, държа я 3 часа, поработвам си през това време.
Индийска е къната, от био-магазини я купувам.
Radhe Shyam е марката, но днес не ми излизат свестни снимки, за да ти я покажа.
Ще ме баннат вече за рекламата Mr. Green

Вечернице, мерси за инфото.



ти мани опаковката, Ще я намеря, дай една снимка на косата да видя цвета  Laughing

# 52
  • Мнения: 2 051
ти мани опаковката, Ще я намеря, дай една снимка на косата да видя цвета  Laughing

Цветовете са от тъмно русо, през натурална и тъмночервена мед, до тъмно кестеняво. Зависи от базисния ти цвят, както с боите...
Има безцветна, само за подхранване.
Има и черна, не знам какво и как излиза с нея, тийновете я ползват за татуировки Mr. Green
Снимки някой друг път Wink

# 53
  • Мнения: 7 091
Покрива ми ги много добре, а не са никак малко. Щерката е спец вече по мазането, държа я 3 часа, поработвам си през това време.
Индийска е къната, от био-магазини я купувам.
Radhe Shyam е марката, но днес не ми излизат свестни снимки, за да ти я покажа.
Ще ме баннат вече за рекламата Mr. Green

Вечернице, мерси за инфото.

Не искам да те разочаровам, но тази къна не е истинска къна само от глина и има оцветители( погледнах какво продава фирмата). Това, че е произведена от индийска фирма не я прави оригинална. Самият факт, че има различни нюанси ( в Индия слагат "естествени " добавки и в черната такава, от които може да ти опада косата направо) е много показателен, че не е естествена. Както споменах истинската къна е глина, която се продава САМО в един нюанс. Всичко останало е набухано вътре с билки и оцветители, затова го водят също естествено на опаковката.
Тази фирма дори и в къната за рисуване по ръцете слага допълнителни съставки, погледни ако искаш:
http://216.239.51.104/search?q=cache:7h2x7avwX0AJ:www.biomananti … ;client=firefox-a

Много индийски фирми се възползват от репутацията на индийската къна и само защото са в Индия претендират за натуралност за съжаление.

# 54
  • Мнения: 2 051
Не искам да те разочаровам, но тази къна не е истинска къна само от глина и има оцветители( погледнах какво продава фирмата).

Тази фирма дори и в къната за рисуване по ръцете слага допълнителни съставки, погледни ако искаш:
http://216.239.51.104/search?q=cache:7h2x7avwX0AJ:www.biomananti … ;client=firefox-a

Много индийски фирми се възползват от репутацията на индийската къна и само защото са в Индия претендират за натуралност за съжаление.

Тандури, каква глина, бе човек Laughing Любопитно ми е да ми разкажеш нещо за глината наречена къна. Laughing
И какви са тези страшни оцветители и съставки, които си видяла на сайта и от които може да окапе косата Laughing

Къната е растение. Изсушените му смлени листа се използват за оцветяване и подсилване на косата.
Самият факт, че се продава в различни нюанси, не прави растението по-малко или повече естествено Laughing
Къната от векове се комбинира с други съставки за постигане на различни нюанси, това са разни "страшни" билки като лайка, куркума, цвеклова шума, орех, коприва, кафе, и други още по-страшни - вино, индиго. Това е което в момента се сещам, има много други естествени оцветители, които подсилват или намаляват ефекта на естественото багрило в къната и се продават като готови комбинации. Но човек може да си ги приготвя и сам.
Ето тук има много повече:
http://www.hennapage.com/

Вярно е, че има фирми, които пълнят къната (особено т.нар. черна къна) с разни оцветители, но не става дума за натурални оцветители а за синтетична черна боя, съдържаща токсичното вещество para-phenylendiamine, не знам как е на български....
Сравнително лесно е с просто око да се провери за съдържанието на разни отрови в къната - има много методи...

За фирмата конкретно - много бих се учудила да видя подробно описание на съставките на нейната къна, точно онлайн. Тези неща се пишат в по-специализирани издания, в Испания такива са списанията за екология Natural и Integral, които са ми доста полезни в търсенето и на други натурални продукти и проекти.

Аз съм много доволна, откакто минах на къна преди около 3 години. Косата ми расте по-бързо, не се изтощава, капе съвсем нормално...Единственият недостатък на къната е, че не е трайна. Цветът избледнява по-бързо отколкото след синтетична боя.

# 55
  • Мнения: 1 199
Аз ползвам някаква иранска боя, пише че е натурална Rolling Eyes Косата ми определено живна откакто оставих боята и минах на къна, така че и да има оцветители, предполагам пак е много по-малко вредно от боята. Хедра, ти на колко време си слагаш къна? Аз засега се ориентирам на месец и половина, ама по-добре би било на месец.
Момичета, говорите за дезедорантите, ама аз ползвам само парфюми или тоалетни води. Предимно на Диор. Да сте чували дали в тях има алуминиум или нещо от което да се притеснявам?

# 56
  • Мнения: 2 427
И аз тъкмо се почесвах над глината Wink...
Естествено че е растителна къната!Стрита на прах.

# 57
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ей, много ме запалихте с тази къна, зна4и  Rolling Eyes
само за резултата ме е страх малко, ама Щом бързо се отмива, може да рискувам и един месец с морковена коса (зелена не, оба4е  Rolling Eyes Mr. Green)

# 58
  • Мнения: 2 427
Аз от кога разправям че и скъпата козметика в крайна сметка е само лайна Confused,но от"красива мама"ме взеха за луда.Ето защо и богатите мрат от рак и левкемия.И не става въпрос единствено до парфюмерия,но и козметиката е на същото дередже.Било в допустимите граници-ама не казват дали при ежедневно ползване на 5 такива токсични продукта не се достига максимума на допустимото.Изобщо,живот ли е това!Дори тампоните и дамските превръзки съдържат вредни избелители.Или трябва да не се замисляме,или да хванем горите.
http://www.profumo.it/perfume/aromatherapy/toxic_perfumes.htm

# 59
ей, много ме запалихте с тази къна, зна4и  Rolling Eyes
само за резултата ме е страх малко, ама Щом бързо се отмива, може да рискувам и един месец с морковена коса (зелена не, оба4е  Rolling Eyes Mr. Green)

ако Ще се мажеШ с къна, след това предупреди фризиора, който Ще ти оправя пораженията, 4е с някои видове бои се полъ4ава то4но зеления ефект   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт