Кърмене на обществено място

  • 2 810
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 276
Айде сега, толерантни, да не вадя темата за Пловдивската градска градина  Mr. Green Joy Joy Joy
Скандализирахте дядковците - нИ вЪ е срам!!!  Mr. Green

Много интересно ми стана за тази тема, може ли някой да я намери да я пусне? Поне да се посмея..........

# 31
  • Мнения: 2 614
.....
Много интересно ми стана за тази тема, може ли някой да я намери да я пусне? Поне да се посмея..........
Веднага услужливо откликвам на молбата!  Joy Joy Joy

Разврат в Градската градина

# 32
  • Мнения: 134
Аз пък все не можех да попадна на друга кърмеща майка и ми беше странно, все едно, че съм бяла гарга  Laughing  Едва миналата седмица видях още една майка да кърми в градската градина и ми стана толкова приятно, почувствах се като съзаклятничка, за малко да й смигна, но сигурно щеше да й се стори откачено  Grinning А иначе ние вече зарязахме пелените, че ни спарват въздуха, пък и аз се понаучих на мурафети, така че за няколко секунди да подам хранилката. Мисля, че е въпрос на практика, тя помага както за премахване на притеснението, така и за усъвършенстване сръчността на майките.   bouquet на всички кърмещи на въздух!

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Остава да се изнамери двоен слинг за майките с 2 кърмачета Crazy
Има такъв Grinning Гледала съм снимки с указания за слинг за близнаци... ама много сложно ми се видя. Не знам, особено като поотраснат - няма ли да се счупи майката под двойната тежест Grinning

# 34
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Остава да се изнамери двоен слинг за майките с 2 кърмачета Crazy
Има такъв Grinning Гледала съм снимки с указания за слинг за близнаци... ама много сложно ми се видя. Не знам, особено като поотраснат - няма ли да се счупи майката под двойната тежест Grinning
Къде? Питам сериозно, иначе голямото все трябва да чака, докато се приберем у дома. А точно това го избива още повече на ревност.  Rolling Eyes

# 35
# 36
  • Германия
  • Мнения: 8 099
 ooooh! Ами да! Аз имам още един слинг, ще трябва да измисля само поза, че с близнаци лесно, те еднакви на ръст  Thinking

# 37
  • Мнения: 147
Кърмя на всякъде с голямо удоволствие   Heart Eyes, в магазини и паркове на барове и ресторанти, в движение и в застой,с кенгуру без кенгуру   Crazy , не бях кърмила в катедрала но и там вчера го направих   Grinning  !Не се притеснявам от нищо и от никой- та това си е удоволствие за мен и бебка, а и жизнено необходимо   Laughing  така че който още не е преодолял "срамът" да го преодолее, защото това си е съвсем природно- му естествено   Peace ! А дрешките с ципчета и копчета са много удобни, но и потничета и тишърчета стават, вярно е че с рокличките зор видях   Crazy,  а от сутиените за кърмачки така и не видях нужда- новички си стоят  Wink !

# 38
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Днес в най-голямата жега цялото семейство се охлаждахме в МОЛ-а и разбрахме и другата екстра- кърмене, почти изкъпване на бебето и т.н в приятна специална стаичка с пейчица, WC ... Обозначено е с пиктограма изобразяваща бебе и лесно я намерихме.

Аууу, и това в кой МОЛ? ... а аз, моля ти се, понеже няма пейки в този на Стамболийски, кърмих... в тоалетната за инвалиди  Mr. Green Ама като е гладен, а навън огън и жупел се сипе...

# 39
  • Мнения: 236
Ами то и при нас във всички Мол-ове май имало такива неща, само дето аз много не ходя по такива места, така че незнам от личен опит.

# 40
  • Мнения: 631
кърмя си навсякъде където ми се наложи никога не съм се съобразявала с това дали някой нещо ще каже или ще ми види или каквото и да е
просто не ме вълнува
кърмя си така както когато съм си сама в къщи например
не се стеснявай и не е нужно да покриваш главата на  бебчето например / по голямо бебе си я открива и без това/ или да се замяташ с нещо 
и като наблюдавам с радост ще отбележа че все повече майки си кърмят децата навсякъде и все по малко им пука кой какво ще каже
така че седни си на най удобната за теб пейка например където ти и детето ти ще сте добре и си кърми така сякъш целия свят не съществува ами сте си само вие

# 41
  • София
  • Мнения: 5 190
Стаята за бебета е в МОЛ-а на Стамболийски, но на 2-ри етаж, вляво от киното. Стаята е между дамската и мъжката тоалетна. На партерния етаж сигурно е WC-то за инвалиди.

Когато бях бременна в 6-ти месец, имах гипсиран крак до коляното + патерици разбира се. Тогава в една новопостроена болница използвах WC-то за инвалиди. Обслужих се съвсем сама, даже си починах психически. Колко малко са такива места! Разбрах каква непреодолима преграда е дори единичното стъпало.  Има закони за достъпна градска среда, но някоя майка с количка да е усетила ефекта? Не бях почитател на МОЛ-а, но вече станах...

# 42
  • София
  • Мнения: 5 190
    Кърмих в двора на Шейново, на пейка до чешмичката. Чувствах се странно- уж това е мястото, където да е най-уместна да се кърми, а не беше така.
    Няма ли да е добра кампания по случай ССК дърти кърмачки да нападнем дворовете и пространствата пред родилните домове и просто да кърмим. Там със сигурност ще има кой да ни пита за нашия опит. А ако някой иска да ни изгони ще стане голям прецедент! В двора пушат, пият к'во ли не, правят к'во ли не, та едно кърмене!
   

# 43
  • Мнения: 236
Да, Биляна, така е! В едно заведение ако пушиш или пиеш никой не ти обръща внимание. Ама ако си гушнал една топчица под блузата ти, всеки те оглежда сякаш не си от тази планета.
Вече не се налага да кърмя моята кукла навънка, но дори и да се наложи някой път, с удоволствие бих я нахранила където и да сме. Няма друго по-важно нещо от детето ми.

# 44
  • Мнения: 1 420
Аз свикнах да кърмя моята дъщеря къде ли не - в автобус съм я кърмила, на пейка в Мола, в парка и т.н. Не съм ползвала пеленка или нещо друго за намятане. Просто сядаме, гушваме се и така. Общо взето когато детето ми ревне от глад и има нужда от мама не ме интересува какво мислят другите хора  Peace Ами това е естествен процес, крайно време е хората в България да го осъзнаят. Ние по принцип живеем в чужбина и там ми се е случвало да кърмя в парка и да идват при мен жени и да изказват одобрението си. Дори един мъж ми каза един ден " наслаждавай се сега докато е още малко"  Rolling Eyes Надявам се скоро и българина да се пречупи в тази насока. А вие, мами, си кърмете навън и успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт