Прането?

  • 2 065
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 676
Ами аз отскоро ( малкият е на почти 9м.) пера заедно с нашите дрехи.

# 31
  • Мнения: 536
Каката още я пера отделно. А бебето ще е така до към 2год, после ще му пера дрешките с тези на кака му. Аз още не смятам да се отказвам от гладенето.

# 32
  • Мнения: 5 362
До към 10-я месец перях отделно дрехите й.
За гладенето-още гладя.Не мога да си представя да си изкарам детето навън(или пък аз) с намачкани дрехи  Naughty.

# 33
  • София
  • Мнения: 7 242
При положение, че ползвам сушилня, нали няма да е нужно и да гладя  newsm78

# 34
  • Мнения: 11 009
Пера с Ariel или Persil и омекотител тип Sensitive. Не деля прането на наше и бебешко. Отделям нашите дрехи, които са по-изцапани или сме тренирали с тях.

# 35
  • Мнения: 700
 Според мен може да се перат и заедно и по- рано от годинката стига да е с бебешки прах за пране и с предпране,ако са по-замърсени

# 36
  • Мнения: 161
Пера ги заедно с нашите отдавна ,но гладя всичко.

# 37
  • Мнения: 635
Аз мисля да ги пера дълго време отделно, а за гладенето задължително винаги, аз нашите гладя абсолютно всички кърпи , чаршафи остана на детето да не гладя, въпрос на принципи !  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 4 294
Относно гладенето - правех го до 6 месец.
А за прането не съм ги прала отделно от нашите.

# 39
Аз перях на ръка до 6-тия месец,бабите ми казаха така и аз изпълнявах.Все още го пера отделно и го гладя-не само заради микробите и др.ами защото-друго си е детенце с изгладени дрешки,а не намачкано като клошарче.Но мисля че бельото можеш да спреш да го гладиш към 6-тия месец.Но не е хигиенично да се слагат вашите и неговите дрехи заедно.Ще ти кажа само един отвратителен случай с моя приятелка.Нейната дъщеря е на 14г. и съвсем нормално майката пускала и нейните дрехи със общите.И понеже майката има бяло течение това се придало на дъщерята.Аз не подозирах че може така да се предава ама явно може.Затова я си ги върти отделно да ти е мирна главата. Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 5 079
Още гладя и пера отделно. Peace

# 41
  • Мнения: 320
Аз още пера отделно и гладя. За гладенето няма да го спирам, защото гладя всичко по принцип, а за прането отделно още не зная.
и аз така

# 42
  • Мнения: 3 478
Все още ги пера отделно, но то е защото успявам да събера цяла пералня с нейните. Не гладя, пускам в сушилнята и си излизат много добре с много малки изключения на официалните роклички.

# 43
  • Мнения: 9 990
От няколко седмици спрях да гладя дрехите на бебето!
Сега стоя и си мисля, кога да спра да ги пера отделно от моите?!  newsm78

Вие кога спряхте?


Уишче, освен, че не съм ги прала отделно дрехите на бебето, рядко ги и гладя-само тези с видимо неугледен вид намачкани ако са...И така-две деца и нищо им няма. Peace Hug

# 44
  • Мнения: 94
Пера отделно и всичко гладя, сега в жегите е отвратително, ама всеки ден по малко и после в банята...
Мисля и за напред да пера отделно, много ми харесва как дрешките му миришат на бебе от бебешката прах за пране, а честно казано и не ми пречи.

Общи условия

Активация на акаунт