Бебетата на пушачите също пушат!

  • 4 984
  • 120
  •   1
Отговори
# 75
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Самурайке, по- спокойно! Не хаби толкоз нерва  Rolling Eyes Направи всичко възможно да плащам по- големи осигуровки от теб, ще го направя. Ходи, протестирай, направи гладна стачка, действай да се променят законите! К`во само джавкаш наоколо?!

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 16:02 от Доня Туфиня

# 76
  • Мнения: 6 029
В Япония е забранено пушенето по улиците! Навсякъде има определени места за това (точно по гари и спирки с много хора), които са изолирани - да не се пречи на околните. Пушачите в Япония са доста повече отколкото в други развити страни и въпреки всичко да видиш майка с детенце на разходка, която да си пафка докато то си играе на пясъка - АБСУРД!!! А за бременна да запали цигара (че и горда от себеси!) - това вече и да им го разказваш няма да повярват. Ама така е то - какво разбират разни ми ти докторчета, бабки, Еко-Меко и кво беше там...Я че си пафкам щот мий гот!А и глава си имам на раменете - хубава и без рога!
Според мен пушенето трябва да се забрани изобщо, и ако не бяха силните лобита на цигарените конпании досега да е забранено отдавна. Пушачите и непушачите плащат еднакъв размер здравни осигуровки, но пушачите боледуват повече, от по-страшни болести и потребляват за лечение доста повече. Откъде накъде?!? Аз като съм си пазила здравето да плащам за някоя чавка дето много дълбоко се замислила и преценила че няма страшно да си пуши (щото помалко, нали разбирате, то е безвредно).

како, я по-спокойно...
трябвало да се забрани пушенето? айде нема нужда. именно, защото всеки си има глава на раменете не трябва. въпрос на личен избор е да пушиш или да не пушиш. и ще си пуша именно защото ми е кеф. ОК?

колкото до осигуровките.. ами бабите дето боледуват повече от мен пък не пушат, кво да ги правим тях а? ами аз им плащам лечението, пенсиите.... що говориш глупости...

# 77
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Julie, верно бе  ooooh! Аз за пенсионерите не бях помислила. Дайте да ги изколим, щото им плащаме пенсиите  Whistling И щото само пред лекарските кабинети кибичат.
За протокола и за моята нова приятелка от Страната на изгряващото слънце- не боледувам никак много. Лекарката ми ме вижда веднъж годишно, когато отивам за направление за профилактичен гинекологичен преглед. Бас държа, че ти твоето джи пи го посещаваш по- често?!

# 78
  • Мнения: 19 317
Но, честно, по- голяма простотия не беше писано още в темата  Crazy Тя била плащала наравно с мен, пък аз съм била боледувала повече... Айде, моля  Whistling

в Германия наистина се обсъждаше предложение да се увеличат здравните застраховки на пушачите.

колкото до осигуровките.. ами бабите дето боледуват повече от мен пък не пушат, кво да ги правим тях а? ами аз им плащам лечението, пенсиите.... що говориш глупости...

това зависи от това на какъв принцип се изплащат пенсиите в съотватната държава.в Щатите например се използва системата на Каpitaldeckungsverfahren,където всеки работещ внася пари в паричен фонд за собствената си пенсия и нейният размер се определя според вноските и разбира се други икономически фактори.в други страни като Германия се прилага принципа на Umlageverfahren,тоест младите плащат пенсиите на старите,което е доста оспорвано с оглед застаряващото население на Европа.също се води дискусия как може да се премине плавно към другата система.
колкото и да се палите и да иронизирате,пушенето е ВРЕДНО.не виждам какво още обсъждате от там нататък?!като искате пушете си вкъщи по 3 цигари наведнъж,но е смешно да убеждавате някой,че сте прави.ако държавата не плащаше много пари за лечение на хора със заболявания от тютюнопушенето,нямаше да хвърля толкова пари за антиреклама.
и мен ми се пуши зверски  и като спра да кърмя сигурно пак ще пропуша,но това си е въпрос на воля и да се самоубеждавам,че е правилно,защото аз го правя,не мога.не разбирам какво точно послание искате да кажете с този спор?защото тезата на непушачите е ясна:пушенето е вредно.а вие твърдите точно обратното???

# 79
  • Мнения: 4 406
не изяждайте момичето де!
като доброволно се тровите, рИСКЪТ да се разболеете е по- голям... съвсем общо погледнато...но това важи и за хора,които работят във вредни условия, а не пушат
за мен проблемът е единствено с неспазване на регламентиранити за пушене места. аз уважавам правото на всеки пушач да си пали цигара, като седне в кафене, но държа и да ми се осигури пространство, чисто от дим- за мен и за детето ми...

# 80
  • Мнения: 9 050
ZinaSt не е вярно това че улиците в Америка са потънали във фасове. Това просто е смешно...Може в някой райони в Ню Йорк да е така, но това не е представителна извадка за нищо. Напротив, много рядко се вижда фас на земята, много от кофите имат пепелник от горе. В Калифорния е забранено със закон пушенето на по-близо от 25 фута до детски площадки, на плажовете е абсолютно забранено да се пуши. В щатът Вашингтон е забранено пушенето на 25 фута от сгради, отворени прозорци, климатици и т.н. Фасовете масово се гасят в поставените за тази цел пепелници. По улиците извън центровете на градчета съвсем няма фасове, защото всички карат коли и пешеходци няма Mr. Green Така че айде да не говорим глупости. Майка захапала цигара не съм виждала  само аз Embarassed пуша в парка на една пейка възможно най-далече от децата...Разбира се никъде не е абсолютно чисто.
Въпрос на възпитание и здрав разум е това да пазим децата си и улиците от фасове.

Така ли? Ми много интересно от коя част на щата Вашингтон са ти наблюденията, защото аз последно бях точно там и точно там се възмутих на това как сутрин в 6 часа улиците са чистички, светнали, а до обяд са фасове навсякъде. И точно във Вашингтон видях кофите със знак да не се изхвърлят фасове. Напротив, даже в Ню Йорк нямаше толкова фасове по улиците, колкото във Вашингтон. И никой не ме е глобявал, че пуша пред книжарницата, ресторанта или друга сгарада. Дори и не съм чувала за такава забрана. И изобщо се съмнявам, че я има, имайки предвид, че далеч не бях единствения пушач, облегнал се на стената на някоя сграда.  Mr. Green

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 18:42 от ZinaSt

# 81
  • Мнения: 483
Така ли? Ми много интересно от коя част на щата Вашингтон са ти наблюденията, защото аз последно бях точно там и точно там се възмутих на това как сутрин в 6 часа улиците са чистички, светнали, а до обяд са фасове навсякъде. И точно във Вашингтон видях кофите със знак да не се изхвърлят фасове. Напротив, даже в Ню Йорк нямаше толкова фасове по улиците, колкото във Вашингтон. И никой не ме е глобявал, че пуша пред книжарницата, ресторанта или друга сгарада. Дори и не съм чувала за такава забрана. И изобщо се съмнявам, че я има, имайки предвид, че далеч не бях единствения пушач, облегнал се на стената на някоя сграда.  Mr. Green

Ето ти този линк ПА виж дали лъжа
http://www.smokefreeseattle.org/news_and_events/

Може на 2 улици в центъра на Сиатъл да има 5-6 фаса ама на всички други места е чисто...така че не знам за какво говориш

# 82
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Абе не ви ли писна ? Ще пушим и ще си тровим децата и това е !

# 83
  • Мнения: 9 050
Така ли? Ми много интересно от коя част на щата Вашингтон са ти наблюденията, защото аз последно бях точно там и точно там се възмутих на това как сутрин в 6 часа улиците са чистички, светнали, а до обяд са фасове навсякъде. И точно във Вашингтон видях кофите със знак да не се изхвърлят фасове. Напротив, даже в Ню Йорк нямаше толкова фасове по улиците, колкото във Вашингтон. И никой не ме е глобявал, че пуша пред книжарницата, ресторанта или друга сгарада. Дори и не съм чувала за такава забрана. И изобщо се съмнявам, че я има, имайки предвид, че далеч не бях единствения пушач, облегнал се на стената на някоя сграда.  Mr. Green

Ето ти този линк ПА виж дали лъжа
http://www.smokefreeseattle.org/news_and_events/

Може на 2 улици в центъра на Сиатъл да има 5-6 фаса ама на всички други места е чисто...така че не знам за какво говориш

Ами да, лъжеш. Не го пише това за сградите. Пише само за прозорци и входни врати. Но една сграда не се състои само от врати. Тя има и стени. Отиваш зад ъгъла, обягаш се на сградата и си пушиш.

# 84
  • Мнения: 6 164
Това важи са всички пасивни пушачи. Аз съм пушач от 10 години и въпреки това винаги ми е било смешно, като някой се изцепи "То си е моя работа дали ще пуша, или не, тялото си е мое." Ок, така е, но ако някой на метър от теб ти гълта дима и избора му не е да пуши, вече не опира само до теб, нали? Пушачите са егоисти. Ако всеки се стараеше да си трови здравето, опитвайки да не трови чуждото, нямаше да има такива върли спорове между пушачи и непушачи. Замислете се защо се стига до скандал? Ако пушачите не пречат на непушачите няма да има спор, но явно го правят. Тогава репликата "То си е моя работа дали ще пуша, или не!" не важи. Подкрепям законите за забрана на тютюнопушенето на обществени места и съжалявам, че в България все още не е постигнато нищо в тази насока.

# 85
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Това важи са всички пасивни пушачи. Аз съм пушач от 10 години и въпреки това винаги ми е било смешно, като някой се изцепи "То си е моя работа дали ще пуша, или не, тялото си е мое." Ок, така е, но ако някой на метър от теб ти гълта дима и избора му не е да пуши, вече не опира само до теб, нали? Пушачите са егоисти. Ако всеки се стараеше да си трови здравето, опитвайки да не трови чуждото, нямаше да има такива върли спорове между пушачи и непушачи. Замислете се защо се стига до скандал? Ако пушачите не пречат на непушачите няма да има спор, но явно го правят. Тогава репликата "То си е моя работа дали ще пуша, или не!" не важи. Подкрепям законите за забрана на тютюнопушенето на обществени места и съжалявам, че в България все още не е постигнато нищо в тази насока.
smile3525
ЕВАЛА!
Вили

# 86
  • Мнения: 9 050
Това важи са всички пасивни пушачи. Аз съм пушач от 10 години и въпреки това винаги ми е било смешно, като някой се изцепи "То си е моя работа дали ще пуша, или не, тялото си е мое." Ок, така е, но ако някой на метър от теб ти гълта дима и избора му не е да пуши, вече не опира само до теб, нали? Пушачите са егоисти. Ако всеки се стараеше да си трови здравето, опитвайки да не трови чуждото, нямаше да има такива върли спорове между пушачи и непушачи. Замислете се защо се стига до скандал? Ако пушачите не пречат на непушачите няма да има спор, но явно го правят. Тогава репликата "То си е моя работа дали ще пуша, или не!" не важи. Подкрепям законите за забрана на тютюнопушенето на обществени места и съжалявам, че в България все още не е постигнато нищо в тази насока.

Напълно съм съгласна с казаното, НО нетолерантността е двустранна. Непушачите са много по-несъобразителни и нетолерантни.
Не съм пътувала с влак от много години и не знам какво е сега положението, но преди години ми се е случвало следното : купувам си място в купе за пушачи. Качвам се и се оказва, че в купето сме само двама пушачи. Останалите 6 човека са непушачи, при това не са си платили място. Просто влезли и седнали. Не ни разрешиха да пушим, защото им пречело  Shocked. Ама нали купето е за пушачи. Като ти пречи, какво правиш там? Купетата за непушачи бяха толкова на брой, колкото и тези за пушачи. Значи има къде да седнеш. От къде накъде ще влезеш в купе, където може да се пуши и ще забраниш на пушачите да пушат?

Същото е и по заведенията. Съгласна съм, че няма много заведения, в които не се пуши. Обаче ми се е случвало да си седим в едно кафе. Майка, очевидно непушачка, се завряла вътре с бебето си и през цялото време на висок глас се възмущава, че всички пушели, без да се съобразяват, че в заведението има бебе  ooooh! Еми, извинявай, обаче ти какво правиш там с това бебе? Аз, макар и пушачка, никога не съм сядала на кафе с детето, ако заведението няма маси на открито или времето не позволява да седна отвън.  През зимата, когато нямаше такава възможност, просто не ходех по кафета. Ако исках да пия кафе с приятелки, ги канех вкъщи и пушехме на терасата.

Когато пък влезе в сила законът, който задължаваше заведенията да имат маси за непушачи, тогава направо побеснявах, когато видех групичка непушачи, окупирали маси за пушачи. Защото непушачите могат да не пушат и на маса за пушачи, но обратното не важи. Аз не мога да седна на маса за непушачи и да запаля цигара.

Е, кой е по-нетолерантен?

# 87
  • Мнения: 6 164
Да, но Зина, Тарталета, толерантността на непушача е за сметка на здравето му. Замислете се малко. Докато ако е обратното какво застрашава пушача - малко свеж въздух ли? Ако непушачите в купето бяха проявили толерантност, то значи безропотно да ви гълтат дима?! Става смешно, недейте така... Тия лозунги с дискриминацията не вървят при случая с пушенето. Нахално става вече.

# 88
  • Мнения: 19 317
преди години като пътувах с влак и на мен ми се е случвало да седна в купе за пушачи и да има непушачи,но много по-често е ставало обратното.като седнехме във вагон за непушачи,винаги има някой,запалил цигара в коридора.по заведенията е същото.има някакви фиктивни маси за непушачи в едно помещение с масите за пушачи.и понеже в смесени компании непушачите винаги се съобразяват с пушачите,се търсят повече маси с пепелници и за да не губят клиенти,собствениците на заведения слагат пепелници на масите за непушачи.мисля,че точно обратното пушачите са много по-нетолерантни.вие колко пъти като сте излизали с непушачи се съобразявате с тях и не пушите?или си намирате приятели само по пушенето?

# 89
  • Мнения: 6 164
Има и друг момент: доказано е, че пасивните пушачи са изложени на по-голям риск, отколкото активните. Значи реално излиза, че тровите по-малко себе си, а повече околните. И после искате и да си мълчат и да са толерантни. Вие не давате избор на човек да се погрижи за здравето си. Това, че не ви пука за вашето, не значи, че на другите не им пука за тяхното.

Общи условия

Активация на акаунт