Какво не ви харесва?

  • 7 525
  • 154
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 617
В смисъл, че имат много дълги обедни почивки  Sad
Цугуми , я си представи че не си стоиш в къщи ами ходиш на работа .А работното ти време е от 9.30 часа до 19 часа и съответно без никаква обедна почивка .Да работиш цял ден без да имаш възможност да седнаш и да се нахраниш човешки , пък било то и да можеш да се прибереш в къщи и да си починеш час два  .Това в България е нечовешкото !!!

Днес явно ми е ден за обяснения при положение, че попадам на много странни обобщения по мой адрес. Маркрит, не мисля, че се познаваме, че да изпадам в ситуация да чета, как ми се обяснява работното време в България, какво е. Само допреди няколко месеца (преди да забременея) живях и работих в България. Събуждах се в 7, за да мога в 9 да бъда на работа, понеже пътят до работата ми отнемаше поне час и половина, на обяд имах точно половин час почивка, като много често не можех да я ползвам (и не съм била продавачка, която е скучаела по цял ден), в къщи се прибирах в най-добрия случай към 19.30.
Съжалявам за лиричното отклонение, но нека не се престараваме с обобщенията, особено когато не познаваме този, към когото ги отправяме.
Иначе, подкрепям идеята ти, че е много по-добре девойките от сферата на услугите в България да си почиват на обяд, вместо да се чудят само, колко кафета да пият на ден и да те унищожават с поглед, ако недай си Боже, решиш да влезеш в магазина.

# 121
  • Мнения: 6 167
в моето местообитане  в малки магазинчета ( барове и тн)  работят главно собствениците.
важна предпоставка за дълга обедна почивка  Laughing
в българия всеки продавач на гащи с 2 кв.м. магазин е наел поне 2 пенсионерки, държи се като супер бизнесмен и работодател и затова и не му е важно хората да имат обедни почивки.

# 122
  • Мнения: 5 462
В смисъл, че имат много дълги обедни почивки  Sad
Цугуми , я си представи че не си стоиш в къщи ами ходиш на работа .А работното ти време е от 9.30 часа до 19 часа и съответно без никаква обедна почивка .Да работиш цял ден без да имаш възможност да седнаш и да се нахраниш човешки , пък било то и да можеш да се прибереш в къщи и да си починеш час два  .Това в България е нечовешкото !!!

Днес явно ми е ден за обяснения при положение, че попадам на много странни обобщения по мой адрес. Маркрит, не мисля, че се познаваме, че да изпадам в ситуация да чета, как ми се обяснява работното време в България, какво е. Само допреди няколко месеца (преди да забременея) живях и работих в България. Събуждах се в 7, за да мога в 9 да бъда на работа, понеже пътят до работата ми отнемаше поне час и половина, на обяд имах точно половин час почивка, като много често не можех да я ползвам (и не съм била продавачка, която е скучаела по цял ден), в къщи се прибирах в най-добрия случай към 19.30.
Съжалявам за лиричното отклонение, но нека не се престараваме с обобщенията, особено когато не познаваме този, към когото ги отправяме.
Иначе, подкрепям идеята ти, че е много по-добре девойките от сферата на услугите в България да си почиват на обяд, вместо да се чудят само, колко кафета да пият на ден и да те унищожават с поглед, ако недай си Боже, решиш да влезеш в магазина.
Цугуми не ме разбра нещо , ама карай ..По късно ако мога ще ти пиша.
Лени за съжаление е точно така.Но то се отнася и за тези които нямат нает персонал .Защо е така и аз не зная?? newsm78

# 123
  • Мнения: 6 167
защото всеки лев им е важен.
затова се работи в абсурдни дни - няма нова година, няма великден. все някой ще мине да купи нещо.

# 124
  • Мнения: 2 427
Съгласна съм с Лени този път.Повечето дефекти в българското общество се дължат именно на парични средства.Изпростяването ни като нация,спекулациите с човешкият труд,погазването на основни човешки права ,както и на законите,всичко това е благодарене на икономическото състояние на българина.Но разбира се,това е една съвсем друга тема,а написаното до тук -спам.
Друго нещо което не ми харесва тук в Италия,това сме самите ние,българите емигранти.Идваме тук и съвсем скоро забравяме от къде сме тръгнали,какво сме били и какви перспективи сме имали,ако не бяхме тръгнали за чужбина. Rolling Eyes

# 125
  • Мнения: 7 914
Друго нещо което не ми харесва тук в Италия,това сме самите ние,българите емигранти.Идваме тук и съвсем скоро забравяме от къде сме тръгнали,какво сме били и какви перспективи сме имали,ако не бяхме тръгнали за чужбина. Rolling Eyes
що си мисля, че не е само в Италия Rolling Eyes...ама то и това беше май обсъждано наскоро в една друга тема Mr. Green

# 126
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 796
Не ми харесват тълпите от тъпи китайци, които те убеждават че те са умни и интелигентни а не знаят елементарни неща. Който ти развиват тезата за западна цивилизация, а не са наясно че западната култура е нещо различно от тях. Които не знаят, че човек като ползва автобус например не сяда единич отпред а другич отзад и да си говорят. Имам още доста примери. Миля, че преди да влязат в страната трябва да им се даде списък с правилата за елементарна култура, та да видят, какво е прието и какво не. На всичко отгоре са и ужасно мързеливи.

# 127
  • Мнения: 2 617
Изобщо не мога да свикна с работното време тук  ooooh!
За такситата подкрепям.
Италианките и на мен не ми правят много добро впечатление, с някои изключения, както и по-възрастните жени, но общо взето, все ти се струва, че те прееняват от горе до долу и едва ли не, винаги си им конкуренция, без дори да знаеш, за какво.  Joy

не си прави генерални заклЮ4ения за италианките по жените, които среЩаШ около вас в Садриния: все едно да отида в Корсика и да раздавам оценки за Франция  ooooh!

gioia, не съм живяла само в Сардиния, че да стигам до там да приемам жените тук за критерий за цялата държава. Въпрос на лично мое мнение си е.
Относно обедните почивки говорех за малките магазини или аптеки, а не за учрежденията.


разбира се  Peace
в слу4ая аз съм контрата: много по_ приятно и естесвено ми е да обЩувам с италианки от колкото с българки (като правило, моля засегнатите да се с4итат изклЮ4ения)


В такъв случай, приемам поста ти за офф-топик и за да не пълня темата с повече такива, подкрепям изцяло amymommy и звездичка с коментара им относно българите, дошли тук. Понякога няма по-грозна картинка не от местен с предубеждения, колкото от българин, дошъл тук и попил всякакви подобни ограничения, забравяйки, кой е и че собствените ни качества идват от това, което сме самите ние, а не къде се намираме.  Simple Smile

# 128
Изобщо не мога да свикна с работното време тук  ooooh!
За такситата подкрепям.
Италианките и на мен не ми правят много добро впечатление, с някои изключения, както и по-възрастните жени, но общо взето, все ти се струва, че те прееняват от горе до долу и едва ли не, винаги си им конкуренция, без дори да знаеш, за какво.  Joy

не си прави генерални заклЮ4ения за италианките по жените, които среЩаШ около вас в Садриния: все едно да отида в Корсика и да раздавам оценки за Франция  ooooh!

gioia, не съм живяла само в Сардиния, че да стигам до там да приемам жените тук за критерий за цялата държава. Въпрос на лично мое мнение си е.
Относно обедните почивки говорех за малките магазини или аптеки, а не за учрежденията.


разбира се  Peace
в слу4ая аз съм контрата: много по_ приятно и естесвено ми е да обЩувам с италианки от колкото с българки (като правило, моля засегнатите да се с4итат изклЮ4ения)


В такъв случай, приемам поста ти за офф-топик и за да не пълня темата с повече такива, подкрепям изцяло amymommy и звездичка с коментара им относно българите, дошли тук. Понякога няма по-грозна картинка не от местен с предубеждения, колкото от българин, дошъл тук и попил всякакви подобни ограничения, забравяйки, кой е и че собствените ни качества идват от това, което сме самите ние, а не къде се намираме.  Simple Smile

ниЩо не разбрах  Shocked

# 129
  • Мнения: 5 462
Цугуми , няма да споря с теб .Прави си каквито изводи искаш и ме разбирай както искаш.Само ми е кофти , че си правиш някакви грешни изводи по повод мнението ми за обедните почивки и работещите хора в бг .
Тъкмо напротив аз съм възмутена и не мога да приема за нормално хората в бг да нямат нормална обедна почивка.На това се възмущавах , нямах никакво лично отношение към теб по повод мнението ти за обедните почивки.Закачих се за теб , понеже ти каза че това не ти хареса в Италия (големите обедни почивки) .Аз пък от своя страна изказах мнение , че е по добре големи обедни (както е при вас в Италия ) , отколкото липсащите такива тук при нас в България.
Извинявам се че ви се намесих в темата и изказах своето мнение.

# 130
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Изобщо не мога да свикна с работното време тук  ooooh!
За такситата подкрепям.
Италианките и на мен не ми правят много добро впечатление, с някои изключения, както и по-възрастните жени, но общо взето, все ти се струва, че те прееняват от горе до долу и едва ли не, винаги си им конкуренция, без дори да знаеш, за какво.  Joy

не си прави генерални заклЮ4ения за италианките по жените, които среЩаШ около вас в Садриния: все едно да отида в Корсика и да раздавам оценки за Франция  ooooh!

gioia, не съм живяла само в Сардиния, че да стигам до там да приемам жените тук за критерий за цялата държава. Въпрос на лично мое мнение си е.
Относно обедните почивки говорех за малките магазини или аптеки, а не за учрежденията.


разбира се  Peace
в слу4ая аз съм контрата: много по_ приятно и естесвено ми е да обЩувам с италианки от колкото с българки (като правило, моля засегнатите да се с4итат изклЮ4ения)


В такъв случай, приемам поста ти за офф-топик и за да не пълня темата с повече такива, подкрепям изцяло amymommy и звездичка с коментара им относно българите, дошли тук. Понякога няма по-грозна картинка не от местен с предубеждения, колкото от българин, дошъл тук и попил всякакви подобни ограничения, забравяйки, кой е и че собствените ни качества идват от това, което сме самите ние, а не къде се намирамеSimple Smile

категори4но не съм съгласна с това неЩо. битието определя съзнанието първо, и второ, за Щастие, съзнанието е променлива, а не постоянна величина.

# 131
  • Мнения: 1 384
Не ми харесва това ,че пият до припадък. Всяко едно събиране , независимо по какъв повод завършва така.
Не ми харесва как величаят държавата си.Те са най- добрата държава, с най-развиващата се икономика, най -убавите ресторанти, най-добрата образователна система, абе всичко най, което въобще не е така.За всички останали страни само лоши неща се говори.
Не ми харесва кухнята им- само пържени картофи и хамбургери.
Не ми харесва трафика, но то май навсякъде го има.
Не ми харесват междуградските им пътища.Ужасно тесни.

След тази тирада , колко неща не ми харесват, логично е да се запита човек защо съм тук.Има много неща които ми харесват, но темата е такава Wink

# 132
  • Мнения: 3 461

Не ми харесва как величаят държавата си.Те са най- добрата държава, с най-развиващата се икономика, най -убавите ресторанти, най-добрата образователна система, абе всичко най, което въобще не е така.За всички останали страни само лоши неща се говори.


За Ирландия ли става въпрос? Joy Да добавя и че всички известни личности, почти гении, са с ирландски произход. Mr. Green

# 133
  • Мнения: 2 617
Feiam, за корелацията битие - съзнание ще те оставя да спориш с марксисти - ленинисти, че те са занимават много с тези въпроси  Grinning
За теб се радвам, че си постигнала състояние на съзнателна удовлетвореност, придобито от местоположението ти  Grinning
Хубаво е, наистина, че съзнанието е променлива величина, но не и когато върви към деградация  Stop

Прекалено разводнихме темата с негативни постове и предпочитам да се оттегля, изводите всеки си ги е направил според умствения си капацитет  Peace

# 134
  • Мнения: 1 384

Не ми харесва как величаят държавата си.Те са най- добрата държава, с най-развиващата се икономика, най -хубавите ресторанти, най-добрата образователна система, абе всичко най, което въобще не е така.За всички останали страни само лоши неща се говори.


За Ирландия ли става въпрос? Joy Да добавя и че всички известни личности, почти гении, са с ирландски произход. Mr. Green
За Ирландия.И те точно това изтъкват.Всяка една успяла личност има ирландски произход.Когато обаче стаде дума за американците - те са много глупави и не са ирландци Mr. Green Последно много се смях на следното - ние имаме много хубави планини.А тук планини няма.Хълмове да, но е смешно да се говори за планини.

Общи условия

Активация на акаунт