Кое ви харесва в държавите,в които сте?

  • 3 806
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 427
Специално за Бистрето,добавям още нещо Laughing:
В Италия отношението към инвалидите и хората с недъзи е прекрасно.Работи се по специални програми така че да им се осигури място в обществото,търсят се непрекъснато начини да се усетят ползотворни за себе си и другите.Впечатлявам се невероятно когато видя как се радват хората и на недъзите дечица по улиците,как ги заговарят,а не ги приемат като нещо неприятно както става често в БГ.

# 46
  • Мнения: 1 783
Специално за Бистрето,добавям още нещо Laughing:
В Италия отношението към инвалидите и хората с недъзи е прекрасно.Работи се по специални програми така че да им се осигури място в обществото,търсят се непрекъснато начини да се усетят ползотворни за себе си и другите.Впечатлявам се невероятно когато видя как се радват хората и на недъзите дечица по улиците,как ги заговарят,а не ги приемат като нещо неприятно както става често в БГ.
Grazie mille!  Laughing

Аз едно времe говорех италиански, ама сега нещо ми куца, особено след като от 7 години наблягам на английския. Ама мно-о-ого обичам италианския. А това за хората с недъзи май е така във всяка по-развита държава, и тук имат чудесно отношение.

# 47
  • Мнения: 2 427
Възможно е.Но аз като пристигнала от България много се бях впечатлила в началото.Дори ми беше малко страшно,защото си мислех че тук в Италия недъзите са по-разпространени.Докато не ми дойде на ум че в България повечето от тези хора или са скрити покрити по къщите и не смеят да ги изведат или са по домовете и приютите,защото близките им не ги желаят.
С бездомните кучета положението е също много различно.Обръща се много голямо внимание,отделят се много грижи.Семействата много по често вземат куче от кучкарник с бездомни животни,отколкото расово куче от развъдниците.

# 48
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Възможно е.Но аз като пристигнала от България много се бях впечатлила в началото.Дори ми беше малко страшно,защото си мислех че тук в Италия недъзите са по-разпространени.Докато не ми дойде на ум че в България повечето от тези хора или са скрити покрити по къщите и не смеят да ги изведат или са по домовете и приютите,защото близките им не ги желаят.
С бездомните кучета положението е също много различно.Обръща се много голямо внимание,отделят се много грижи.Семействата много по често вземат куче от кучкарник с бездомни животни,отколкото расово куче от развъдниците.

и на мен ми трябваШе време, за да схвана този момент, да не говорим колко време и трябваШе на майка ми.
продължаваШе да вика " при нас нямаШе такива деца"  ooooh!
много тъпо ми става всеки път, в който се замисля.

# 49
  • Мнения: 1 128
В Италия ми харесват следните неща:На първо място италианският дизайн.Галериите за изкуство.Модата.Езика.Любовта на италианците към децата.Като изляза с количката всички му се радват на моя Теодор,в България как един непознат не го погледна! Sad
Ето точно това за децата е нещото което много ме впечатлява в Испания.Толкова много и истински им се радват,винаги имат по някоя думичка,закачка .....абе каквото и да е.Като се роди Андрес получихме подаръчета от съседи,приятели на бабите,познати,колеги..от сума ти народ(все испанци) от който въобще не бях очаквала.Не е въпроса за материалните подаръци,просто искренно се радват на децата.А в българския магазин дето ходя всеки втори ден и сме си говорили доста с продавачката едно ЧЕСТИТО не ми каза.Същото и с един колега на майка ми с който са работили 20 години в България.И той едно ЧЕСТИТО не успя да каже като ме видя с новороденото бебе

# 50
  • Мнения: 3 098
На моята навсякъде й се радват.Само веднъж една докторка хи4 не й се радваше,тъй като й пипаше апаратурата. Laughing
Сетих се сега за още нещо,което ми харесва,а това са т.н."Жълти страници".Вси4ко и всеки може да се намери там,инфото е ценно.

# 51
  • Мнения: 2 051
Изобилие от културни прояви, денонощни празници и фестивали на какви ли не изкуства и къде ли не - на площади, по улиците, в метрото, в паркове, във фоайета на музеи и галерии,  в специални и неспециални зали, където можеш всякак да се включиш (това в големите градове)...

Културни центрове с библиотеки на всяка крачка (и в големите и в малките градове).

Толерантност към различните хора -  чужденци, хора с всякакви недъзи, хомосексуалисти (почти навсякъде).

Мултиетническото спокойно съжителстване - безброй играещи деца от 4 раси на един площад или поляна в парка. Grinning

Човешките права са гарантирани и при нужда можеш да си ги търсиш, общините подпомагат рекламата на подобни институции (навсякъде).

Политиците са доста по-близо до останалата част от населението, при среща можеш спокойно да си поговориш с някой от тях, тръгнал пеш със същата ризка като теб по някакви задачи Mr. Green (това в Каталуня, не знам за другите места)

Много лесно, бързо и без спънки можеш да започнеш собствен бизнес.

Любовта към децата - вече я писахте, тя е навсякъде.

Учителите и учениците са на ти, отношенията между тях са естествени и ненапрегнати, атмосферата в училище изключително открита и спокойна, творчеството се поощрява, зубренето и натягането - не.

Спокойно се качваш/слизаш с двойна бебешка количка в автобус, метро, подлез и в асансьор на публична сграда без да засядаш на вратата, по същия спокоен начин минаваш под(през) строеж или сграда в ремонт Laughing

Почти безплатните велосипеди, които могат да се вземат от паркинги на различни места из центъра и пак да се оставят там. Дългите алеи за велосипедисти.

За виното да не говорим, чудно е Crazy, кухнята е лека и сравнително здравословна.

Испанците са сърдечни, обичат семейството си  и угаждат много на жените си Mr. Green Flutter

Последна редакция: пн, 25 юни 2007, 19:00 от Ведра

# 52
  • Мнения: 359
Харесвами коректността на южниат италианец,вчера например ми откраднаха кофата за боклук заедно с боклука

# 53
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Още се сетих: харесва ми как се отнасят с бездомните / захвърлени от хората животни, как се грижат за тях и опитват да им намерят нови стопани.

# 54
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Харесва ми че няма бездомни кучета. В София ги мразех и ме дебнеха на всеки ъгъл.

# 55
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Харесвам Бостън, urban jewel му викат. Grinning Красив град, почти европейски в централната си част. Пълен със студенти и следователно мултикултурен. Харесвам изобилието от национални кухни в ресторантите и интересни продукти в хранителните магазини.
Ниските цени на дрехи и детски неща и (сравнително) ниските данъци.
Толерантността на обществото и отношението към жените.
Усещането, че можеш да бъдеш който си искаш.
Възможността да отида навсякъде с детето си.

# 56
  • Мнения: 945
(Германия)
Харесвам работните условия тук. Харесва ми, че колегите ми ми помагаха да навляzа в работата и търпеливо ме обучавава когато почнах работа.
Харесва ми факта, че не трябва да докаzвам пред всеки магаzинер, че съм в състояни да си платя покупката, zа да ме обслужи добре.
Обичам да ми пожелават "добъд ден" и "довиждане, приятен ден" в магаzина, в кръчмата, в данъчното, портиера във фирмата ми (работим над 500 човека в една сграда) , също така шефа ми, колегите ми  Mr. Green. Обичам и аz да го пожелавам на хората.

# 57
  • Мнения: 3 423
Транспортът е редовен, винаги има места за сядане, денонощен е.
Пълно е с паркове, езера, има реки, покрай които може да опънеш
хавлия и да събираш слънце, без някой да те нагруби или изгони.
Градът е мулти-култи, има много интересни екземпляри.
На 10 минути от центъра имаш спокойствието и тишината си.
Не си зависим от непоръбени продавачи, може да зяпаш и пробваш
дрехи на воля, никой не ти досажда с мнимо желание за помощ в избора.
Книжарниците може да ти загубят времето, няма да го усетиш, влезеш ли.
Може да се оплачеш, ако си недоволен от нещо, файда винаги има.
Има алеи за велосипедисти почти навсякъде.
Има асансьори по гарите и в магазините.
Като пресичаш на зелено или на пешеходна пътека, колите те изчакват,
колкото и да се туткаш, та дори и да е светнало червено, докато се натуткаш.
Лекарските кабинети не миришат на болница.
На работното място никой не ти се присмива, ако си новак и питаш, а обясняват.
Ако си знаеш правата и си ги търсиш, не ти се слагат прътове в колелата, а ти се съдейства.
Пощите са коректни.
Издаването на лични данни не се допуска.
Можеш да вършиш работа по телефон или мейл, не е нужно да губиш време.

# 58
  • Мнения: 1 783
Транспортът е редовен, винаги има места за сядане, денонощен е.
Пълно е с паркове, езера, има реки, покрай които може да опънеш
хавлия и да събираш слънце, без някой да те нагруби или изгони.
Градът е мулти-култи, има много интересни екземпляри.
На 10 минути от центъра имаш спокойствието и тишината си.
Не си зависим от непоръбени продавачи, може да зяпаш и пробваш
дрехи на воля, никой не ти досажда с мнимо желание за помощ в избора.
Книжарниците може да ти загубят времето, няма да го усетиш, влезеш ли.
Може да се оплачеш, ако си недоволен от нещо, файда винаги има.
Има алеи за велосипедисти почти навсякъде.
Има асансьори по гарите и в магазините.
Като пресичаш на зелено или на пешеходна пътека, колите те изчакват,
колкото и да се туткаш, та дори и да е светнало червено, докато се натуткаш.
Лекарските кабинети не миришат на болница.
На работното място никой не ти се присмива, ако си новак и питаш, а обясняват.
Ако си знаеш правата и си ги търсиш, не ти се слагат прътове в колелата, а ти се съдейства.
Пощите са коректни.
Издаването на лични данни не се допуска.
Можеш да вършиш работа по телефон или мейл, не е нужно да губиш време.
Страшно място е Свазиленд  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 910
Още се сетих: харесва ми как се отнасят с бездомните / захвърлени от хората животни, как се грижат за тях и опитват да им намерят нови стопани.
smile3555 Да, и това наиситна.
И че 99% от хората са много внимателни и мили към малките деца. Същото се отнася дори за децата.  Започнах да се сещам все повече неща, но стига толкова Grinning

Общи условия

Активация на акаунт