Кърджали забрани Делю хайдутин

  • 2 765
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 405
Имам спомен от едно ТВ предаване, че щели да кръщават улиците с имена на цветя в този квартал, 'що са се отказали. Пак се подмазва някой на някого.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 896
Аргумента на противниците - мюсюлманите в града възприемали войводите като разбойници  newsm78

Чудя се какво щеше да е останало от България ако не бяха тези разбойници?! И как България, за която много от тях са умрели, така ще отрече техните подвизи, благодарение на които прадедите на тези, които сега ги възпримеат като разбойници, са били освободени?!

Къде ми е пушката?

ПП. родопска кръв във вените тече...ще прощавате разпалването

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 10:12 от Гуш

# 32
  • София
  • Мнения: 221
аз имам такова питане, сигурно извън темата.Та отивам аз в на гости на свеки в Разград.в този град няма особени забележителности / освен свекървата, разбира се/.Излизам на разходка, с фотоапарата и право пред джамията . Чета там вие се намирате пред исторически паметник и дрън-дрън още факти исторически и не чак толкова исторически.И право вътре в джамията да снимам и да видя какво има изоотвътре. Лелей като ме погна един резянак , какво съм търсила вътре жени па и гяурки нямали право да влизат вътре.
Та питам аз каква гяурка съм аз и още нямам ли право аз да снимам историческа забележителност , която все пак е в моята родина.
Не , че не намерих начин в следващите дни да снимам разбира се.

# 33
  • София
  • Мнения: 221
[Кърджали е един спокоен град, където не ти крадат бебето или колата;
Ау каква идилия , аз защо не се усещах така в Разград. сигурно защото точно през 89г гледах бебе там за 2месеца.Просто не улучих годината за идилията сигурно. в болницата всички сестри бяха туркини , странно защо след имунизация  ръката на дедето много се поду, нещо което в София не беше се случвало. Странно защо една приятелка след преглед при гинекологв 3м , получи аборт..и още много странности. Но то ще е от неидиличната година сигурно.

# 34
  • Мнения: 3 423
Никога не съм ходила в Кърджали.
Но, ако отида, няма да ме бърка,
по коя улица ходя, стига да е в асфалт,
да няма дупки, да има тротоари, да няма
прах, така че, като духне вятър, да ми се
зачервят очите. Бих се радвала шофьорите
да карат внимателно, а хората да се усмихват.
И що не казахте по нещо за Гагарин и Ламартин?

# 35
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
....
Кърджали присъства често в новините, но уверявам ви - на местните не им пука. Те живеят заедно добре и децата им са приятели. Ние тук правим новини, за които те нехаят.

 Joy Сигурно за човек, който ходи само през лятото там Кърджали е един малък рай,
аз обаче имам други впечателния. Имам не малка рода там и мога да кажа, че голяма
част от нещата, които се пишат, а и такива които само на местно ниво се знаят са верни.
И им пука - вярвай ми. Щом на моменти сериозно си задават въпроса за изселване от там.
До 15-20 години Кърдажали/и не само той/ ще се затурчи съвсем и тогава отново може би
ще бъдем изправени пред искания за автономна република/каквито имаше преди двайсетина
години само/  ама кой го е грижа  ooooh!

# 36
  • Мнения: 10
Нека всеки да вземе турското знаме,да си обърше задника с него и да го запали на боклука!
Лека по лека ни превземат манафите.

# 37
  • Мнения: 6 167
съм против улици в България да се кръщават с масово неизвестни за българите имена на турци ...

стига бе, Сикрет. да пуснем ли една анкета кой е Шандьор Петьофи за ССФ  Laughing
пълно е с улици, чиито имена не говорят нищо на българите.
което не променя факта, че споменатите турски имена са безумни, защото сигурно имат значение за турция, но не и за света ( поне, ако не за бг).

кочинка, време ти е за специализиран преглед. не мисля, че има на кого да запалиш фитилите тук, не сме толкова тъпи.

# 38
  • Мнения: 1 849
Не съм от ДПС, но лятото съм в Кърджали да си гледам бебето, защото:

Кърджали е един спокоен град, където не ти крадат бебето или колата;
Където парковете са като гори с чиста и подстригана трева;
Никой не бере разцъфналите рози в обществените пространства;
Тротоарите не са напаркирани и са покрити с дебела сянка от големи дървета;
Хората са добри и не придирят дали си турчин, албанец или друг (бутаме количките с една албанка);


Не ми се иска да изтърся някоя глупост, но Кадрие Лятифова май съм виждала по афиши в града. Там хората посещават доста редовно театъра. Ако тази жена десетилетия е развивала местната кОлтура - що не? Все пак, не е известна с борбата си срещу българите...
Кърджали присъства често в новините, но уверявам ви - на местните не им пука. Те живеят заедно добре и децата им са приятели. Ние тук правим новини, за които те нехаят.

Ти си гледаш детето там лятото, а аз си ги родих и двете там.
Това което говориш е погледа на нещата отвън.
Вярно е, че колата ми стоя цяла зима разбита и с отворен багажник и никой нищо не взе, а първата седмица в София ми я разбиха, за да ми откраднат едно столче за бебе което дори нямаше тапицерия...
Но отношенията между хората са кошмарни, всъщност на пръв поглед никой нищо лошо не прави на другия, но има непоносимост между етносите, която се подклажда постоянно от месната преса и ДПС. Децата кичат стаите си не с Мечо Пух и Барби, а с Турското знаме, а българска реч няма да чуете в Общината или в Данъчна администрация.
В родилното отделение, нито една санитарка не се погрижи за мен, макар, че бях с операция, а момичетата от селата им обуваха чорапки, макар и с леко раждане...Да не говорим, че турско говорещите жени не искаха да водят разговор с мен....
Един приятел преди две години отиде в театъра "Кадрие Лютифова" да си търси работа трябваше да остане няколко години в града, а е професионален оперен певец и е пял с Гена Димитрова. Питат го дали знае турски, той казва, не, но мисля, че един професионален певец трябва да може да пее на всякакъв език... Те му казали, че е задължително да знае турски, за да пее там...
Ние имахме своя фирма, когато бях бременна в третия месец с първото си дете бяхме отишли на поръчка в едни от големите търговци в града, тогава жената беше бременна в деветия месец. Аз работих наравно със съпруга си, като свършихме, седнахме на по бисквитка и жената ми вика "Ти се радвай, че се отнасяме с теб като с човек, защото в Турция нямаше да е така!". Хората имат най-големия магазин в града за домашни потреби, после се позасрамиха, като разбраха, че съпруга ми е компютърен специалист, а те не смееха тогава да си сложат компютър в магазина...
Толерантността е привидна, хората не са лоши, но манипулирани от ДПС и религиозните си лидери.

# 39
  • Мнения: 6 167
Как е възможно такова безобразие?
Говориш за държавни и общински институции, в които се говори турски?
Това законно ли е? И ако не е законно - защо няма осъдени?
И ако има такава дискриминация, защо няма подадени някакви .. граждански искове и тн.
Или твоят приятел оперния певец просто им тегли една и не се занимава повече?
или "наведена главица, сабя не я сече"?

# 40
  • София
  • Мнения: 2 896
migito, подозирах, че е подобна ситуацията, ама чак пък толкова - плаче ми се от яд!


Незнам къде ми отиде надеждата за това как ще се надигне българския народ, както само той знае

# 41
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
... Толерантността е привидна, хората не са лоши, но манипулирани от ДПС и религиозните си лидери.

Сега като ти скочи Броненоската и като вземе да ти обяснява колко са подтиснати ...

# 42
  • Мнения: 1 849
Как е възможно такова безобразие?
Говориш за държавни и общински институции, в които се говори турски?
Това законно ли е? И ако не е законно - защо няма осъдени?
И ако има такава дискриминация, защо няма подадени някакви .. граждански искове и тн.
Или твоят приятел оперния певец просто им тегли една и не се занимава повече?
или "наведена главица, сабя не я сече"?

Хората в региона вече са се примирили, избило ги е на пълна апатия.
Няма кой да се оплаква от държавните служители, защото хората ги е страх, да не загубят работата си, че ще си загубят приятелите, а може и нещо по-страшно да им се случи...
Моят приятел пя две години в Дома на културата и до днес ходи от време на време за представления...
Гуш, не е този начина да се справим със ситуацията. Хората трябва да видят някакъв смисъл не само да се борят, но и нещо което си заслужава да се живее, защото повечето хора просто съществуват ден за ден.

# 43
  • Мнения: 6 167
мигито, ами какво да ти кажа - какво да ги жаля тогава българите в региона?
да си живеят в страх и потисничество и това е. не е за пръв път

# 44
  • Мнения: 677
Мълчанието на агнетата пристигна.
Ми щом са се примирили, значи им е добре, ако не им е, да направят нещо.

Общи условия

Активация на акаунт