Боледуват ли децата Ви по-малко в чужбина?

  • 4 177
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 051
Нито повече, нито по-малко.
Разболяват се при промяна в средата, тръгване на градина, нови контакти - както в България, така и тук не ги е подминало.
Сополите ги носим с месеци. По една кашлица прзе зимата, по някоя температура за 1-2 дни и с това приключват.

# 46
  • Мнения: 1 169
Според мен си зависи от самото дете, климата, хигената в детските заведения или училища, на каква възраст е детето също е от много голямо значение.
Дъщеря ми боледуваше в БГ, но основно имаше прблем с така наречената 3-та сливица, като се преместихме тук забравих за това, но климата е много, ама много сух. Другото е, че порсна и изгради по -голям имунитет.
Здравната система...няма да я плюя защото моята застраховка покрива и дентал и медикал на цялото семейство, нооо ми се плаче за педиатърката ни в БГ. Много ми липсва моята д-р. Илиева. Човек с голямо Ч и невероятет специалист.

# 47
  • Мнения: 6 167
Ех, всеки (или повечето) плюят по това пусто здравеопазване в чужбина, само се чудя, защо тогава холандците например са една от най-здравите нации... Как ли оживяват при това здравеопазване, не знам...

може би са толкова здрава нация, че нямат нужда от здравеопазване  Laughing

# 48
  • Мнения: 49
Благодаря Ви,че се включихте!Ясно е,че децата боледуват навсякъде,някой повече,други-помалко.Исках да наблегна на факторите,които оказват влияние върху здравето на децата ни-климат,влага,замърсяване,хранене/качеството на храните/,здравеопазване,назначено лечение-все неща които почти не зависят от нашите грижи.За съжаление в БГ много от тези фактори са отрицателни и затова поисках мнението на майки от целия свят.Виждам,че мненията са различи,но това е напълно нормално-света е доста голям и различен.
Може би въпросът ми е провокиран от това,че се уморих от болести и лекарства,но за мое успокоение разбрах,че има и други деца,които често боледуват и проблемът не е само при мен.
Бъдете здрави!

# 49
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Определено моите деца, и двете, не са боледували -да чукна на дърво  - въобще откакто сме в Норвегия-вече 9 месеца.
Иначе преди това в Бг големия постоянно се кашлюкаше, дори и алергия направи.

# 50
  • Мнения: 14
zdraveite i ot men . moeto mnenie e ce decata v bg. boleduvat povece . mnogo cesto tam ne se obrahta goliamo vnimanie na  lekite nastinki . lekarite ........ ne gledat deteto kato pacient a kato banknota . vseki ima otgovornost za sobstvenoto si dete  no ne poema otgovornost za drugite . i ne na posledno miasto stoi vaprosa s hranata  za neia s casove moje da se govori.    ...

# 51
  • Мнения: 233
Според мен си зависи от самото дете, климата, хигената в детските заведения или училища, на каква възраст е детето също е от много голямо значение.
Дъщеря ми боледуваше в БГ, но основно имаше прблем с така наречената 3-та сливица, като се преместихме тук забравих за това, но климата е много, ама много сух. Другото е, че порсна и изгради по -голям имунитет.
Здравната система...няма да я плюя защото моята застраховка покрива и дентал и медикал на цялото семейство, нооо ми се плаче за педиатърката ни в БГ. Много ми липсва моята д-р. Илиева. Човек с голямо Ч и невероятет специалист.

За Др Илева от 20-та Поликлиника ли иде реч?
Ако е същата, тя беше детски лекар и на двете ми деца:-)))

Извинявам се за отклонението....

Иначе по темата,
каката не е боледувала сериозно от както сме тук, малката също...

Общи условия

Активация на акаунт