Кога на разходка за пръв път?

  • 2 282
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 266
Здравейте , момичета. Моят син е на 10 дни и много ми се иска да излезем вече на разходка ,защото в тези жеги надвечер навън е по-хладно, но нашият педиатър каза, че детето не трябва да се извежда до 20 ден .На вас какво ви препоръчаха и вие последвахте ли съветите на лекаря? Hug

# 1
  • до канала
  • Мнения: 518
аз знам че 15дни не се излиза

# 2
  • Мнения: 689
И аз знам 15-20 дена.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Вие сериозно ли Shocked
Аз излязох на разходка с първото на 4-ти ден, с второто на 3-ти ден (и двете след секцио т.е. трябваше аз да се раздвижа)
Моя позната роди нормално и на втория ден таткото излезе с малката навън.

# 4
  • Мнения: 814
 Ама кви са тия глупости Shocked , как 20 дена няма да излизате?  Хич не го слушай тоя вашия педиатър, слагай бебчето в количката и навън Peace. Моето секцио живот и здраве е за 9 август и още докато ме изпишат запрашвам с количката навън. Просто никой не може да ме накара да седя вързана вкъщи 20 дена.

# 5
  • Мнения: 274
И нашата първа разходка беше 3 или 4 ден след изписването.  Peace

# 6
  • Мнения: 1 596
моят син е на 17 дена,педиатърката каза че може веднага,защото е лято,но ние все още нямаме количка пък Sad

# 7
  • Мнения: 2 978
Ако нещо те притеснява, излизай първо на терасата по малко и накрая когато решиш излезте на вън.

Това с дните, никога не съм го разбирала newsm78..особено пък това с 40-те дни.

# 8
  • Мнения: 11 004
За първи път излязохме чак на 13-ти ден, понеже първите 7 бяхме в болницата, а после времето се поразвали.

# 9
  • Мнения: 6 618
На 13 ден излязохме за първи път.

# 10
  • Мнения: 1 531
абсурд  #Crazy
први аклиматизация по 5-10-15-30 мин на терасата 4 поредни дни и после истинска разходка навън
  Peace

# 11
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Какво значи 20 дни не се излиза?!? На 19-тия не може ли? Пълни глупости са това...Посред лято да държиш бебето вкъщи 20 дни - не е добре...

# 12
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Я си излизайте и не се връзвай на това,времето е горещо затова излизайте сутрин рано или привечер Peace

# 13
  • Мнения: 8 769
Излизайте, толкова е топло! Кога ще намериш такова подходящо време?
Сутрин до 10 и след обяд след 16 ч. - улиците са ваши!  Grinning

# 14
Това са пълни абсурди в това време да не го изведеш още на втория ден сутрин преди 9 и вечер след 20.00.Представям си каква мъка е за детето да стои в тея жеги в затворено пространство.Това пък за 40-те дни направо си граничи с идиотщината,меко казано

# 15
  • Мнения: 2 567
Никой нищо не ме е съветвал. На четвъртият ден след като се прибрахме от болницата я изведох. Значи е била на 9 дена.

# 16
  • Мнения: 3 478
Хммм, за някои може би е малко пресилено, но ние излязохме още на същия ден от изписването. Това с изчакването хич не го доумявам newsm78.

# 17
  • Мнения: 4 406
стояхме си у дома 10 дни, докато се освестя аз... ако нямах ужасни хемороиди, щях да изляза същия ден, в който ни изписаха

# 18
  • Мнения: 20
абсурд   
први аклиматизация по 5-10-15-30 мин на терасата 4 поредни дни и после истинска разходка навън 
 Peace

# 19
  • Мнения: 649
От 10-тия ден излизахме за малко на терасата, на разходка ги изведох на 25 дни.

# 20
  • Мнения: 1 273
Честито бебче, да ти е живо и здраво   bouquet
Ние излязохме ме късно, защото Боби е роден януари месец. Но ако беше роден сега, от изписването щях да го изваждам. В началото по 5 минути, после 10 и т.н. Сутрин от 8 до към 10 е разкош за разходки Peace

# 21
  • Мнения: 1 672
на мен ми казаха като стане на 10 дена да изкарам малката вече навън , така че не се притеснявай сега времето е много топло и можеш да си позволиш да я изкараш



# 22
  • Мнения: 1 426
Ама кви са тия глупости Shocked , как 20 дена няма да излизате?  Хич не го слушай тоя вашия педиатър, слагай бебчето в количката и навън Peace. Моето секцио живот и здраве е за 9 август и още докато ме изпишат запрашвам с количката навън. Просто никой не може да ме накара да седя вързана вкъщи 20 дена.
Какво значи това - хич не си слушай педиатъра?!
Ти като каква съветваш?
Впрочем, ти даже и не съветваш - а нареждаш... А отговорност поемаш ли?

# 23
Според мен Ashanti е абсолютно права.Пък и не звучи заповеднически.

# 24
  • Мнения: 1 426
В кое е права - като съветва майката да не си слуша педиатъра?!

# 25
  • Мнения: 155
Големият ми син е роден август месец и още вторият ден след като ни изписаха го изведох.Малкият се роди януари,и го изведох на 15-я ден.

# 26
  • Мнения: 447
Дъщеря ми се роди в края на юли. На седмия ден педиатърката ни изрита от вкъщи, като преди това порядъчно се накара на  бабите Joy Joy Joy
Но все пак , ако педиатъра ти е казал да не излизаш, явно има някаква причина. Попитай го каво го притеснява и заедно обсъдете нещата.

# 27
  • Мнения: 268
С Даниел излязохме на разходка за първи път, когато пебеше на 6-7 дни (не помня точно). Всъщност това беше първия ден, в който аз можех да ходя без ужасяваща болка от шевовете на епизиотомията Wink. Според мен няма какво да чакаш - излизай, само гледай да не е в жегата Peace.

# 28
  • Мнения: 8 769
Ама кви са тия глупости Shocked , как 20 дена няма да излизате?  Хич не го слушай тоя вашия педиатър, слагай бебчето в количката и навън Peace. Моето секцио живот и здраве е за 9 август и още докато ме изпишат запрашвам с количката навън. Просто никой не може да ме накара да седя вързана вкъщи 20 дена.
Успокой топката, изкажи мнение. Педиатър ли си?

# 29
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ама кви са тия глупости Shocked , как 20 дена няма да излизате?  Хич не го слушай тоя вашия педиатър, слагай бебчето в количката и навън Peace. Моето секцио живот и здраве е за 9 август и още докато ме изпишат запрашвам с количката навън. Просто никой не може да ме накара да седя вързана вкъщи 20 дена.
Успокой топката, изкажи мнение. Педиатър ли си?
Ashanti,
дано да греша , но едва ли ще имаш сили да  тръгнеш по разходки първите няколко дни....
По темата ние излязохме  след 4-5 дни , но за много малко защото аз се чувствах уморена и без сили иначе ако детето  е добре, времето- хубаво, детето- облечено според възрастта и времето- не виждам причина да се седи и да се чака 20 дни.
Няма написано правило на кои ден да се излезе с детето- някои хора  40 дни не излизат никъде.
Вили

# 30
  • Мнения: 724
Беше на осем дни когато я изведохме на вън.Само гледам да не е в най големите жеги и да не я пече слънце.Според мен излизайте няма проблем.

# 31
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз я изкарах на 16 дни, въпреки че е зимно бебе!

# 32
  • Канада
  • Мнения: 494
Ние излязохме на 7 -я ден.Преди това аз не се чувствах готова да кръстосвам улиците,понеже родих със секцио.

# 33
  • Мнения: 323
Аз изкарах сина си след 40 ден по простата при4ина,че беше месец февруари ,и беше голям студ.Но при това време няма смисъл да изчакваш,и да държиш детето у вас.

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Излизайте, не изпускайте лятото!
Моя син е роден на 1-ви Юни. Излезе на разходка за няколко часа още на 6-я си ден.
Само да не е по най-големите горещени, да няма силен вятър или дъжд.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 249
Нашата педиатърка има кусури, но поне за едно е категорична - бебето трябва да е колкото се може по-дълго навън. Аз, ако беба се беше родила в тия жеги, щях да я извеждам от първия ден, в който самата аз се чувствам достатъчно укрепнала да мъкна количка и прилежащия инвентар.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 011
Изведох сина ми на 11-ия ден,а е зимно бебе.

# 37
  • Мнения: 4 629
И ние някакви дни чакахме си спомням. Май 10-тина. С втро бебе не бих чакала. Бих излязла веднага щом аз се почувствам готова  Peace

# 38
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Много ми е интересно като кажат  "зимно бебе".Значи ли това че в страните със сурова зима децата не излизат цяла зима?3-4 месеца??? newsm78 newsm78 newsm78 че и в някои страни и повече.
Моето дете  също е зимно бебе роден е на 23 февруари, но съм го извеждала винаги когато е сухо и не вали и няма силен вятър или мъгла.Обличам го добре, завит през глава  Joy Joy Joy в чувалчето на количката  и хайде  тигели из парка.А той си нанка като къпан....
Въздуха  навън е  свеж и децата  го обичат, интересно им е всичко наоколо- спят повече и растат бързо.Това е моето мнение.  bouquet
Вили

# 39
  • Мнения: 720
Изведох сина ми на 11-ия ден,а е зимно бебе.







и при нас така Peace

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
В деня след изписването дойде педиатърът да ми покаже как се разхожда бебе.  Simple Smile
Бяхме без количка, за да не ми тежи, но пък много ме болеше гърбът.

# 41
  • Мнения: 27 524
Няма такова нещо, може да си излизате веднага.
Нас ни изписаха от болницата и се прибрах след 4 часа разходки и обикаляне, кърмих навън и всичко беше супер. Как не съм кукнала с бебе, дето в този момент не знам откъде е дошло и какво да го правя, 15-20, че и за 40 знам, дена вкъщи  ooooh!

# 42
  • Мнения: 2 677
На десетия ден беше навън. Закъснях толкова с разходката, защото до осмия му ден ни държаха в болницата.

# 43
  • Мнения: 498
Ние излязохме на 17 ден и то защото се скъса да вали и беше студ.Направо си излизай и изобщо не се притеснявай!!! Hug

# 44
  • Мнения: 4 621
Излязох с Яна за пръв път на 7  или 8  ден Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 100
родих през декември месец, изписаха ни 6 дни след това/бях секцио/. от първия ден в къщи сме на вън, да пазаруваме предимно- сняг, преспи....да чукам на дърво малката е здраво дете и досега и Панадол не е пила.. спеше зимата на терасата по 2-3 часа.  направи каквото смяташ за правилно- вслушай се в инстинкта си, няма да те излъже. ако ти ще се притесняваш стойте в къщи, ако смяташ че на вън на е по-хладно и детето и ти ще се чувствате добре - излизай и не му мисли!

# 46
  • Мнения: 1 554
здравей те на мен мие още рано да давам мнения но щом ти се 4устваш добре и беб4ето е добре защо не на разходка било то и за 30-40 мин  Peace

# 47
  • Мнения: 127
На 17 ден го изкарах и то защото беше студено и валеше , ина4е веднага след изписването щях да съм по разходки .

# 48
  • София
  • Мнения: 10 326
На петия ден, на изписването, всички заедно поседяхме навън в градината. Дъщеря ми е родена 28.10.

# 49
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Мамо, слагай ме в количката, вече съм голямо бебе! И аз, и ти имаме нужда от свеж въздух!   Joy

# 50
  • София
  • Мнения: 5 079
Ние излязохме точно 10 дни след раждането. Синът ми се роди на 8 май, а излязохме на 18 - ти. Ако можех щях и веднага след като се прибрахме, но валеше няколко дни. Peace

# 51
  • Мнения: 2 242
Зори се роди април. Бях решила да я изкарам в първия хубав слънчев ден, 5-6 дни след раждането й. Излязохме на 10-тия

По същият начин мисля да излезем и с брат й (живот и здраве)- след като минат 3-4дни - в първият не много горещ и не-дъждовен ден.

# 52
  • Мнения: 54
И аз съм на мнение че при хубаво време и добро разположение на майката могът да се правят разходки още в първите дни.Моето маймунче беше на 14 дена когато направихме първата разходка.

# 53
Ние излязохме на разходка около 20-я ден,тогава имахме консултация. Иначе и на мен ми се искаше по-рано,времето беше хубаво ... но така ме болеше дупето от шевовете,че едва вкъщи ходех,пък какво остава за навън   Confused

# 54
  • Мнения: 1 138
Изведох Вики на разходка на 4-тия ден. Той е лятно бебе и не виждах причини да си стоиме в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт