Рецепти с патладжан, ако обичате!

  • 14 272
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 607
Morena следя ти изкъсо лентичката..... Hug Hug Hug Hug

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Morena, изумителна си, както винаги!   bouquet

# 17
  • Мнения: 279
Аз съм правила една по-особена мусака от изпържени филии патладжан,кайма-задушена с лук, домати и подправки;картофено пюре и най-накрая заливка от прясно мляко и яйце.Доста е пипкава рецептата,но си заслужава усилието.

# 18
  • Мнения: 784
 
Продукти:
печени обелени чушки - ползвам замразени във фризера или консервирани в буркан - около 1/2-1 кг, в зависимост от тавата
печен и обелен патладжан - пак от фризера - 1бр.
домати - консервирани (може и пресни) - 1 буркан
чесън - 1 глава
брашно

В тавичка, намазана с олио се подреждат плътно чушките, всяка оваляна в брашно, на два реда един върху друг, като всеки ред се поръсва с малко сол и олио. Запичат се във фурната докато порозовеят. Върху тях се разстила (размазва се направо) един патладжан и се посолява. Върху него се слагат нарязани скилитки чесън, върху тях - доматите се разпределят равномерно (ако има сок в буркана - също се излива в тавата), може и магданоз да се сложи. Доматите се посоляват, поливат се с малко олио и пак във фурната - да се запекат и те.
Ястието е много вкусно и студено.
Да ви е сладко!



# 19
  • Мнения: 11 607
На всички,които ми предложиха рецепти - едно голямо благодаря! Лятото е достатъчно з ад апробвам всички предложени рецепти! Благодаря! Дано и други мами са намерили своята рецепта с този толкова вкусен(за мен)зеленчук!

# 20
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Тази вечер малко експериментирах.Имах два патладжана и ги сложих в микровълновата да се изпекат.Предварително само ги надупчих с вилица на няколко места.За 15 мин. и бяха готови.Задуших ги и ги обелих,после с ножчето на дребно,чесънче,сол и оцет,олио няколко капки.
Една част разбърках с майонеза.Стана мммм....вкусно.  chef

# 21
  • Мнения: 11 607
Патладжан - цял, необелен в микровълнова???Не се бях сетила..Може ли по-подробно технологията?Благодаря!

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
абе не ви ли болят коремите/стомасите от патлИджана? Мен ме скъсва  Sick и не смея да го ям, ама пържен и с чеснов доматен сос е голяма вкусотия   chef

# 23
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Патладжан - цял, необелен в микровълнова???Не се бях сетила..Може ли по-подробно технологията?Благодаря!

Нищо сложно - в йената сложих патладжаните,само ги надупчих и първо пуснах за 10 мин.,но ми се сториха още твърдички и пуснах за още 5мин.После ги захлупих да се задушат,докато изстиват.Станаха мекички като мозък и месото им остава беличко.Обелих ги колкото можах,където не се обели така го оставих,не се усеща кожичката.После ги накълцах на дъската,намачках и няколко скилидки чесън и разбърках със сол,оцет и олио.Това е!
А и малка част разбърках с майонеза,просто така за проба - също е много вкусно.Снощи вечеряхме с това,намазано на филийки.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт