Слагате ли омекотител на дрешките на новородено?

  • 6 328
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Почти винаги слагам омекотител,случвало се е да слагам и от нашия а не бебешки Peace
Аз също изпрах всичко за бебето, което предварително си купих, но не съм сложила омекотител и не смятам да слагам живот и здраве и за напред. Смятам да пера дрехите на бебето винаги отделно от нашите, за мен това е въпрос на хигиена. Не си представям да изпера гащите на мъжа ми с тези на бебето примерно #Cussing out !
Естествено,че не се перат заедно с нашите дрехи Peace

# 16
  • Мнения: 1 273
Аз също изпрах всичко за бебето, което предварително си купих, но не съм сложила омекотител и не смятам да слагам живот и здраве и за напред. Смятам да пера дрехите на бебето винаги отделно от нашите, за мен това е въпрос на хигиена. Не си представям да изпера гащите на мъжа ми с тези на бебето примерно #Cussing out ! А освен бебешкият прах за пране си купих на Чико -Дезинфектираща добавка за пране, пише, че е хипоалергична и се добавя по една лъжичка /15 гр./ към всяка пералня, а може и да се използва и при пране на ръка.


А стъклен похлупак купили? Извинявай, не се заяждам, но просто в тоя дух ми  прозвуча поста ти. Wink

# 17
  • Мнения: 6 618
Да ползвам на Чико.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Границата между стъкления похлупак и нормалната здравословна грижа за всеки е различна и зависи от главата на раменете му смятам.

По темата - мисля 4е тази статия е интересна http://www.gorichka.bg/index.php?p=10&id=99

И аз изпрах и не съм ползвала омекотител. Идеята с оцета в статията ми хареса, но не съм я приложила поради липса на бял винен оцет - имали такова нещо изобщо.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Ползвам омекотител за бебешките дрехи от преди да се роди бебето.

# 20
  • Мнения: 1 910
Не слагах до към 5 месец.

Ползвам омекотител за бебешките дрехи от преди да се роди бебето.
Аз от преди да си помисля да имаме бебе.  Joy

Последна редакция: пн, 25 юни 2007, 18:09 от 7of9

# 21
  • София
  • Мнения: 5 758

По темата - мисля 4е тази статия е интересна http://www.gorichka.bg/index.php?p=10&id=99

  Peace интересна е! мерси, че я сподели!  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 273
Границата между стъкления похлупак и нормалната здравословна грижа за всеки е различна и зависи от главата на раменете му смятам.

По темата - мисля 4е тази статия е интересна http://www.gorichka.bg/index.php?p=10&id=99

И аз изпрах и не съм ползвала омекотител. Идеята с оцета в статията ми хареса, но не съм я приложила поради липса на бял винен оцет - имали такова нещо изобщо.

Друго имах в предвид, но както и да е Tired.
Права си всеки сам решава. Колкото до статията-- колко такива съм чела... ooooh! И след толкоз четене освен да се метна заедно с бебето от някъде по високо, май друго не ми остава.  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
Не. Пера отделно с прах Тео бебе и мисля, че в него има омекотител май.

# 24
  • Мнения: 1 251
Ей, веднага гледате да захапете някой! #2gunfire По-спокойно. Това за прането заедно го написах, тъй като в много теми по въпроса за прането заедно на бебешките дрешки и тези на родителите му чета, че много майки го практикуват. Естествено, че всеки си има виждания по въпроса, затова е форума, за да споделяме. Не мисля, че различното мнение е повод за нападки! Просто моето мнение, независимо дали имам глава на раменете или не е, че не е правилно. Така е било винаги при мен и така съм научена. Разни хора, разни идеали.

# 25
  • Мнения: 155
Аз ползвам Силан,но половин доза. Peace

# 26
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Изпрах и изгладих всички бебешки нещица, които съм купила, но не посмях да сложа омекотител, тъй като все пак е химия и остава по дрехите. Обаче ми се стори, че станаха малко по-твърди само с бебешки прах и за това се чудя дали да не сложа малко ленорче?!? Какво ще ме посъветвате вие?
И аз отначало направих така и не ми хареса резултата , затова  ги изпрах и с омекотител , но след това ги пуснах само на плакнене -хем мекички , хем не миришеха силно!Така правих до 3 месец!

# 27
  • Мнения: 2 818
Не слагам нито на бебешките, нито на каката, нито на нашите дрехи.
Вредата е повече.
За нашите дрехи ползвам понякога сода.

# 28
  • Мнения: 105
Аз също пера дрехите на бебчо отделно от нашите и мисля че това е най-логичното нещо на света.При 40 градуса бактериите и вс други гадости не умират, така че... И това е най-простия извод който може да си направи човек. Използвам прах Тео, той е направо с омекотител и до този момент не съм имала проблеми. Peace

# 29
  • Мнения: 689
Аз също пера дрехите на бебчо отделно от нашите и мисля че това е най-логичното нещо на света.
Peace Не слагам омекотител

Общи условия

Активация на акаунт