Какви видове каши давате на децата си?

  • 2 990
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 96
Мами, здравейте! от около 10ина дни моята бебка хапва оризова кашичка. Започна обаче да и омръзва и ми се иска да и разнообразя менюто с някоя друга. Кажете, мами, с опит в какъв ред въвеждахте кашите? Давате ли плодово- млечни? Чета само за оризова, елда, царевица? А бананова или нещо по- интересно?
За протокола - на 6 месеца и малко сме. Кърмим се още и нямаме заместено хранене. Захранили сме се морков, картоф и тиквичка.

# 1
# 2
  • Мнения: 4 629
Аз слагах плодове в кашата за разнообразие (от тези, които съм въвела). Най-голям успех имаше банановата каша  Grinning Понякога и мляко (формула)  слагах вместо вода. И давах различни плодови каши на Хумана - но това вече след 12 месеца

# 3
  • Мнения: 117
Аз започнах с  оризова на милупа  Laughingслед това, бананова на ХУМАНА, бисквитена , ябълка и маракуя,череши и банани и т.н.

# 4
  • Мнения: 865
Аз също давам  оризова каша и елда,но за разнообразие прибавям варена на пара и пасирана ябълка или пюре круша на Хипп от днес въведох и пюре от сини сливи така, че има  още един вариянт.Кашата я приготвям с вода и като количество е около 1 супена лъжица суха смес и повече плодово пюре.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 512
oризова на Милупа като начало. Катто въведох елдата я отказа и сега редува елда на Хип с ориз и зцаревица на Милупа

# 6
  • Мнения: 2 959
...в какъв ред въвеждахте кашите?...
Реда в който аз въвеждах беше- оризова, ечемичена, овесена и като навърши годинка дадох житна и комбинирана, като ги размесвах само с вода или на по- късен етап с разреден чай. Плодово- млечни не съм давала. Поздравления за късното захранване и успешно по нататъшно захранване на Калина! Плодове още ли не си предлагала?

# 7
  • Мнения: 18
  Аз първо дадох ориз и царевица, после ориз и рожкови, а сега са ми донесли от Русия една с гречка- типично руско растение, което не знам има ли го в България

# 8
  • Варна
  • Мнения: 248
 Гречка=елда. И аз за сега съм давала само ориз, елда и царевица

# 9
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз започнах с безмлечна - ябълкова, след това всички останали млечни....Проблеми нямаме никакви...

# 10
  • Мнения: 4 451
Моята дъщеря обожава кашите на "Ганчев" - "Лека нощ". Харесва най-много тази с бисквити. Хапва с апетит и с ванилия и нишесте. Давам и от тази плодовата (пак б бурканче), с ябълки и круши също.
П.П. Ох, чак сега виждам, че бебчето ти е малко и вероятно не си въвела глутена още. На тази възраст давах оризова млечна (тя и без това беше на АМ) на Милупа, с нея започнахме. После въведох банановата и другите плодови варианти.

# 11
  • Мнения: 96
Kalida, не, плодове още не съм въвела, но тези дни смятам да започнем и с тях. Днес и взех каша елда, само че я направих с кърма. Пожъна голям успех Party
А откога въведохте плодово- млечните каши? Или изобщо млечните? Има някакви на Hipp с формула. Какво мислите за тях?

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 17:57 от grimka

# 12
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Записвам се да следя темата, че и на мен ми предстои...

# 13
  • Мнения: 4 784
И аз ще следя, че вече даже от четене ми стана каша в главата.

# 14
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ние обожавахме "Блевит" За разнообразие хапвахме "Фризокрем"

# 15
  • Мнения: 208
Мами , моля Ви дайте съвет.
Дес за втори път го пробвах да хапне milupa-оризова без млечна , но в момента който я усети и започва да пищи и да плюе. Приготвям я само с вода , на указанието пиши да добавя рапично масло-но аз не знам какво е това  Споделете с мляко ли да я приготвям или с плодов сок ли да я доувкосявам, как да я направяя по-вкусна?

# 16
  • Мнения: 5 401
Безмлечни: Ориз и рожкови на Нестле, Елда на Хип, Ориз и царевица на Фризокрем, Зърнена с 2 плода
Млечни: Бисквитена на Милупа

Плодови каши, с изключение на Зърнена с 2 плода, не съм давала, понеже във всяка каша добавям плод и ми се струва ненужно да купувам плодови каши. Зърнената с 2-та плода взех заради портокала, за да видя дали ще има реакция към него. За вас все още е много рано!   bouquet

adi11, засега не я предлагай повече. Изчакай 1-2 седмици и добави някакъв плод. Не насилвай!

# 17
  • Мнения: 208
pearly, благодаря за бързия отговор.
Моляте кажи ми за това масло "рапично" - знаеш ли какво е и дали си добавяла .
Ще изчакам малко ,но аз вече съм давал няколко плодови сокове затова ще пробвами и така.

# 18
  • Мнения: 163
Ние си хапваме кашите на Ганчев в бурканчета - много ги харесва!

# 19
  • Мнения: 5 401
... Моляте кажи ми за това масло "рапично" - знаеш ли какво е и дали си добавяла...

Не, конкретно не зная нищо, пусни търсичка! Аз започнах да слагам зехтин в обедните пюрета чак на 10-11 месеца, а масла никакви не съм включвала, но ние сме с АБКМ уж.   bouquet

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Привет, пиленце  Heart Eyes
Та да споделя и аз моя опит в кашодаването. Започнах и захраних с безмлечна оризова на Милупа, правех я с кърма. След това започнах млечните. Дадох отново Милупа - ориз, ябълка и морков, после бананова, после ориз с царевица, разнообразявах и с Хумана. Една от любимите й каши е банан с череши на Хумана и ориз с царевица на Милупа.
Елда не съм давала, не мисля, че ще дам. Успех в захранването ти желая.  newsm03

# 21
  • Мнения: 279
Az zahranih s Milupa orizova,orizova i carevica- bezmle4ni.V na4aloto slagah karma,no sega ve4e ja pravja samo s voda/obozava ja/.sa6to taka za raznoobrazie dobavjam brokoli,morkovi ili tikvi4ki,daze slagam i malko masalce ,kopar ili magdanoz.Sega ima goljamo raznoobrazie na pazara ot zelen4uci taka 4e moze6 da si slaga6  kakvito zelen4uk si poiska6  ka6ite.
A za sled obedna zakuska za sega sam vkarala samo bananova ka6a na humana. Peace

# 22
  • Мнения: 1 584
pearly, благодаря за бързия отговор.
Моляте кажи ми за това масло "рапично" - знаеш ли какво е и дали си добавяла .

Това е мазнина, приготвена от Рапица. Ей тук можеш да видиш как изглежда самото растение.

В Германия се препоръчва използването на рапична мазнина (олио по-скоро - масло не съм виждала тук), а Милупа е немска фирма Wink Добавя се, за да се повиши калоричността на кашата, за да може да се замести хранене.

# 23
  • Мнения: 394
рапичното масло е от рапица. по скоро е като олио. на мен мъжът ми ми донесе от германия.може да потърсиш из диетичните магазини. иначе и зехтин и краве масло стават, стига детето ти да не е предразположено към алергии.

ха, сега видях, че са ти отговорили.

Общи условия

Активация на акаунт