Месеци наред борба с бебка за кърменето... не мога повече..

  • 1 568
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 264
Стана ми много мъчно като четох историята ти... Кураж и браво за смелостта и упоритостта до сега!  Hug Като гледам, бебка си наддава добре, а за краткото сукане, не се притеснявай - синът ми понякога суче по 3-4 минути и е готов. Когато порастнат, сукането им става по-лесно и бързо. Дъщеря ми пък понякога правеше пауза от 5-6 часа през деня, никога не сме имали режим. Пробвай да я оставиш тя сама да си определи кога иска да суче... Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 2 829
Иглика, браво на теб! Малко са жените, които няма да се откажат при такива проблеми!
Аз споделям мнението, че може би трябва да опташ въобще да не настояваш да суче 1-2 дни и да видиш дали няма да започне да суче добре бебка.
Също искам да ти кажа, че ако имате 3-4 приспивания на ден с 30 мин. сукане-това вероятно е достатъчно на бебето да поеме кърма колкото трябва. Моето диване също суче основно за приспиване, с единствената разлика, че нощем суче 3-4 пъти.
Познавам бебе, което на 6 месеца (изключително кърмено) сучеше точно 4 пъти на ден-ни повече, ни по-малко. Беше доста пухаво бебе (да не кажа от най-дебелундестите Simple Smile така че помисли дали всъщност бебка не се дърпа, защото се опитваш да я прехраниш Simple Smile
Дано скоро отмине този период при вас и непременно пиши как сте!

# 17
  • Мнения: 257
Иглика, момичетата ти казаха вече всичко, подкрепям напълно  Peace
И при нас имаше доста проблеми, на 2,5 месеца Горан направи стачка, ревеше и се дърпаше от гърда, преодоляхме я, промених изцяло подхода към гледане, но и след това имаше и има периоди, когато той проявява характер. След тази стачка отказах се от режим, и минахме на кърмене на поискване. Но аз тогава прекалено навътре приех обяснение, че на поискване е двустранен процес, че бебето трябва да взима гърда не само когато то поиска, но и когато майка му предложи, може и да не иска да суче, но трябва да цокне 2-3 пъти от вежливост. Много ме притесняваше, че моето бебе често ми отказваше, когато му предлагах. Сега като се замисля, явно му предлагах прекалено често и просто му бях досадна със своите цици  Laughing Някъде след 6-тия месец започна да взима гърда почти винаги, когато му предлагах, а аз по това време вече отдавна бях се примирила и спрях постоянно да му я бутам. Но и сега се случва да ми откаже.
Откакто стана жега, все му е съклет нещо и е много нервен. А пишка точно 2 пъти по-рядко отпреди.

А относно това, че яде само на заспиване - то и ние бяхме така и досега сме така, само че в отличие от тебе аз изобщо не се притеснявах по този повод, защото четох, че това е съвсем нормално на тази възраст бебето да суче продължително за приспиване и за събуждане, а през другото време да е заето с изучаване на света и да няма време за това. Горан заспива на цица, и основните му кърмения са тогава, и като се събуди суче, но вече по-малко. Отначало не искаше да яде за събуждане, но го научих, кота го издебвах едвам разсънен, и постепенно свикна. А докато будува, за повече от 2-3 минути сучене той просто няма време и търпение, трябва да обикаля и да лудува, просто не му е до това.

Просто се отпусни малко, и ще се оправят нещата.

# 18
  • Мнения: 264
И на мен ми е ужасно познато вашето положение! С тази разлика, че като гледам вие наддавате много добре, а моята Андреа беше 6400 на 6  месеца, а е родена 3750.
Изкарахме кърмаческа стачка - около месец, не искаше да суче в класическата поза, постоянно трябваше да се разхождам, друсам или и аз не знам още какво. Много пъти съм се чувствала и аз като на ръба, когато за пореден път отказваше да суче. Само нощем сучеше много, но денем  Confused Оставяла съм я с дни да не й предлагам, както и теб те съветвам, но нямаше успех, настрението й беше страхотно и не си искаше, изобщо одисеята беше пълна. Гадното е, че и на твърдата храна не налиташе и там бяха насила нещата.
Но с кърменето всичко се обърна към годинката, когато тя взе да ме преследва и да си иска. Тръгнах на работа и тя започна да ме чака на вратата и да ме съблича още при първото гушване, дори без да съм се събула. Та най-приятните изживявания от кърменето ние и двете усетихме след годинката до 2 и 1месец, когато се разделихме с него малко насила за нея. Малко, защото постепенно спряхме нощното и сучеше по 1-2 пъти на ден. Преди месец беше изпратена в комадировка с баба си в Търговище. Видях я 2 седмици по-късно и тя изобщо не беше забравила и доста трудно издържах на молбите й "Моля те мамо, дай ми цицинце" - направо ме разтапяше, но тъкмо бях влязла малко в норма, доста трудно, и не можех да си го позволя. Сега месец по-късно тя още е далеч от мен, а не мен още ми е трудно да си спра кърмата. Изобщо не било лесно Shocked
Изводите оставям на теб! Аз ти пожелавам да си упорита, за да дойде насладата и за двете ви, и най-важното бъдете здрави!

# 19
  • Мнения: 2 159
и ние сме така, след първия месец така и не разбрах защо започна да се дърпа и какви ли не хватки не прилагах ooooh!
сега обаче се захранваме и положението стана още по-страшно само сутрин и вечер суче, като вечер е ужасно вяло, през останалото време се дърпа и нищо не е в състояние да я накара да засуче
така сме от 3 дни(преди имахме 4 кърмения), аз започвам вече да се отчайвам, че започва да се отбива Cry
много добре те разбирам как се чувстваш, стискам палци и успех ти желая Hug

# 20
  • Мнения: 336
Страхотно сте, момичета! Нямам думи...
Отсъствахме няколко дни, днес сме на консултация и ще направим ревизия на месеца. Преди няколко дни направихме и изследванията - хемоглобинът ни е 100 и сега сигурно ще има напрежение при срещата с педиатъра ни, който е за ранно захранване. Аз се опитвам да не се тревожа - разумните педиатри наричат това състояние релативна анемия и я отдават на бурния растеж. По съвет на много уважаван от мен неонатолог няма да давам желязо под никаква форма, но тези дни ще предложа първата твърда храна.
Благодаря ви за окуражителните думи, за позитивните импулси и добрите пожелания.
Всичко най за всичко ви.

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Иглика, хемоглобин 100 е на долна граница, но не е тревожен още. Така или иначе Евгения си е на възраст, на която спокойно можеш да започнеш захранване Simple Smile Можеш да избереш каши с по-високо съдържание на желязо (елда и просо, например).

# 22
  • Мнения: 941
а бебка как се държи, как наддава, нервна ли е, мога само да предположа че просто бързо се храни, и не и е необходимо такова количество, не гледай часовника ще те посъватвам, просто гледай бебето, може още да има колики, при нас бяха до 5тия месец, вода започна да пие към края на 6тия, и то от шише на минерална вода с накрайника, просто и беше интересно и започна да пие вода,

# 23
  • Мнения: 336
Бебка е предимно в добро, весело настроение и много играе-малко спи. След като днес минахме през измервателните уреди мога да кажа каква е равносметката за месеца: +400 гр. и 3,5 см. За моя радост педиатърката ни, макар привърженик на ранното захранване, не ме порица като видя изследванията, напротив - каза ми, че друго "нейно" бебе на 6 месеца е с хемоглобин 98, въпреки че е захранено рано.
И така - днес ще пазарувам картофче. След много колебания мисля да започна със зеленчуците, вслушвайки се в педиатърката ни. Тя предлага кашите за втора храна.

Общи условия

Активация на акаунт