Отговори
# 60
  • Мнения: 3 268
Балони,напълно си права за заплащането,но професията всеки си я избира сам.И трябва поне малко да дава от себе си за това,което прави.Ето,вчера видях,че нашите госпожи ще бъдат на работа от 1.09. и веднага пускам дъщеря си на градина без притеснения.

# 61
  • Мнения: 47 993
луда, за коя ясла става въпрос? и какви мерки предприе, освен да си отпишеш детето?

# 62
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
луда, за коя ясла става въпрос? и какви мерки предприе, освен да си отпишеш детето?

Прехвалената 12 та ясла на ул. Плачковски манастир 11, в Редута. От старите и добри госпожи там са останали само 2-3, от лелите - също.  Иначе храната и детската кухня все още са страхотни.

За мерките, които предприех - говорих с госпожите, но те само ми вдигаха рамене и твърдяха че било случайно, или пък са били други госпожи на смяна. Оправданието беше, че детенцето било малко и затова се отнасяли така с него. Ами малко е - нали затова е в ясла, а не в детска градина.
Няколко пъти търсих директорката, която за мен е прекрасна жена и директорка, но така и не успях да я намеря и да й се оплача. И престанах да се занимавам със случая.
И само между другото, познавате ли по име госпожите във вашата ясла. Защото в моята не се представиха, а когато изрично ги питах, смотолевяха някаква фамилия.


Колкото до прозореца - съгласна съм, че трябва да се отваря в занималнята, докато децата спят в спалното помещение, само не разбрах, защо трябваше детенцето ми да спи в занималнята незавито, вместо в общото помещение. За няколко дни разви бронхит и тежка хрема.

# 63
  • Мнения: 47 993
ние сме в 56 ясла на коперник, госпожите ни се представиха, а и имената им са закачени на стената на таблото за информация заедно с менюто, има легълца в занималнята където са го оставяли когато заспи по-рано от другите, а аз постоянно контактувам с нашата директорка по всякакви въпроси...вкл и да кажа само че сме доволни

# 64
  • Мнения: 771
Щом ситуацията е такава, съветвам те да смениш яслата.Ако имаш възможност, защо не си потърсиш някоя възрастна женица /учителка/ да ти гледа детенцето докато поотрасне.
Заплатите ги написах само за сведение.Вие, майките имате най-малка вина за тези суми. Съгласна съм, че всеки си избира професията и лошото е, че млади и кадърни педагози нсе желаят да влязат в детската градине, а стават секретарки и продавачки.Знаете ли колко ми трябва учителка/ при мен едната учителка е бременна/ и не мога да си намеря. Като кажа заплатата и те се подсмихват. Ето за това трябва да има "различни" заплати. Добрите учители да получават много повече!

# 65
  • Мнения: 636
Ето за това не давам Криси на градина в сборните групи и дежурните градини. Не, че е много лесно 2 месеца да няма кой да я гледа, защото всички работим, но се справяме някак.
Не мога да разбера как може едни хора да си вършат съвестно работата други да си правят каквото си искат!?

# 66
  • Мнения: 3 268
Ако наистина заплатата на учителите започне да се определя от качеството на работата им,нещата ще се променят.Един добър учител трябва да бъде добре възнаграден и обратното.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 952
ами тя е на 1г. и девет месеца, не е била цял месец на ясла, отива първия ден с нови госпожи и непознати деца, е как да им казва още първия ден. Лично аз смятам, че са и са се карали.
Не ми се побира в главата как от дете на този възраст и особено при описаните обстоятелства би могло да се очаква да си казва.

# 68
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Чета и се чудя защо в сбоните групи възпитателките са безхаберни, защо в сборните групи възпитателкте са лоши? Не са ли те пак същите хора, които през годината са разпределени по нормалтине групи? Ако някой е безхаберен то си е такъв цял живот не само през лятото, и обратно, ако някой е отговорен, то пак си е отговорен винаги, дори и през лятото.

Синът ми ходи в сборна яслена група. От средата на юли до днес, на въртелив принцип се смениха почти всички лели и госпожи от яслата. На безхаберни не попаднахме, слава богу! Но ако попадна на подобно безхаберно лице, което уж се грижи за детето ми през деня, ще направя всичко по силите ми, за да го накарам да си върши работата, а не да бъде безхаберно и безпроблемно лице.

# 69
  • Мнения: 219
Не искам да влизам в пререкания с балони, но искам да попитам нима детските учителки, възпитателки и др. персонал в яслите и градините не знаят за какви пари ще работят на месец при постъпването си на работа? Предполага се, че са уведомени и със саморъчното подписване на трудовия си договор изразяват своето съгласие за това. Нали така? Никой на сила не е накарал някого да отиде да работи в детско заведение. Сами са си подписали молбите за постъпване. Тогава, хайде да се спре с това колко малко пари получавали, за да обгрижват n-броя деца. Никаквите пари въобще не са оправдание да си го изкарват на децата. Аз като майка не очаквам чудеса от героизъм от персонала (въпреки че би трябвало в случай на нужда), но разчитам децата ми в детското заведение да могат да играят и занимават без опасност от наранявания, да се хранят и спят, доколкото могат и в никакъв случай да не бъдат стресирани. Като под стресирани разбирам именно ситуации, в които децата попадат в килери или подобни помещения, получават наказания с обратен ефект върху детската психика или им се крещи. Изобщо всичко онова, което дадена възпитателка/учителка не би направила на своето дете, но си позволява да направи на чуждото. Инцидентът с водата въобще не искам да го коментирам, то е ясно, че не може да бъде приет за допустим при никакви обстоятелства.

# 70
  • Мнения: 771
Отново подчертавам, че не е тук мястото да обсъждаме учителските заплати, защото вие, майките нямате никаква вина за това.Просто не е нужно да спорим. Само уточних, без да очаквам обсъждане. Да, подписвали сме трудов договор, но я ми кажете в колко детски градини има млади учителки и за колко време се задържат! Защо ли!? Аз съм от старата генерация и когато съм "подписала" договора заплатата стигаше,  още работя с деца, защото ги обичам и защото на тези години не мога да продавам домати. По-скоро "си вдигам заплатата" като повишавам квалификацията си. Просто е излишно с вас да спорим за заплати.Пък ако искате за "адреналин", ми кажете какви са вашите заплати?
Сборните групи са стрес и за учителите.Не мислете, че е лесно. Миналото лято през последните ми работни дни в общинската детска градина прекарах с 37 деца, от тях 20 от други детски градини. Уверявам ви, че "купона" беше невероятен! Трябваше да свиквам с непознати деца и родители. Колкото и да се стараеш, все има недоволни и това те убива.
През "другите" времена преди демокрацията, детските градини не се затваряха.Имаше сборни групи, но от деца от една градина, тъй като през лятото оставаха по 10-15 дечица.Само че решиха да правят "икономии" и започнаха да затварят градините.Ние имаме отпуски, но лелите увисват с неплатена!Голямо удоволствие. Преди 2 години общината нареди на директорката ни и детската градина беше затворена за 2 месеца, а когато се върнахме през септември, започнаха ремонт...!

# 71
  • Мнения: 7 391
Сборните групи са стрес и за учителите.Не мислете, че е лесно.
Балони е напълно права . Лично аз си взимам отпуск от 1 юни до 15 септември .Не ми стига платения отпуск и си взимам неплатен.И това го правя само от едно единствено мое мнение и то е : Убедена съм,че майките идват в чужди групи с "настройката",че там персонала е безхаберен .При това условие и аз искам да си осигуря спокойствието и да не бъда обект на нападките на случайни родители от градини от целия град.Познавам си моите родители и с тях и децата им всички се чувстваме комфортно и спокойни.След като персонала от нашата група излезе в отпуск не остават деца от нея.Те са там докато ние сме на работа.
               А за заплатите - всички сектори получиха увеличения /кой със стачки,кой по други причини/ САМО образованието остана на "дъното".За това са и споровете.Даже министъра преди няколко дена си позволи да се изгаври пред журналистите с малкото кексче с двете свещтички.З ащо не го направи с градския транспорт???  Mr. Green Защото София щеше да е блокирана за 5 сек.А какво ще направят учителите - нищо.Срещу тях отдавна умишлено се създава отрицателно отношение като цяло.Къде няма ,в коя професия НЕКАДЪРНИЦИ????? и  за това млади хора НЕ ИДВАТ. Една продавачка взима 700-800 лв,а един млад учител 220.Къде ще отиде младия човек ??? В магазина с климатик и удобства,а не в остарялите и амортизирани ДГ и у-ща.  Mr. Green
               

# 72
  • Мнения: 771
Стачкува транспорта - хоп заплати, че пи 200лв. за храна, пък на нас не ни се полага и една леща! Стачкува Пирогов - хоп 15%. А "нашия министър" най-безпардонно заяви -НЯМА! Като стачкувахме какво получихме - нови спортни площадки! Да, ама това не се яде! Затворихме д.градина - родителите 1 седмица ни гледаха на кръв. Само че тоя гад знае, че учителите няма да бастисат учебната година на децата и се гаври с нас. Ще попитате пак-защо работя това като е ниска заплатата? Защото си обичам професията, защото си обичам и помня всичките дечица за тези 23 години, ..даже и от смесените групи.

# 73
  • Мнения: 7 391
                          Защо работят  хилядите учители? Ами защото има нужда от тях,защото има деца , чиято обич към учителите е неподправена и чиста .И тази обич е топлината и силата ,които ги подкрепя в трудните моменти.Защото тази профсия е ОБИЧ И ГРИЖА. Коя друга има тези предимства? Може да имат много пари / направете справка в темата за заплатите ,тук във форума.Мамите пишат,че няма да се съгласят да работят под 1500 лв и то само в пробния период  Mr. Green/ ,но другите професии нямат толкова  силни чувства.Един учител помни децата ,които е гледал и учил и е щастлив,когато види техните успехи.НО ТОВА МОЖЕ ДА ГО РАЗБЕРЕ САМО УЧИТЕЛ за другите това е инфантилизъм и неверие,че можеш да помниш пакостите на стотици деца.
                          И за това боли и обижда ,когато всички се слагат под един знаменател. И "покрай сухото гори и суровото".Всеки учител е индивидуалност със своите слабости и сила и не може от факта,че не си доволен от един да бълваш срещу всички.
                           Извинявам се за спама,но това е истината.  Peace bouquet

Общи условия

Активация на акаунт