И във вашите ясли ли е така?

  • 1 916
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 468
И нашите са горе в групите, и много ме е страх да не кажат - "Вие, гуспуджа, до тук!"... много ще ми дожалее за малкото, много. И ще се въртя отвън, и що рев ще изрева... Ако я видя, как влиза вътре и се оглежда, ще ми е някакси по-спокойно.

Па си викам: "Абе, я по-мъжествено, няма да я колят!"  newsm78.
Но поне в началото...

# 31
  • София
  • Мнения: 13 206
И нашите са горе в групите, и много ме е страх да не кажат - "Вие, гуспуджа, до тук!"... много ще ми дожалее за малкото, много. И ще се въртя отвън, и що рев ще изрева... Ако я видя, как влиза вътре и се оглежда, ще ми е някакси по-спокойно.

Па си викам: "Абе, я по-мъжествено, няма да я колят!"  newsm78.
Но поне в началото...

Аааа, я стига де! Човек трябва да свиква с мисълта, че като проходят, край!!! Тръгват по техен си път! Да не мислиш, че не ми беше мъчно...ама май само на мен ми беше мъчно.. на нея не ! Grinning Няма страшно.. децата търсят деца! Аз в градината, че и в яслата (единични случаи) не съм видяла ревящи деца. Отиват с кеф и после не искат да си ходят  Wink Особено в градината! Пък знаеш ли колко са милички като се затичат нагоре, защото чуват децата да бърборят.. а вечер как си помагат едно на друго и си носят раниците и пликовете... В нашата градина поне е така  Grinning Изобщо виждам, че са щастливи! А с госпожите много се разбираме. Аз нали все много знам, та ги тормозя да си говорим като имат време и те ми свикнаха вече  Crazy

# 32
  • Мнения: 5 468
Ами дано е така... И все пак, мисля, че първите 2-3 дена ще се оглежда за мен, ще се чуди, защо така... Аз съм казвала и друг път. Гери не обичаше в яслата да я дръпнат от ръцете ми и възможно най-бързо да се изнижа, както казват повечето хора. Тя ме прегръщаше, помрънкваше тихо, стоеше така притисната и след 5 мин. ме пускаше и тръгваше навътре, без рев. Убеждавах я да влезе и че вътре ще й е много хубаво. Ако, обаче, някоя от лелите дойдеше да я вземе, беше голям рев, тръшкане и чудо...
Както и да е. Ще го преживеем някакси Tired...

# 33
  • София
  • Мнения: 13 206
Ами дано е така... И все пак, мисля, че първите 2-3 дена ще се оглежда за мен, ще се чуди, защо така...
Както и да е. Ще го преживеем някакси Tired...

Ще има период на адаптация. Ама да ти кажа по-добре от раз да бъде. Иначе децата свикват на опредлени ритуали. Ако усмихнато й кажеш, че я обичаш и й пожелаваш да си прекара деня хубаво и после я изчакаш да се качи с госпожата ще бъде по-добре! Иначе ще се адаптира по-трудно. И никога не им обещавайте, че ще ги вземете първи. На едно детенце в яслата таткото всеки път така му казваше. Детето не само не спираше да плаче, ами и винаги имаше някой дето го взимат преди него. Така че това не оправя нещата, то ще си реве и отгоре на всичко ще е излъгано.

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 01:39 от Vache

# 34
  • Мнения: 102
Vache,изобщо нямам намерение да споря,щом ти харесват тези правила ОК дръж си детето в тази градина ,няма лошо.Но не искам да се опитваш да ме убеждаваш в нещо, което и ти не си убедена дали трябва да е така или не.И щом мисля ,че това не е добре от психологическа гледна точка за детето ми мисля че поне трябва да опитам да направя нещо.Аз проблема си го реших,като се обадих кадето трябва.И щом може след един телефонен разговор това да се отмени,значи не би трябвало да е така.Там кадето се обадих най- любезно ме увериха,че във всяко детско заведение трябва да се осигори място за разделяне на майките и децата.Така ,че всеки записва детето си в градина,в която правилата му харесват било те правилни или не.

# 35
  • Мнения: 102
ние сме от няколко дена на ясла, когато вратата е отключена си се качвах до втория етаж да я оставям и съответно като я взимам. Категорично ми забраниха, да влизам, звъня на звънеца и те си я взимат и съответно после дават.И какъв е смисъла, че не разбрах и защо за едни ясли важи , а за други -не. Между другото забраниха ни и обиците, та сега сме с грозни дупки. Много ме е яд.

А стига бе!!! Аз пък съм против родители да влизат в яслата с мръсните обувки! Ако твоето дете е тръгнало на ясла на 2 г. моята тръгна на година и 3 м. и се въргаляше още по земята. В групата ни имаше непроходило детенце. Имах си аз някой да се качва до горния етаж с обувките от вън! За обиците съм категорично против! Ми хубаво, уж ти си носиш отговорност ако някое дете раздере ухото на твоето, ама само на теория. На практика ще обвиниш персонала! И освен това ако моето дете нагълта обицата на някое друго, ей така случайно изпаднала.. и му стане нещо. Аз от кого да търся отговорност, от теб или от персонала, дето си има изисквания.

Цитат
jesi8201 не ще го търпиш, ами ще спазваш правилата. Криворазбраната свобода е слободия

Какви квартиранти, какви чудеса!!! Правилата са както за децата редовно посещаващи яслата, така и за дошлите за сборни групи. А за мен пък лично е критерий за хубава ясла точно тази, в която няма достъп всеки.

Че аз в градината седя долу и чакам дъщеря ми да слезе и да се обуе долу. Качвам се в изключително редки случаи ако госпожата ме извика за нещо горе, за разпознаване на кърпа, пижама...

[/quote]И моля те без нравоучения.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 163
дотук добре, имат ясни правила и изисквания, които искат да се спазват. Няма да е зле да помислят и за храната. Колбаси, пастети, кренвирши /всеки знае от какво ги правят/, вафли, халва,пържена филия,  #Crazyе кое му е здравословното, то аз не ги ям тези неща, камо ли дете на годинка например. И да не ми се оправдават с липсата на пари, нали децата са най-важното.

# 37
  • Мнения: 819
дотук добре, имат ясни правила и изисквания, които искат да се спазват. Няма да е зле да помислят и за храната. Колбаси, пастети, кренвирши /всеки знае от какво ги правят/, вафли, халва,пържена филия,  #Crazyе кое му е здравословното, то аз не ги ям тези неща, камо ли дете на годинка например. И да не ми се оправдават с липсата на пари, нали децата са най-важното.

Ама..тя темата не е точно за това май...? Има си няколко теми поне  за храната в ДГ  Peace

# 38
  • Мнения: 102
дотук добре, имат ясни правила и изисквания, които искат да се спазват. Няма да е зле да помислят и за храната. Колбаси, пастети, кренвирши /всеки знае от какво ги правят/, вафли, халва,пържена филия,  #Crazyе кое му е здравословното, то аз не ги ям тези неща, камо ли дете на годинка например. И да не ми се оправдават с липсата на пари, нали децата са най-важното.

Ама..тя темата не е точно за това май...? Има си няколко теми поне  за храната в ДГ  Peace
Е карай сега ,да пише момичето щом така ще и олекне

Общи условия

Активация на акаунт