Гледах ... ! Хареса ми! Препоръчвам го! - 3

  • 40 196
  • 627
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 533
Гледах " The Queen", добре направен, интригуваща гледна точка, чудесна актьорска игра, добре подбрани актьори. Филмът е интересен, но не чак изключителен. И въпреки това го препоръчвам, стойностен филм.

Подкрепям! Хелън Мирън си заслужи Оскара. На моменти човек забравя, че това всъщност НЕ е кралицата, а роля.

# 241
  • София
  • Мнения: 5 828
Гледах нещо изключително красиво - Ashes and Snow, а тук го има. Филмът е документален, но има субтитри в DMCA-removal-from-Google и в subs.unacs.bg.

Сюжет :
Фотографичната творба на Грегъри Калбърт изразява природната взаимовръзка между човека и животните. До 1992 година ,Калбърт извършва над 30 експедиции включително и до най-отдалечените кътчета на Индия ,Египет ,Бурма и Кения. Върхът на този тур е свързан с Пепел и Сняг ,представен през 2002 в Арсенала на Венеция (Италия) ,събрал над 100 000 посетители от цял свят ,запомнен като най-големия фестивал от рода си в страната.





# 242
  • Мнения: 1 002
Подкрепям! Хелън Мирън си заслужи Оскара. На моменти човек забравя, че това всъщност НЕ е кралицата, а роля.
за мен това е най-заслужения актьорски Оскар , който съм гледала ,
нямаше никакво съмнение , никаква интрига - всички знаеха , че ще е тя
изключителна игра - историята е дъвкана , и предъвкана , няма мелодрами , истерии , сълзи и сополи , нямаше нищо кой знае какво на пръв поглед , обаче всички тия погледи , очите , дребни жестове ..
 прикова ме и го изгледах на един дъх .. направо ми върна вярата в киното  Grinning

# 243
  • Мнения: 1 783
Подкрепям! Хелън Мирън си заслужи Оскара. На моменти човек забравя, че това всъщност НЕ е кралицата, а роля.
за мен това е най-заслужения актьорски Оскар , който съм гледала ,
нямаше никакво съмнение , никаква интрига - всички знаеха , че ще е тя
изключителна игра - историята е дъвкана , и предъвкана , няма мелодрами , истерии , сълзи и сополи , нямаше нищо кой знае какво на пръв поглед , обаче всички тия погледи , очите , дребни жестове ..
 прикова ме и го изгледах на един дъх .. направо ми върна вярата в киното  Grinning
  bouquet Peace

# 244
  • Мнения: 3 491
A aз  " The Queen" не можах да го догледам. Доскуча ми.  Rolling Eyes

# 245
  • Мнения: 1 446
Искам да препоръчам:
Умирай трудно 4 - много приятен екшън
Такси 4 - гледала съм всички таксита по няколко пъти и мислех, че този няма да ми хареса, но напротив!

И нещо старичко, но невероятно - "Аз съм Сам"

# 246
  • Мнения: 4 111
Последният цар на Шотладния - The Last King of Scotland
Гледах го тази вечер. Отначало блудкав - за малко да го сменя, после стана сериозен и интересен.
Жесток режим на президент, негри, жерви. Не на всеки би бил интересен. По действителен случай.

# 247
  • София
  • Мнения: 127
"Мостът към Терабития"!
Който му се назландисва като мен да знае че губи много, ако не го гледа!

Искам да ви питам за "умирай трудно" 4 - качеството не ви ли смути,
или отнякъде сте го изтеглили с прилично такова? ... и откъде?

# 248
  • Мнения: 4 111

Искам да ви питам за "умирай трудно" 4 - качеството не ви ли смути,
или отнякъде сте го изтеглили с прилично такова? ... и откъде?

Аз го изтеглих с добро качество от арената, наскоро, като се появиха субтитрите.

# 249
  • Мнения: 1 726
Гледах "Breacfast On Pluto" , много приятно поднесено филмче и в същото време доста тъжно за майките на момченца....

# 250
  • Мнения: 1 063
Този е хубав, но тъжен и доста дълъг The Death of Mr. Lazarescu
Тъжен, наистина. Благодая на Bistraz, че сподели!

Гледа ми се кино от различни националности.
Харесаха ми:

  - датската драма After the Wedding (2006) с номинация за Оскар (но спечели Животът на другите) - режисьорката изследва човешката природа
  - Scene at the Sea (1991) на Такеши Китано (няма нужда от представяне японският режисьор) - такава поетика, всичко е в жеста
  - на Горо Миязаки анимето Tales from Earthsea (2006)
  - по препоръка на ТинаХрис  Hug - френският  Monsieur Ibrahim (2003)

Подготвих си и филма от Amidala   bouquet!

Последна редакция: нд, 22 юли 2007, 12:37 от Ив

# 251
  • Мнения: 994
Гледах един филм с Alessandro Nivola (не е нещо заслужаващо да се види), и от там се сетих за един друг филм Dear Frankie. Много ми хареса.
И още един, сигурно сте го гледали също, но си спомних и за него - In America.

# 252
  • Мнения: 1 783
Гледах един филм с Alessandro Nivola (не е нещо заслужаващо да се види), и от там се сетих за един друг филм Dear Frankie. Много ми хареса.
И още един, сигурно сте го гледали също, но си спомних и за него - In America.

Гледахте ли Laurel Canyon, пак с Алесандро Нивола? Много добър филм с чуден саундтрак.   Аз съм му фенка  на Алесандро;-), голям симпатяга е, пък и добре играе. Аз пак да препоръчам с него Junebug. Много ми хареса.

Monsieur Ibrahim и на мен много ми хареса, както и In America.

# 253
  • Мнения: 1 726
Някой гледал ли е "Vozvrashcheniye" на оригинално ДВД ,защото много ми хареса, но остави в мен огромно количество от въпроси (къде е бил бащата 12 години, къде отидоха, какво имаше в кутията,защо ги пусна майката и т.н.). Четох разни мнения  в IMDB и пишеше ,че има филм за правенето към ДВД-то ,който изяснява сюжета.

Много ми хареса "Breakfast on Pluto" ,приятно филмче, много подобно е "Billy Eliot" ( и е по-добро).

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Голям съм бльон, чудех се защо никой не пише, а то нова тема имало и тя вече почти свършила  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт