Не върви самостоятелно - на 1г. и 2м. е ....

  • 2 866
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Според мен няма нужда да се притесняваш. Приятелката ми, която роди и си гледа детето в Германия, дъщеричката й е на година и месец и дори не я изправят на кръчета още - било рано. Дори от скоро лази.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери седна на 10м,изправи се на 11,5м а проходи в къщи на 1г и 3м,а навън на 1г и 4м.Отдавна вече бяга сама.

# 17
  • София
  • Мнения: 344
Тери седна на 10м,изправи се на 11,5м а проходи в къщи на 1г и 3м,а навън на 1г и 4м.Отдавна вече бяга сама.
Горе-долу и при нас беше така.Дъщеря ми се изправи сама на 10 месеца, а проходи на 1 г. и 4 м. (преди това се държеше за мебели, решетки ) ...не е пълзяла, нито сме ползвали проходилки и колани.
Нооо, откакто се пусна сама, е все на крака. Количката никога след това не е употребявана.
А тези връзки-майката кога...,бащата кога...не мисля, че са правилни.

# 18
  • Мнения: 7 640
Аз съм от майките, които никога не са ползвали помощни средства (проходилки, колани и др.) и никога не съм учила децата ми да ходят. Оставях ги на пода и сами се научиха (е, минахме през един момент след 10-11-тия месец, когато вече можеха, но ги беше страх и искаха да ги водя за ръчички) - няма здраво дете, което да не е проходило. Едната проходи самостоятелно на 1 г. и 3 мес., а другата на 1 г. и 4 мес. - просто в един момент се пуснаха и няма спиране.
До 18 месеца се приема за абсолютно нормално.

почти същото беше и у нас.

# 19
  • Мнения: 5 183
Синът ми проходи на 1 година и 4 месеца, но затова пък абсолютно стабилно.

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Моят Малчо проходи на 1г+1м. самостоятелно, но дълго преди това се придържаше по стени и за ръцете ни. В яслата му има момиченце проходило на 1г+7м. Не може всички бебета да прохождат по едно и също време, това не са машини. Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 27 524
О, я стига излишни тревоги  Hug Колкото по-късно проходи, толкова по-добре, преди годинката не е желателно да стане.
Синът ми проходи точно на година и 6 месеца и никога не съм се притеснявала  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 8 769
teodora_abc, игнорирай психоатаката от свеки. Peace
Детето ти е нормално, щом се придвижва подпирайки се по мебелите-явно й трябва още малко смелост, за да се пусне сама.
Ортопедите казват, че е хубаво детето да пълзи повече и да проходи на възраст година и два-година и шест месеца.
Щом пък и ти си проходила по-късно-няма от какво да се тревожиш!
Дъщеря ми проходи на 10 м, а синът ми на година и два-без да ги насилвам, без да ползвам проходилки и колани. Grinning
 

# 23
  • София
  • Мнения: 5 079
Лелее, и ние другата седмица ставаме на година и 2 мес.  и не ходим Laughing, а и като гледам колко неща говори твоята кукла, ще взема и аз да се се притесня ние пък колко сме назад ... Stop
Я, да оставиш детето на мира  Mr. Green, естествено, че си е повече от нормално, просто на някои деца по - трудно им идва музата. Бебко пропълзя на 11 месеца и оттогава всичко, което иска си го взима по този начин, защо му е да се зори да ходи...  Joy
Нито ви е минало времето, нито има нещо обезпокоително, съвсем скоро тук се цитираше статия, в който се казваше, че до 19 месеца е напълно в реда на нещата едно детенце да не проходи. Толкова е индивидуално, че просто няма накъде. Naughty
Бъди спокойна и се наслаждавай на УНИКАЛНОТО си дете, то най - добре си знае кога, какво и как.  Hug

# 24
  • Мнения: 722
Аз да се похваля - вчера направи две крачки сама, после вечерта - още една. Днес ми се обади бавачката преди малко - още една крачка! Искам да видя стабилно ходещо човече и няма да има по-щастлив човек от мен! Благодаря на всички за успокоителните думи  bouquet Явно   не е имало повод за притеснение, ама така като те наплашат...

# 25
  • София
  • Мнения: 10 328
Психясването ми е познато. Аз изкарах едни период, когато докато дъщеря ми спеше ходех да я гледам дали диша през пет минути, че и пръсти на носа й слагах, така ме беше наплашила майка ми със Синдрома на внезапната детска смърт. Е като разбра мъжо какви ги върша, спука ме от подигравки. И с право  Embarassed.
Детето ти си е абсолютно нормално и както виждаш вече и ходещо. Впрочем, бабата на мъжо казва: "Аз съм проходила на девет месеца. И какво? Егати келепира, цял живот не се спрях да тичам от работа за работа..."

Общи условия

Активация на акаунт