Въпроси около гледането на новороденото

  • 2 519
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 257
Сменях го повече от необходимото, отиваха (и все още вървят) доста памперси, но пък дупето му никога не е било подсечено, разранено и т.н. ужасии; кремовете ми за дупе така си седят и ще се развалят.

Другото - гащи за памперс - не знам какво е.

# 31
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Трябва да сменяш памперсите дори и да няма акано в тях. Бебчетата доста пишкат, а колкото и да попива памперса ще държи влажно на дупето. Когато седи в допир с нежната кожа, урината я дразни много - винаги слагай кремче дори и да не е подсечено дупето - те са превантивни. Ние ползвахме 10-12 папмерса в началото, а сега 7-8.
Знам как се чувстваш за съветите на майка си - моята се държи все едно ми е дала нейното бебе да го погледам за малко. Да знаеш колко сме спорили по въпроса да даването на вода, къпането със сол, обуването на чорапи, късно захранване и т.н. Трябва да подкрепяш аргументите си с факти за да я убедиш, че знаеш какво правиш. Майките обикновено обясняват всичко къс аргумента, че те така са ни гледали и следователно са прави, но не могат да се обосноват защо така или онака. Нещата са се променили доста откакто ние сме били бебета! Бъди твърда, но все пак я накарай да се чувства полезна.

# 32
  • Мнения: 1 467
Скоро и моето бебче ще се появи на бял свят и вече кръстосахме шпаги с майка ми кое е редно и кое не. Добре, че го има форума, та успях да я убедя набързо, че бебето няма нужда от възглавница. Сега обаче трябва да воювам с нея за това колко често се сменяли памперсите.  Аз в края на краищата ще си ги сменям както аз реша, но ми е неприятен тона " Бе, ти ще си правиш каквото искаш, но не е правилно така, хората не правят така".
Значи, аз твърдя, че памперси се сменят на всяко хранене, просто , защото бебето пишка на всяко хранене. Майка ми обаче ми се обяснява, че памперс се сменял, чак като се напълни ooooh! #Crazy максимум 5 памперса на 24 часа!!! Това ми звучи повече от абсурдно, и много близко до пенсионерския манталитет да се пести от всичко, но все пак ми се иска да си "сверя часовника" с вас.  Не бих си оставила бебето напишкано и омазано, само защото искам да си спестя няколко памперса. Вие по колко памперса изразходвахте в началото?

Втората простотия на майка ми- имало специални гащи за памперси Shocked Shocked Shocked. Такова чудо не съм виждала или чувала. Има доколкото знам гащи за пелени , ама за памперси- просто няма смисъл! Аз нямам намерение да пера пелени докато се побъркам, затова само памперси. Майка ми се е засилила сега да ми купува гащи за памперси и не мога да я разубедя.
Вие за такова нещо чували ли сте? 

Ще се нагодиш към бебето, не към майка си. Аз, да си призная, сменям памперса след всяко ядене, защото тя точно тогава пишка или ака. Дори и днешните памперси да са хубави и да държат сухо, аз се презастраховам, защото не искам бебето ми да е със зачервена дуда през цялото време.

А тези гащи за памперс са леки - има едни леки памучни и служат евентуално само лятото, за да ги сложиш над памперса, колкото да не е по памперс и да не се отлепва или смъква. Това е. Не са чак толкова лоша идея. Но зимата или есента няма смисъл от такива, защото отгоре ще слагаш боди.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 456
Аз сменях памперса преди всяко ядене - пълен празен сменям. Обикновено беше пълен. След ядене не съм го сменяла защото бебчето ми заспиваше докато се оригне. Та затова предпочетох преди ядене. Отиваха около 10 памперса на ден.
Относно памперс гащи - да има такива. Те са подобни на обикновените гащички,по-обени отзад и с "ластичета" около крачетата. Не съм ги използвала докато бебчето ми беше малко. Започнах едва след като заменихме бодито с потник и гащички.
Удобни са, особено ако сме с рокличка , която е без оригинални памперс гащи пришити към нея.А и не се налага да обличаме боди само заради памперса.

За майка ти  newsm78 бъди по-търпелива. Тя също се радва и би желала само да ти помогне, като сподели това, което тя знае по темата. Изслушвай я, не се контрирайте една друга. Бъди ясна и категорична относно това в което си сигурна, че ще е добре за детенцето ти. Искрено благодари на майка си за помоща. Все пак се вслушвай в това което и тя ти казва. Никой не е казал, че трябва да постъпиш точно така, но може пък и да ти подскаже нещо за което не си се сетила. Предстоят ви много щастливи мигове. Не си вгорчавайте дните взаимно още от сега и бъдете задружни. Времето в което живеем и отглеждаме децата си е много по- различно от едно време и за нашите майки нещата са доста нови и различни. Така, че бъди търпелива и позитивно настроена към всичко. 

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 13:13 от muzka1

# 34
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Когато бебето се роди ще установите собствен ритъм. Моята кукла например акаше преди  ядене, племенника ми беше обратно. Аз лично сменях памперс преди всяко ядене, защото почти винаги беше акала, а пък и да не е все пак е пишкала, кожичката е чуствителна и не ми се нравеше идеята да стои да се запарява с памперса. После като поотрасна, храненията увеличиха интервала си, съответно и смените, но все пак има дни в които сменяме по-често дупето, в други по-рядко, зависи как пишка и ака момичето. А пък да се спори от сега за такива неща ми се вижда излишно, не се натоварвай, гледай си здравето, пък като дойде време ще правиш каквото ти прецениш за редно. Много се дразня от такива намеси, аз изясних че детето си е мое, гледам си го сама така че да не ми се месят и точка. Е верно имам късмет и с майка и със свекърва, не са такъв тип да се врат на всякъде, ама и аз не давам де  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт