Моля за съвет и мнение!

  • 1 852
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 734
Понеже се двоумиш как да организираш храненето,ще ти кажа как е при нас.Доста по-малки сме,но дохранвам още от началото и ще ти споделя как е нашата организация.Храним се по 5 пъти на ден-8,11,14,17,20:30 ч.На всяко хранене първо кърмя,после предлагам 80-90 мл АМ.От няколко дни на храненето в 11 захранвам с каша и пюре от тиква,но количествата все още са символични.Според мен й давай зел.пюре на обяд,плодове с бисквитки или каша след обяд и ако има желание може нещо от типа на кашите "Лека нощ" за вечеря.Може да прибавяш АМ(прахообразно) към каша или пюрето.Първо кърми,тя ще суче,защото е гладна,после давай останалото.Ако се буди за кърмене нощем,кърми я.
Понеже дохранвам още от началото,мога да те уверя,че щом детето има апетит,ще продължи да си суче и няма да се отбие.Аз също съм на мнение,че детенцето се нуждае от дохранване с АМ и повечко друга храна.
Можеш да пробваш за дохранване млякото Милумил,по-сладко и ароматно мляко е,направено за злояди деца,малко по-калорично е.
Успех!

# 31
  • Мнения: 1 321
Записвам се и аз да следя темата.Малкия и той расте малък но е жизнен и да чукна на дърво здрав.
На моменти и моята кърма намалява и проблема при нас е че не иска да пие от шише.На няколко пъти се опитвах да давам АМ с лъжичка но не изяде повече от 80-90мл.Което е дота малко за възраста му.Ккаво да правя в този случай.
В момента се храним сутрин в 6.00-кърма 9.30-попара или бисквити с АМ /кашички с бисквити/около100-150гр, 13.30-зел.или месно пюре 100-160гр, 17.30-каша 130-160гр,20.30-кърма и 22.30-кърма.
Проблем е че винаги трябва да пия чайове и да се храня пълноценно иначе кърмата ми наистина намалява.Плаша се от факта че трябва да му давам шише и той няма да иска да пие от него.Много майки искат да накарат децата си да засучат а аз на моменти се моля да пропие от шише колкото и глупаво да звучи но да е нахранен.Понеже като знам че няма да му достигне кърмата и сърцето ми се къса..... Embarassed Cry
Извинявам се че се намесвам но мисля че по някакъв начин можем с gеrinet  да си помогнем взаимно. Hug

# 32
  • Мнения: 147
Можеш да пробваш за дохранване млякото Милумил,по-сладко и ароматно мляко е,направено за злояди деца,малко по-калорично е.

Само да направя една вметка - ако решиш да даваш Milumil се консултирай с педиатъра дали да не увеличиш капките витамин D, защото млякото е наистина калорично... Когато дохранвах първо давах такова (в този период му давах сутрин вместо 2 капки - 3), после минахме на Aptamil (съответно и отново намалих капките на 2  Wink).
Успех и не губи вяра - всичко ще си дойде на мястото!!!   bouquet

# 33
  • Мнения: 160
Благодаря Ви за съветите Hug,забелязвам че повече от вас ме насочват да наблегна на АМ вместо на твърдата храна!
Някои знае ли колко е дневното количество мляко,необходимо за 9 месечно бебе?
  bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами има една схема по която детето трябва да поема толкова мляко,колкото са месеците му + 100.1 месец-110мл,2м.-120мл......9м.-190мл.Но това е ако детето е само на АМ,ти все пак кърмиш,така че според мен трябва да даваш по-малки количества АМ.Аз дохранвам с 80-90 мл.И то само ако не предлагам пюре или каша.

# 35
  • Мнения: 160

Ами има една схема по която детето трябва да поема толкова мляко,колкото са месеците му + 100.1 месец-110мл,2м.-120мл......9м.-190мл.Но това е ако детето е само на АМ,ти все пак кърмиш,така че според мен трябва да даваш по-малки количества АМ.Аз дохранвам с 80-90 мл.И то само ако не предлагам пюре или каша.

Мисълта ми беше не за едно хранене по колко ,а за цял ден.Нали храната трябва да му е 800грама до 1килограм,зависи от теглото му,но колко от тях трябва да са мляко за 9 месечно бебе?

# 36
  • Мнения: 585
аКО СТЕ САМО НА АМ и две твърди хранения е 500гр на ден , но ти ще дохранваштака че не някаква твърда схема, важното е да хапва

# 37
  • Мнения: 160
Днес бяхме на консултация,и сме успели най-после да преминем 7 килограма -тежим 7040,наддали сме 140 грама!Днес почваме 10 месеца и мога да кажа че имаме голяма промяна за няма и месец,седим много стабилно,тичаме с проходилката и е много активна и жилава!Притеснява ме това че много плаче,но лекарката каза че си е до дете,и нищо не може да се направи!Вече спирам да се притеснявам за кантари и грамове,детето е здраво,кърмя си го надявам се по дълго да е това , ще се радвам на лятото и на децата си,това е най-важно!

# 38
  • Мнения: 264
Правилно ти е писала Hedra, виждам, че и ти самата си взела решение да увеличиш другата храна.  Всяко дете си е различно, всяка майка също и не бива да се чувстваш, виновна ако нещата не се случват точно както си си ги представяла. Води си по детето, давай си му друга храна и ще видищ, че всичко ще бъде наред.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт