Детски килим?

  • 53 099
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
  • На село
  • Мнения: 873
На Arte Espina килимите могат ли да се перат под течаща вода?
Вероятно според указанията за поддръжка не могат, но дали има някоя дама тук, която да се е престрашила да ги изпере? Автомивките ги изключвам като вариант, само ги замазват там, но старите ни вълнени килими ги мятах един път годишно на една тераса на село и след маркуча и четката ставаха като нови (и от двете страни). Това имам предвид под "течаща вода".

# 91
  • Мнения: 2 768
Моите са прани на течаща вода с Вениш за килими. Нямам никакви забележки, като нови са.

# 92
  • Мнения: 6 039
Аз моите ги пера лятото на вилата. Много лесно се изпират, но доста трудно се изплакват, наистина трябва търпение, за да се увериш, че е изплакнат добре, защото ако остане препарат след това си личи, остават петна, самите нишки се слепват и е гадно. Също както казва Маринова от двете стани, защото основата задържа препарат. Килимът от стаята на Малена пък е вече на 3г и половина, никога не съм го прала. Мога да го снимам.
Сестра ми ги пере на автомивка и естествено, там никой не си дава зор да  изплаква 2 часа и килимите й не са като моите.  NaughtyПоследно сестра ми ги даде на някаква фирма, която почиства професионално заведения, тапицирана мебел. Изпраха й ги за по 4лв на килим. Светнаха като нови. Самата тя остана изненадана.
Малките килими на Еспина могат да се перат в пералня на 30 или 40 градуса, това го пише на етикета, на големите разбира се не го пише.
Лично аз съм изпирала зверски замърсени и сплъстени килими /не мои/
Това е като с пуловерите на Бенетон, които пера само на ръка с шампоан и скоро приятелката ми каза: - Ами да, твоите наистина изглеждат различни от моите, които пера на ръчно пране с Перуол в пералнята.
Въпрос на изобр.  Peace

# 93
  • На село
  • Мнения: 873
След това, което споделиха Malenna и eta за прането на килимите (за което благодаря), е сигурно, че и аз ще се сдобия с такъв.

Освен Домко знаете ли друг магазин в София, където предлагат килими Arte Espina? Домкото много го уважавам като магазин, но специално от тези килими там нямат много налични, а едно е да го избереш от каталог, друго е да си го пипнеш.   

# 94
  • София
  • Мнения: 2 161
Доколкото знам другаде в София няма килими на Arte Espina.
Решила  съм да си го купя от  Варна и да го транспортирам с куриер , най - вероятно .

# 95
  • София
  • Мнения: 6 363
Доколкото знам другаде в София няма килими на Arte Espina

има - на бул. Александър Малинов. малко след спирка ХМС вдясно.

# 96
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
След това, което споделиха Malenna и eta за прането на килимите (за което благодаря), е сигурно, че и аз ще се сдобия с такъв.

Освен Домко знаете ли друг магазин в София, където предлагат килими Arte Espina? Домкото много го уважавам като магазин, но специално от тези килими там нямат много налични, а едно е да го избереш от каталог, друго е да си го пипнеш.   

Когато пуснах тази тема отидох веднага в Домко. Тогава бяха спряли да зареждат и седеше само каталога им. Не можаха да ми дадат отговор кога ще има зареждане. След време пак ходих вече имаше, но само няколко, няма размери...пак не могат нищо да ти кажат  #2gunfire и се отказах...засега...Дребната продължава да е с един килим, които не харесвам и толкова ме дразни, че го навих на рулце и го разкарах  #Cussing out

# 97
  • Мнения: 678
аз имам килим на еспина, в спалнята (т.е. в помещението където се влиза най-малко и би трябвало да се цапа най-малко) - целият лепи боклуци, пран е в химическото чистене есента, сега изглежда отвратително. няма изчистване. не мога да разбера защо?
за буклуците и аз съм съгласна - лепи страшно много и всичко се вижда

# 98
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
аз имам килим на еспина, в спалнята (т.е. в помещението където се влиза най-малко и би трябвало да се цапа най-малко) - целият лепи боклуци, пран е в химическото чистене есента, сега изглежда отвратително. няма изчистване. не мога да разбера защо?
за буклуците и аз съм съгласна - лепи страшно много и всичко се вижда

Това много ме разочарова като информация. Cry
 А може ли да се каже кой тип килим не "лепи" толкова.Спомням си ,че едно време килима на моите родители( тип персийски)се почистваше доста по-лесно от този,който имаме у нас,синтетика от Carpetmax.

# 99
  • София
  • Мнения: 311
Вчера минах съвсем набързо през Айко и видях, че има много хубави килими там, но не видях на коя марка са. Наистина бяха красиви.
bibi, а твоите търкалца откъде си ги купила и колко струват?

# 100
  • Мнения: 4 970
Скоро купувах 3  килима  за яслата  на малката от Биокарпет.С мотиви на Дисни-много ги харесаха всички.Има и доста дебели вълнени, но са  на едни други цени... Whistling

# 101
  • Мнения: 6 039
Вчера минах съвсем набързо през Айко и видях, че има много хубави килими там, но не видях на коя марка са. Наистина бяха красиви.
bibi, а твоите търкалца откъде си ги купила и колко струват?

Продават ги в Практикер, мисля че имаше 2 размера, цената около 8-9 лв май. Това е мокет, обкантен във формата на кръг.
инфо от преди 1година

# 102
  • София
  • Мнения: 311
Благодаря ти, Malenna , наистина ги има в Практикер, тази вечер ги видях. Има и по-големи и по-малки, съответно 8 и 4 лв.  Hug

# 103
  • Мнения: 6 039
Благодаря ти, Malenna , наистина ги има в Практикер, тази вечер ги видях. Има и по-големи и по-малки, съответно 8 и 4 лв.  Hug

радвам се, че не съм те  заблудила

# 104
  • Мнения: 6 039
да добавя към предните си постове, такива мокетни кръгчета има и в Бриколаж, в 3 размера. видях ги преди 2 дни.

Общи условия

Активация на акаунт