декорация на детска стая

  • 16 663
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте:) Благодаря за хубавите думи:) В интерес на истината отне доста време, понеже нямах време всеки ден да рисувам и се проточи.
Използвах обикновен бял кадастрон и темперни боички( едните от левчето ,а другите български от книжарницата), взех си допълнително  и темперна боя бяла ( необхоима е просто). Както разбрахте от темата търсех картинки в нета на приказни герои ,които исках да са на горски фон(полянака ,дървета..) и да ги обединяват общи занимания. Но в последствие размислих и взех ена детска книжка на малката ми братовчедка и от там прерисувах ( с молив ) горската картинка, като от мен добавих гъбката-къщичка с 1 джудже на Снежанка. След като ги бях нарисувала с молив(без шаблони, само ги гледах и се опитах а ги прерисувам горе-долу същите) ,започнах а ги оцветявам с темперните, смесвах цветове(на отделен картон) и всяка фигура се опитвах да я ограждам с по- тъмен от нейния цвят ,за да изпъква:)
Не съм художничка ,просто ми харесва да си рисувам и да декорирам:))
По дървото ,гъбката и небето си направих релефни пеперуди( който иска мога да обясня как ги измайсторих),а по тревата залепих едни калинки (те се лепят по принцип на картички).Понеже стената в стаята на племениците ми е бледолилава я използвах за небе, така че горската картинка е просто изрязана и залепена за стената с двойнозалепващо тиксо.
За мечетата на щастието реших спонтанно.Тях пак ги рисувах на кадастрон всяко едно поотделно и после пак с двойнозалепващо на стената. Дъгата я направихме с помоща на майка ми (тя мери точно:)) от цветен кадастрон, опитах се да спазя доколкото е възможно цветовете на дъгата ( но прелагането в Ловеч, не е голямо).
Много се притеснявах ,че тези китайски темперни бои ще панат или сте боядисват при допир ,но засега всичко е ок. Използвах 2 обаковки от китайските и 1 от българските темперни( те бяха страшно ярки цветове, неонови).Мен малко ме разочароваха тези българските ,но  в процеса на работа си намериха своето място:)
Това е Simple Smile  Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679
Браво, много хубави са станали рисунките  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 733
Паула, браво! Справила си се страхотно! А приемаш ли поръчки? Питам сериозно!

# 18
Паула, браво! Справила си се страхотно! А приемаш ли поръчки? Питам сериозно!

Благодаря Simple Smile)Аз не се занимавам професионално с рисуване. Направих тези рисунки за да разнообразя стаята на моите племенници.Исках да имат нещо различно, което да ги радва и  обучава:)Истината е ,че ако по-рано ми беше казала ,можеше да се съглася.Проблема е ,че не знам още колко време ми остава  в България. Не мога да се наема с толкова големи рисунки. Ако си си избрала някаква рисунка ,може да го обсъдим и да ти помогна самичка да го нарисуваш.За това няма проблем:)

Общи условия

Активация на акаунт