Дете-манипулатор

  • 7 717
  • 117
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Isa, прощавай, ама според мен проблемът е в теб, а не в детето. Детето ти прави точно това, което правят всички три годишни. Ти трябва да приемеш, че то е друг човерк, с негови представи за това как да се случват нещата. Ти, обаче искаш нещата да се случват по твоя начин. Много си властна, така не става. Аз си патих от майка, която винаги казваше кога, какво и как да правя, какво да облека, в колко да си легна и прочие и прочие, винаги тя беше права, ако не за друго, то защото просто ми е майка, винаги ми насаждаше чувство за вина, за да ме манипулира и в резултат отношенията ни са много лоши. Недей така, подходи по-разумно, ти си възрастния, а ти си приела нещата на позиция "ха, сега да видим кой кого".
Мисля, че Бу е дала много добри съвети!

# 46
  • София
  • Мнения: 7 242
Сигурно ще повторя някой, но докато има публика, ще има и театро Laughing Моята не ми ги върти чак такива, но все пак се случва. Тогава се правя на глуха или ако сме навън, направо тръгвам на някъде, а тя ще не ще припка след мен. Когато ми се оплаква, че нещо я боли /защото си е отявлен хипохондрик/, не й хващам вяра и я игнорирам, като казвам, че ще й мине. Обаче веднъж сбърках Embarassed Оплакваше се от корем, реших да й дам урок и я замъкнах при дежурната лекаркака. Жената обаче каза, че детето наистина има мн. усилена пересталтика и не лъже, че го боли. Общо взето установявам, че колкото повече ме мързи, толкова по-добре действа това на детето Mr. Green В смисъл когато ме мързи, нямам нерви да изслушвам, споря и убеждавам, просто отсичам, че това е така или ще стане така, изнасям се нанякъде или просто не чувам. И нещата отминават много по-бързо... Напоследък пък, когато иска нещо /донеси ми, дай ми, направи ми/, й казвам сама да действа, което често я отказва т.к. е мързеланка. А ако не може сама, я карам да го прави с мен - например искала нещо от магазина - ок, но слизаме и двете.

# 47
  • Мнения: 8 999
Оооооо, и аз искам да мога така, но...след като съм го оставила да си пищи и не му обръщам внимание, той идва при мен и започва да ме прегръща и да ми казва колко много ме обича и аз отстъпвам. Тогава започваме да говорим, аз му казвам, че започва да ме боли главата като прави така, той ме целува по главата и ми казва: Вече мина, може ли сега да ми купиш пуканки /примерно/, аз казвам НЕ и обяснявам защо и така се започват пак едни обяснения, въпроси, и пак се стига до пищене.

Моите деца са вече по-големи и сами се сещат кога прекаляват и как могат да загазят, ако продължат. Като бяха на 2,3,4 години сме правили големи циркове, но аз съм "желязната лейди". Е, за пуканки и близалки винаги отстъпвам /това са дребни прегрешения/, но когато става дума за нещо сериозно, съм непоклатима /например да излезе с новата си тениска посред зима/.

# 48
  • Мнения: 639
pandora ,моята е на5г.Това не са само типични прояви на поведението при 3г.Не е период!Имам дъщеря на 19г. и син на 16г.,никога преди това те не са ме карали да се чувствам по начина по който се чувствам сега в общуването си с малката.А бе аз искам да я виждам щастлива,усмихната ,а то все  е на въпреки.Много мисля за това и поведение,ежедневно,всяко вечер си обещавам ,че от утре ще е друго,да ама не ,то мулето нещо друго е решило.То това не може да се опише,когато не ти е до главата,така ,че за това прекрасно разбирам Isa.

# 49
  • Мнения: X
pandora ,моята е на5г.Това не са само типични прояви на поведението при 3г.Не е период!Имам дъщеря на 19г. и син на 16г.,никога преди това те не са ме карали да се чувствам по начина по който се чувствам сега в общуването си с малката.А бе аз искам да я виждам щастлива,усмихната ,а то все  е на въпреки.Много мисля за това и поведение,ежедневно,всяко вечер си обещавам ,че от утре ще е друго,да ама не ,то мулето нещо друго е решило.То това не може да се опише,когато не ти е до главата,така ,че за това прекрасно разбирам Isa.

Да, така е, абсолютно съм съгласна, има си деца, които са много добри в това и моята е добра, просто Isa ми е направила впечатление на властен чове, предполагам и дъщеря и ще прилича на нея. Това, че детето вероятно е манипулатор е едно на ръка, с това може и да не се пребори, но постави ли битката в положение "кой - кого", то тя е загубена още в началото. Просто децата винаги печелят..........в по-лошия вариант се превръщат в индивиди без собствено мнение и личност.

# 50
  • Мнения: 967
Щом треньорката на кучешкото училище ми каза: "Абе, много ти е серт детето, да знаеш! Големи проблеми ще имаш с нея да знаеш!"

Тая жена що пит булове е тренирала, що ротвайлери, но от моята щерка се впечатли! Разкриха я, моят "ангел"!





# 51
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Ще си позволя да споделя една утвърдена практика -спестява време, нерви и тръшкане.Приготвяйте вечер заедно с детето дрехите за утрешния ден, сутринта не може да ги откаже -то си ги е избрало и няма да ви мотае.
  Isa, целта на тази игра не е да млъкне човечето за момента и да изпълни волята на родителя, а да разбере по подходящ за него начин кое е в нормите, добре за него и полезно. По този начин то може да се "огледа" как изглежда отстрани и едва ли ще се хареса.  Wink

# 52
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Не сравняваш детето си с някое куче, което да бъде дресирано и научено на номера, нали? Grinning

# 53
  • Мнения: 3 367
..освен 1е сменям по 3 "1аши" имам схема за "подготовка" -като се приберем мием ръце,ходим до вц ,ядем ве1еря и 1етем книга-съгласна ли си?да/не; ако е да и запо4не театрото със сапуна го е изяло ку4то(нямаме) или водата е синя,много кротко казвам 1е няма да 4етем..туря се в ред за 0 време..това ползвам много и в разли4ен контекст,така тя води парада и не се 4увства командвана..
на рев,тръшкане,боли ме корем и пр не се връзвам отдавна,предлагам и да си легне да и мине и мигновенно е ок Grinning

# 54
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
на рев,тръшкане,боли ме корем и пр не се връзвам отдавна,предлагам и да си легне да и мине и мигновенно е ок Grinning
Аха Simple Smile И аз я подканям да стане от масата, ако няма да се храни. Също и ако е приключила с вечерята - да марширува към леглото (това - ако нещо ме е ядосала). Обаче оня ден ме изненада и се съгласи - не искаше да яде каквото беше там на масата и ме задърпа са сме си лягали Laughing Някой път сама се нокаутирам Grinning

# 55
  • Мнения: 7 263
Ми Иса добре дошла в отбора дето се вика!  Laughing Laughing Laughing
Големия ми син е по-директен и по-лесно го разбирам на къде бие, но малкияяяяя - казвам ти няма такъв манипулатор. Върти суче и винаги става неговото. Как става не знам. Големия като му откажа нещо се сърди, сопка се, нерви се и нещата ескалират до безумие. Докато малкия като му откажа и тепърва се почва - молби, мили муцки, подкупващи обещания - ако това не помогне влиза в час тежката артилерия - целува ми ръцете, прави ми комплименти, дава ми едни обещания .... абе казвам ти не е истина. Ако не бях се оженила на времето за баща му - направо нямаше да го мисля - негова съм и туй то  hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy.
И знаеш ли кое е най-лошото не го прави дразнещо, ми някак си полека лека - рисува ми едни сърца, едни рисунки, бере ми едни цветя и така между другото вметва - а може лииииии ... еди какво си?! Heart Eyes Blush Heart Eyes Blush Crazy Crazy Crazy
Хем съм наясно хем пак не мога да удържам фронта...
Вече почвам да се чудя има ли изобщо смисъл да се дърпам или ............... Crazy Crazy

# 56
  • Мнения: 1 426
Не може да губя в дискусиите, аз съм адвокат. С дискусии и преговори се занимавам по цял ден, няма начин да се примиря, че 3-годишната ми дъщеря ме бие на моето поле  Naughty Съвсем сериозно го казвам - то става вече въпрос на чест това за мен.
Ами явно на тебе се е метнала!  Laughing Лошо няма, нали искаме децата ни да приличат на нас, да ни настигат и надминават!  Laughing
Значи, трябва да сменяш тактиката! Казваш, че е въпрос на чест за тебе да победиш. Ами погледни го от друг ъгъл: че по-разумният отстъпва в спора... Ти си по-разумна, по-опитна, не може да не намериш начин... Аз подобен на твоя проблем имах за пръв път в тийнейджърска възраст... Вярно, изглежда по-различно, но всъщност единствената съществена разлика е, че ако прекалиш, 13-годишният всезнайко може да ти тресне вратата и ти да трябва да стоиш насред стаята и да се питаш дали ще се прибере, като е толкова ядосан... Е, аз разреших проблема, като казах първо на себе си, че и детето е човек, премахнах претенциите си върху половината от нещата, а от повечето от останалите рязко намалих натиска. Е, и останаха няколко, за които да държа твърдо - но едно са 5 неща, а съвсем друго -55. И нещата си дойдоха на място! И аз се почувствах човек, и детето се почувства човек, и вкъщи настана спокойствие.

# 57
  • Мнения: 550
И у нас е така!Понякога ми е много смешно и забавно да го гледам как намира начини да ме манипулира,но в други случаи се предавам и като тръгна и аз да упорствам обикновено резултата е -аз треперя от нерви ,той реве обиден и тропа с крак-е,не се отказва и това е ! smile3515

# 58
  • Мнения: 1 134
Извинете  ме, но много се смях...  Laughing

Иса, колеги сме и при мен е същото професионално изкривяване. Периодично си казвам: "Някакво си детенце ще ме разиграва мен?!?" Но това детенце - отмъстител, явно е сбъднатата мечта на родителите ми.  Laughing
Лошото е, че при нея реакциите не са някакъв си там плач, хленчене или тръшкане, а се почва директно с трепереща брадичка, ококорени очи и тиради в стил:
"Значи така?! Аз да ти рисувам толкова хубава къщичка, да си прибирам играчките, да те обичам толкова много, а ти..."
И не, аз не й говоря така. Няма начин да ме копира мен, или баща си... Идея нямам откъде се е взело това. В началото много се впрягах. Сега просто давам пълен игнор. Когато отмине мелодраматичното й настроение, се опитвам да обясня мотивите си, да чуя жалбите  Laughing ,и да го обърна от надвиване в нормален разговор.

# 59
  • Мнения: 1 404
Ния в момента е в такъв период,влезе в него директно от този с тръшкане и безпричинни истерии,без даже да си поемем дъх с баща и Mr. GreenДаже ме викаха в градината и да ме питат защо е такава,много чудно ми стана какъв отговор очакваха.Например снощи преди лягане-искам тази чаша,не,не,не ми я подавай с лявата ръка,исках с дясната,аааааааааа,не ти искам чашата,ще пия от шише.Взема шишето и се залива нарочно,хвърля го на земята и разлива останалото.Аз стоя и дишам коремно(това от йога).Ния ме поглежда,взема една кърпа и докато чисти пода,започва да нарежда,реве и хълца-залях се със шишето,жадна си останах,сега и пода трябва да бърша,жадна ще си стояаааааа,сълзи текат,лиги,раменцата и се тресат.
На ден като ми спретне 4-5 такива спектакъла и....
П.С.Поне проблема с дрехите е разрешен,защото си ги избира сама вечер-отнема ни само около час Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт