Бяло злато

  • 9 223
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 84

При мен се получава буквално "сваляне на кожата" от пръстена от бяло злато, който имам. И се налага периодично да го свалям на 2-3дни.

При разкаратяването на златото се добавят мед и сребро:
- за жълто злато в равно количества
- за "руско злато" повече мед, по-малко сребро
- за бяло злато - само сребро.
Ако в среброто е имало съдържание на никел, или пък е добавен никел за по-добър цвят и лъскавина - нищо чудно, че ти дразни кожата. Много хора имат непоносимост към никела.

Иначе, в цената не би трябвало да има особена разлика.

# 16
  • Мнения: 389
Доколкото знам бялото злато е злато с примес на никел, сребро или паладий, в зависимост от целите за ползване. Златото с паладий е по-меко и удобно за бижута с камъни. Понякога се добавя платина за твърдост и покритие от родий за по-матов блясък.

Един от всеки осем души е алергичен към бяло злато с пример на никел.

# 17
  • Мнения: 326
Ние днес ще ходим да си поръчваме нашите. Харесах едни от бяло злато с много тънка ивичка в средата от жълто. Моя има и четири миниатюрни камъчета върху жълтата ивица - тежи 5 гр. и струва 200 лв. На мъжа ми не знам колко ще излезе.

# 18
  • Мнения: 389
Тази тема ми идва много удобно да попитам - колко приблизително идва мъжки синджир от бяло злато като грамаж и цена? Така или иначе ще видя като се прибера в България, но е добре да имам малко информация предварително.  Heart Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 718
Колкото и жълтото - няма разлика м/у двете.

Общи условия

Активация на акаунт