От колко големи децата ви се бършат сами

  • 9 159
  • 124
  •   1
Отговори
# 75
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На 7 год по-добре със зацапани гащи отколкото майка да му бърка в дупето - така мисля аз

Не са гащите проблема, а дупето.
И не му бъркам в дупето, че така ли се мие дупе?
А и каква грозна гледка е мръсни гащи на дете...

# 76
  • Мнения: 4 555
В моя случай специално съм го молила много пъти да опита да се измие, но той не искаше.
Опитвал е и да се бърше, но резултатът беше червено дупе.
Сега се мие сам от около година.
Извинявай, че и аз го казвам, но как така не е искал? Имам предвид, че децата много често не искат разни неща, особено като има кой друг да ги свърши вместо тях, ама нали родителите са за да ги научат...
Мисля, че в сравнение с практиката на 7-8 години майката да мие на сина си дупето, едни изцапани гащи не са кой знае какво. Лично мнение просто.
Иначе аз също предпочитам миенето пред бърсането.

# 77
  • Мнения: 3 886
Не са гащите проблема, а дупето.
И не му бъркам в дупето, че така ли се мие дупе?
А и каква грозна гледка е мръсни гащи на дете...
[/quote] Peace Peace Peace

# 78
  • sofia
  • Мнения: 8 953
Извинявай, че и аз го казвам, но как така не е искал? Имам предвид, че децата много често не искат разни неща, особено като има кой друг да ги свърши вместо тях, ама нали родителите са за да ги научат...
Незнам дали имаш и други деца, но живот и здраве ще видиш какво значи не искам........ големия в момента играе ролята на бебе и то в такива детайли, че лошо да ти стане....може да се бърше сам (правил го е), но сега иска аз да го бърша......храня го, аз, в стола на бебето (случва се поне два пъти седмично), иначе сам се храни през останалото време

# 79
  • Мнения: 1 671
Извинявай, че и аз го казвам, но как така не е искал? Имам предвид, че децата много често не искат разни неща, особено като има кой друг да ги свърши вместо тях, ама нали родителите са за да ги научат...
Незнам дали имаш и други деца, но живот и здраве ще видиш какво значи не искам........ големия в момента играе ролята на бебе и то в такива детайли, че лошо да ти стане....може да се бърше сам (правил го е), но сега иска аз да го бърша......храня го, аз, в стола на бебето (случва се поне два пъти седмично), иначе сам се храни през останалото време

Подкрепям Веси1.
Разликата при моите деца е 6 години и въпреки това големият понякога е по-голямо бебе от малкия.
Така иска да получи същото внимание като братчето си.

# 80
  • Мнения: 1 883
Лелеее мами чета ви и направо не вярвам на очите си .Вие не си ли МИЕТЕ  децата след ходене по голяма нужда. Що за хигиена е това бърсане с тоал хартия .....Направо не ми се вярва , ама то сигурно и вие се бършете......

# 81
  • София
  • Мнения: 7 097
Бърше се сама, само като пишка, иначе я мия.

# 82
  • Мнения: 1 017
Като си е в къщи го мием обикновено след ходенето по голяма нужда, защото иначе му се зачервява и го дразни непрекъснато. Не мога да го оставя да се мие  сам, защото ме е страх как ще влезе сам във ваната. Иначе може да се къпе сам под мое наблЮдение.

Иначе дали е срамно или не, дали някой се възмущава или си вади генерални изводи- НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА!

Аз знам най-добре кое хубаво и кое не за моето дете!

# 83
  • Мнения: 3 042
За щерката не помня, кога е започнала да се бърше сама, но определено е било, когато тръгна на детска градина към 3,5г.
Дребният още не може да се бърше сам и в детската градина това ми е голям проблем. Лелките не им обръщат внимание и постоянно пера изцапани гащи. ooooh!

# 84
  • Мнения: 9 990
Лелеее мами чета ви и направо не вярвам на очите си .Вие не си ли МИЕТЕ  децата след ходене по голяма нужда. Що за хигиена е това бърсане с тоал хартия .....Направо не ми се вярва , ама то сигурно и вие се бършете......

о, повярвай, хигиена си е.Аз се чудя в една съседна тема защо жените не се мият сутрин, а само вечер.Ето ти един пример-детето ми е почти на 5 и ходи на ясла от 1,5.От бебе почти.Аз съм на работа-как си представяш да излизам от работа и да я мия, да предогаждам всеки път, когато е ходила до тоалетна, пък и няма да ме пуснат.Нормално е детето в един момент да стане самостоятелно и да не чака някой да го мие или бърше, защото такъв човек просто няма насреща.В детските заведения бидета няма, в повечето къщи-също-не са проектирани така баните ни, че да има условия за биде.Да влиза под душа всеки път, като е пикало или акало детето е безумие, пак казвам, ако няма и с кой-тоалетната хартия именно за това е измислена в края на краищата.И сега следва момента от особено значение-сутрин се минава през банята и се мие всичко, вечер-също.

# 85
  • Мнения: 1 883
Лелеее мами чета ви и направо не вярвам на очите си .Вие не си ли МИЕТЕ  децата след ходене по голяма нужда. Що за хигиена е това бърсане с тоал хартия .....Направо не ми се вярва , ама то сигурно и вие се бършете......

о, повярвай, хигиена си е.Аз се чудя в една съседна тема защо жените не се мият сутрин, а само вечер.Ето ти един пример-детето ми е почти на 5 и ходи на ясла от 1,5.От бебе почти.Аз съм на работа-как си представяш да излизам от работа и да я мия, да предогаждам всеки път, когато е ходила до тоалетна, пък и няма да ме пуснат.Нормално е детето в един момент да стане самостоятелно и да не чака някой да го мие или бърше, защото такъв човек просто няма насреща.В детските заведения бидета няма, в повечето къщи-също-не са проектирани така баните ни, че да има условия за биде.Да влиза под душа всеки път, като е пикало или акало детето е безумие, пак казвам, ако няма и с кой-тоалетната хартия именно за това е измислена в края на краищата.И сега следва момента от особено значение-сутрин се минава през банята и се мие всичко, вечер-също.

Ако се създаде навик от малко , че трябва да се мие , а не да се бърше лесно ще свикне. А за детските - просто кажи на лелките , че има някакъв проблем и трябва да се мие след ходене по голяма нужда .В къщи нямаме биде , но това не пречи да се мием след тоалетна .Най- малкото ги научете да ползват мокри кърпи , вместо тоал хартия.

# 86
  • София
  • Мнения: 9 573
Има някой, гласувал за 7 и повече. Ще ми е интересно да си обясни мотивите Grinning
Оффф, болна тема! ooooh!
Ами, всеки път аз ходя да го обслужвам моя синковец.  Wink
От няколко дни насам, имай в предвид на 7г.и половина е, е започнал сам да се обслужва. Rolling Eyes Embarassed
Ама, иначе може да седи цял ден в тоалетната и да чака някой да го бърше.
Гнус го било, не можел хубаво да се избърсва, мажел се и ей, такива неща, от които му е все неприятно. и все ме моли, та емн ми дожалява и накрая все склонявам. Даже не иска друг да го бърше, ами само> МАМА. ooooh!

А малката, на 3г. и 2м. иска още сега да се бърше, но само като е пишкала.
Явно, така и е показано е ДГ.
Аз никога не съм я карала да се бърше сама, още повече че не ми харесва посоката на бърсане Naughty.
А е момиченце, все пак и искам да се научи правилно да го прави. Wink

# 87
  • Мнения: 4 965
Лелеее мами чета ви и направо не вярвам на очите си .Вие не си ли МИЕТЕ  децата след ходене по голяма нужда. Що за хигиена е това бърсане с тоал хартия .....Направо не ми се вярва , ама то сигурно и вие се бършете......

Това означава ли, че ти направо се миеш, без да се избършеш  Blush?
В смисъл, че вкъщи прилагаме и двете действия (1. бърсане; 2. миене). Извън къщи е ясно, че не става номерът и минаваме само с бърсане с мокри кърпички.  Laughing

# 88
моят от годинка и половина се опитва да се иzбърше ... а често се опитва да иzбърше и мен или баща си  Joy Joy Joy не търпи zатворени врати  Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 1 426
моя ми казва като станел на 8г. тогава щял сам да се бърше, какво да го правиш диването

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт