От колко големи децата ви се бършат сами

  • 9 120
  • 124
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми се научи да се бърше в детската градина, но след акане, все още аз мия дупетата и на двамата. Едва ли скоро ще могат сами, освен ако не придобият ужасния навик на баща си да се къпят целите след такова действие.

# 91
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
От 3 години.
След пишкане се бърше сама с т.хартия; след голямата нужда минавам аз с мокра кърпа, защото тя все забравя и се бърше отзад напред. Ръцете най-често забравя и се налага да напомням. Сега е на 4г 3м.

# 92
  • Мнения: 9 990
Лелеее мами чета ви и направо не вярвам на очите си .Вие не си ли МИЕТЕ  децата след ходене по голяма нужда. Що за хигиена е това бърсане с тоал хартия .....Направо не ми се вярва , ама то сигурно и вие се бършете......

Това означава ли, че ти направо се миеш, без да се избършеш  Blush?
В смисъл, че вкъщи прилагаме и двете действия (1. бърсане; 2. миене). Извън къщи е ясно, че не става номерът и минаваме само с бърсане с мокри кърпички.  Laughing

Е, цял живот вкъщи ли стоим?Или ако ни се допика някъде-стискаме?Или тичаме от единя край на града до вкъщи за тоалет? newsm78

# 93
  • Мнения: 9 990
Лелеее мами чета ви и направо не вярвам на очите си .Вие не си ли МИЕТЕ  децата след ходене по голяма нужда. Що за хигиена е това бърсане с тоал хартия .....Направо не ми се вярва , ама то сигурно и вие се бършете......

о, повярвай, хигиена си е.Аз се чудя в една съседна тема защо жените не се мият сутрин, а само вечер.Ето ти един пример-детето ми е почти на 5 и ходи на ясла от 1,5.От бебе почти.Аз съм на работа-как си представяш да излизам от работа и да я мия, да предогаждам всеки път, когато е ходила до тоалетна, пък и няма да ме пуснат.Нормално е детето в един момент да стане самостоятелно и да не чака някой да го мие или бърше, защото такъв човек просто няма насреща.В детските заведения бидета няма, в повечето къщи-също-не са проектирани така баните ни, че да има условия за биде.Да влиза под душа всеки път, като е пикало или акало детето е безумие, пак казвам, ако няма и с кой-тоалетната хартия именно за това е измислена в края на краищата.И сега следва момента от особено значение-сутрин се минава през банята и се мие всичко, вечер-също.

Ако се създаде навик от малко , че трябва да се мие , а не да се бърше лесно ще свикне. А за детските - просто кажи на лелките , че има някакъв проблем и трябва да се мие след ходене по голяма нужда .В къщи нямаме биде , но това не пречи да се мием след тоалетна .Най- малкото ги научете да ползват мокри кърпи , вместо тоал хартия.

Защо да лъжа, че детето има някакъв проблем, не разбрах?Как да накарам госпожата да  мие дупето на 6-годишно дете, работа ли и е?То не е и моя работа, апропо.Наистина не смятам за нужно след всяко ходене до тоалетна, да се съблича детето, за да застане под душа-избърсване е достатъчно.Хигиена е.Моето дете се бърше добре, не остават следи по бельото, а и да има понякога, не означава, че е мърляво и с недобра хигиена.Вечер и сутрин минава през банята, както си му е реда.Но да се съблича и да влиза в банята по 5 пъти на ден заради едното акане е безумие.Както вече се разбрахме-детето не стои у дома цял живот, налага му се да ака и в градината, и в училище и в някое заведение...

Вие как точно се миеТЕ?Аз, за да се измия в банята, защото нямаме биде, трябва да се съблека и да влезна под душа.Детето-по същия начин.Няма как да се измият отверстията отходни, без да се намокрят иначе бельо, чорапи, други дрехи.

# 94
  • Мнения: 4 965
Лелеее мами чета ви и направо не вярвам на очите си .Вие не си ли МИЕТЕ  децата след ходене по голяма нужда. Що за хигиена е това бърсане с тоал хартия .....Направо не ми се вярва , ама то сигурно и вие се бършете......

Това означава ли, че ти направо се миеш, без да се избършеш  Blush?
В смисъл, че вкъщи прилагаме и двете действия (1. бърсане; 2. миене). Извън къщи е ясно, че не става номерът и минаваме само с бърсане с мокри кърпички.  Laughing

Е, цял живот вкъщи ли стоим?Или ако ни се допика някъде-стискаме?Или тичаме от единя край на града до вкъщи за тоалет? newsm78

И аз това имах предвид, но някак не върви в офиса или в заведение да извадя "тривките".

# 95
  • Мнения: 8 999
Наистина не смятам за нужно след всяко ходене до тоалетна, да се съблича детето, за да застане под душа-избърсване е достатъчно.Хигиена е.Моето дете се бърше добре, не остават следи по бельото, а и да има понякога, не означава, че е мърляво и с недобра хигиена.Вечер и сутрин минава през банята, както си му е реда.Но да се съблича и да влиза в банята по 5 пъти на ден заради едното акане е безумие.Както вече се разбрахме-детето не стои у дома цял живот, налага му се да ака и в градината, и в училище и в някое заведение...

Вие как точно се миеТЕ?Аз, за да се измия в банята, защото нямаме биде, трябва да се съблека и да влезна под душа.Детето-по същия начин.Няма как да се измият отверстията отходни, без да се намокрят иначе бельо, чорапи, други дрехи.

Не е нужно да се застава под душа, за да се измие едно дупе. Просто каничка или шише с вода, докато седиш на тоалетната, върши чудеса.
А колкото до това дали е наложително да се мие човек всеки път, след като ака - абсолютно наложително е. Дори и след пишкане е препоръчително, особено за момиченца /а и за жени/.

# 96
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Няма нужда да се полива човек, мола ви са. Монтира се малък душ в тоалетната и се ползва по предназначение - който не желае по ред причини да има биде.

# 97
  • Мнения: 9 990
Наистина не смятам за нужно след всяко ходене до тоалетна, да се съблича детето, за да застане под душа-избърсване е достатъчно.Хигиена е.Моето дете се бърше добре, не остават следи по бельото, а и да има понякога, не означава, че е мърляво и с недобра хигиена.Вечер и сутрин минава през банята, както си му е реда.Но да се съблича и да влиза в банята по 5 пъти на ден заради едното акане е безумие.Както вече се разбрахме-детето не стои у дома цял живот, налага му се да ака и в градината, и в училище и в някое заведение...

Вие как точно се миеТЕ?Аз, за да се измия в банята, защото нямаме биде, трябва да се съблека и да влезна под душа.Детето-по същия начин.Няма как да се измият отверстията отходни, без да се намокрят иначе бельо, чорапи, други дрехи.

Не е нужно да се застава под душа, за да се измие едно дупе. Просто каничка или шише с вода, докато седиш на тоалетната, върши чудеса.
А колкото до това дали е наложително да се мие човек всеки път, след като ака - абсолютно наложително е. Дори и след пишкане е препоръчително, особено за момиченца /а и за жени/.
Значи-да пращам малката с канче на градина и да я уча как да се полива там, без да се олива и да се налага да си сменя дрехите?Госпожата ще е във възторг просто Mr. GreenДа не говорим, че все пак, макар и вече по-ловко дете на тази възраст все още се държи с две ръце от страни на тоалетната чиния, за да не му падне дупето, а трета ръка няма, за да държи и шише или канче.Неприложимо е.Освен, ако майката ходи неотлъчно до детето е неприложимо.А тези майки са малко, те са си вкъщи и там и да се намокри нещо-лесно е да се преоблече.Или да си нося в дамската чанта канче и в офиса да се подливам?За обществените тоалетни-да не говорим-там често няма течаща вода.Вкъщи-разбираемо-налагало ми се е да се подмия, разбира се.Но аз излизам сутрин и се прибирам вечер-до тогава? newsm78Стискам....
Бу-сподели как се монтира този душ в тоалетната Peace

# 98
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Бу-сподели как се монтира този душ в тоалетната Peace
Може да снимам вместо обяснения, нали Simple Smile
Довечера ще снимам, утре ще кача фото. Много практично. Ние го научихме още едно време в Либия, където е стандарт и си го пренасяме вече над 20 години метода по всички къщи Simple Smile

# 99
  • Мнения: 9 990
ок, покажи снимки, ако е приложимо-щото канчета и шишета са смях просто....малко дете може ли да го ползва?Т.е.-на нашата домашна ВЦ чиния детето се държи с ръце от страни, за да не падне вътре дупето.Когато си свърши работата се подпира на стената отпред, слиза внимателно и се бърше, с вече свободни за целта ръце.Как става точно подмиването-трябва и свободна ръка, нали, че колкото и да го мисля-не си го представям newsm78Защото-едно е голям човек да си отпусне цялото тяло на седалката-тогава и двете ръце са свободни и можеш и шишета да наливаш и подливаш, и всичко.Но когато двете ръчички са заети с това да се държи тялото да не хлътне в дупката? newsm78

# 100
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
О, Мая също не би могла да се измие сама с душчето Simple Smile Всичко ще стане във вода. Ние се мием, а нея - ако не я бърша с мокра кърпа - я мие някой възрастен. На нея не й е особено приятно, т.к. е подключено към студената вода.
п.с. с душчето по принцип миенето става и без ръка, но това вече е по-интимна работа.

# 101
  • Мнения: 9 990
Ами ето го момента-мие я възрастен....моето дете прекарва у дома половин час сутрин и два часа вечер.Останалите часове-спи/ нощем/ и е в детската градина/ денем/.Да се изпикае най-много, така или иначе се мие сутрин и вечер.Но през останалото време-кой възрастен да я подмива с душчета и канчета? newsm78При положение, че се бърше идеално, вечер си се къпе сама пак съвсем добре.

# 102
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
пенелопа, аз не участвам в спора Simple Smile Даже не четох средните страници. Просто казвам още един вариант, който е удачен за малки и големи. Как постъпвам аз у нас съм писала вече.

# 103
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Гласувах с друго. Като ходи по малка нужда си се бърше без проблем. Но по голямата работа, като ходи, дори и да се избърше, не се справя. Винаги личи, когато е ходила да ака в градината, въпреки че съм и дала и мокри кърпи за там.

# 104
  • Мнения: 9 990
Ама аз не споря-търся варианти, но не голи варианти, а приложими за извън дома и за малко дете все пак.
Има и един тънък момент обаче явно.Някои акат по-чисто да го наречем-т.е.-не се размазва аканото като се бърше, не се налага половин топ да изхабиш, докато се избършеш.Е-явно аз и детето ми сме с такива отходни "качества" LaughingЗа детето даже съм убедена, щом и лелките в яслата го казаха-"ака много чисто"-каквото и да значи това Crazy

Общи условия

Активация на акаунт