чуждо дете-мое дете

  • 5 833
  • 139
  •   1
Отговори
# 30
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Преди време някой беше писал за "кръвта вода не става" в една друга тема ......ми така е.
Криво да седим, право да си говорим.

Извинявай, Жозефина, ама не мисля, че си права. Не ми се спори сега, защото ти нямаш моята гледна точка. И колкото и да обяснявам, че не правя разлика между двете, едва ли някой ще ми повярва. Наясно съм с това.
Истината за мен е, че любовта и грижата, и тревогите са еднакви.

# 31
  • Мнения: 15 619
На този етап от живота ми - не!
Не искам съжалението да е водещо.
Но бих, като порасна. 

# 32
  • Мнения: 526
Аз още един момент откривам за себе си-лично.
При положение, че съм износила и родила собствено, на което до момента съм се раздавала безгранично, не мога да си представя, че ще обичам и се раздавам и за другото така.
Преди време някой беше писал за "кръвта вода не става" в една друга тема ......ми така е.
Криво да седим, право да си говорим.
На същото мнение съм.Съжалявам,може да звучи безсърдечно,но така го чувствам.Радвам се,че има хора,които са емоционално над тези неща и им се възхищавам...но аз просто не съм от тях.Не мога да си кривя душата и да се изкарвам по-благородна,отколкото всъщност съм.

# 33
  • Мнения: 2 891

Защо да се отнема нечий шанс?   Thinking

Изоставените деца са в пъти повече от желаещите да ги осиновят. Затова домовете са пълни.

Защото и българинът е придирчив: да е бебе, да е русо, да е българче, да е здраво...Ничий шанс не се отнема, а се дава шанс. На едно дете.


Не е така. Малко са децата с отказ от родителите. Другите са оставени за отглеждане.

# 34
  • Мнения: 15 619
Не мисля, че ако осиновя дете, бих му отнела шанса да си намери семейство, нали аз ще му дам такова....

# 35
  • Мнения: 2 891
Не мисля, че ако осинавя дете, бих му отнела шанса да си намери семейство, нали аз ще му дам такова....

Луне, не неговият, а на бездетните семейства  Wink

# 36
  • Мнения: 5 370
Преди време някой беше писал за "кръвта вода не става" в една друга тема ......ми така е.
Криво да седим, право да си говорим.

Извинявай, Жозефина, ама не мисля, че си права. Не ми се спори сега, защото ти нямаш моята гледна точка. И колкото и да обяснявам, че не правя разлика между двете, едва ли някой ще ми повярва. Наясно съм с това.
Истината за мен е, че любовта и грижата, и тревогите са еднакви.
Де Ваня, ако си забелязала, аз подчертах ЗАЩО разсъждавам така. Защото прекалено лесно и бързо забременях. И е ясно, че нямам другата гледна точка. Затова и МНЕНИЕТО МИ е друго, нали?

# 37
  • Мнения: 4 915
На мен по-скоро ми бе чуден начинът на разсъждение, че се отказваш от осиновяване, за да дадеш шанс на бездетни родители.

Изоставените деца не са по-малко от желаещите ги. Малко са онези, които отговарят на желанията, които споменах по-горе. Има сирачета и изоставени над 2-3 годинки, дечица на 10-на годинки, тийнейджъри, които си израстват по институциите...

 


# 38
  • Мнения: 5 370
На мен по-скоро ми бе чуден начинът на разсъждение, че се отказваш от осиновяване, за да дадеш шанс на бездетни родители.

Изоставените деца не са по-малко от желаещите ги. Малко са онези, които отговарят на желанията, които споменах по-горе. Има сирачета и изоставени над 2-3 годинки, дечица на 10-на годинки, тийнейджъри, които си израстват по институциите...

 



Не е само до желание, виж какво е писала Джей джей. ИЗОСТАВЕНИ за ОТГЛЕЖДАНЕ.

# 39
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Free Soul, не е точно така. Аз не съм имала претенции. Познати осиновиха момиченце на 5г. Други познати - на 6. Не обобщавайте, моля ви.

# 40
  • Мнения: 183
ама какъв отнет шанс бе мили Rolling Eyes,то домовете се пръскат по шевовете,ако законодателството е по-либерално към процедурата и претенциите на осиновяващите не са толкова много то тогава ...просто ще има повече щастливи деца


а в този ред на мисли идва и въпроса /поне в моята глава/как ще приемете ЧУЖДОТО дете примерно но партньора ви newsm78,нали си имате свои.....

# 41
  • Мнения: 15 619
Не мисля, че ако осинавя дете, бих му отнела шанса да си намери семейство, нали аз ще му дам такова....

Луне, не неговият, а на бездетните семейства  Wink
Мисля, че по-важно е дали моето или другото семейство ще е по - подходящото за въпросното дете. Това е главната цел на осиновяването.
Не се търси най-доброто дете за това семейство, а се търси най-доброто семейство за това дете. - знам че е много обобщаващо твърдението ми, но това е същината. И това трябва да бъде!

# 42
  • Мнения: 183
Ел, ходила ли си на интервюта за осиновяване? Защото аз съм. Там те интервюират хора и е много, ама много по-лесно от обикалянето по учреждения и обясненията защо са ти необходими тези бележки. На отговора ти "За осиновяване" те гледат съжалително-обвинително, вместо от чисто човешка гледна точка да се зарадват за детето /Не за мен, аз не съм важна в случая/. Сега разбра ли ми мисълта?

Много съжалявам, но нещо май говорим за различни неща.Извинявай, сигурно не съм се изразила ясно.
Имам предвид, че когато вземеш дете, трябва да си много по отговорен към него.Всички го очакват от теб, ти го очакваш от себе си.
Просто няма място за грешки-те са толкова стресирани и от дома, и от промяната, че  трябва да си съвършен.
Аз лесно губя контрол и за това казах, че може би няма да мога да се справя както трябва.

# 43
  • Мнения: 4 915
Free Soul, не е точно така. Аз не съм имала претенции. Познати осиновиха момиченце на 5г. Други познати - на 6. Не обобщавайте, моля ви.

Разбира се, че ги има и "другите" кандидат-родители. Приветствам ги. Но като цяло, в преобладаващата част, посочих какви претенции са на първо място... Confused

# 44
  • Мнения: 2 891

Не се търси най-доброто дете за това семейство, а се търси най-доброто семейство за това дете. - знам че е много обобщаващо твърдението ми, но това е същината. И това трябва да бъде!

Това е една от причините да е сложна процедурата.

ама какъв отнет шанс бе мили Rolling Eyes,то домовете се пръскат по шевовете,ако законодателството е по-либерално към процедурата и претенциите на осиновяващите не са толкова много то тогава ...просто ще има повече щастливи деца

 

Законът е така направен, че ако посещаваш, оставеното от теб в дома дете, веднъж годишно, нямат право да ти отнемат родителските права. Това е проблемът на 80%, че и повече от децата в институциите. Останалите са предимно деца с малформации и тежки заболявания, а най-малката група са тези с отказ, които се предлагат за осиновяване.

Общи условия

Активация на акаунт