чуждо дете-мое дете

  • 5 816
  • 139
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 370



а в този ред на мисли идва и въпроса /поне в моята глава/как ще приемете ЧУЖДОТО дете примерно но партньора ви newsm78,нали си имате свои.....
Извинявай, ама това е съвсем отделна тема, и тя няма нищо общо с тази.
Така смятам аз. Stop

# 46
  • Мнения: 1 937
mama-lo, чини ми се, че се опитваш да вмениш вина на инакомислещите. Ама може и да съм слънчасала.
Щом отговорът на собствения ти въпрос е Да, предприела ли си конкретни действия?

# 47
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не е нужно да си съвършен, Ел. Достатъчно е да го обичаш и да му го показваш.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 457
Бих, в България обаче това си е зверско ходене по мъките. За съжаление повечето майки не се отказват от родителските си права  върху децата,които изоставят и това прави невъзможно осиновяването им. Другото е корупцията- никак не съм съгласна, че водещо е търсенето на най-добро семейство за детето, всичко е пари, за съжаление!

# 49
  • Мнения: 15 619
... Другото е корупцията- никак не съм съгласна, че водещо е търсенето на най-добро семейство за детето, всичко е пари, за съжаление!
Мисля, че това не е на 100 процента така.

# 50
  • Мнения: 183



а в този ред на мисли идва и въпроса /поне в моята глава/как ще приемете ЧУЖДОТО дете примерно но партньора ви newsm78,нали си имате свои.....
Извинявай, ама това е съвсем отделна тема, и тя няма нищо общо с тази.
Така смятам аз. Stop
да права си Peace просто ред на мисли и някакъв пример това е съвсем друга тема
VERDAD не вменявам никому нищо ,както виждаш всеки си изразява мнението ,що да търсим сега под вола теле Thinking,не не съм предприела конкретни действия по финансови причини ,защото идеята е да осигуриш добро и то много добро отглеждане  ,както на своите/аз писах по горе ,че имам три/така и на осиновеното дете,поне аз така разсъждавам .разреша ли този проблем бих направила и решителната крачка ,ето откровена съм така че ,моля нека поне в една тема да не се драчим ненужно!

# 51
  • Мнения: 2 891
Супер оф топик, за който се извинявам предварително:

До кога думата "корупция" ще присъства като оправдание за всичко? Аман от извинения за несвършена работа, не проявен интерес и инициативност, касаещи всички въпроси на ежедневието!!!

Олекна ми...

# 52
  • Мнения: 2 957
mama-lo, чини ми се, че се опитваш да вмениш вина на инакомислещите. Ама може и да съм слънчасала.
Щом отговорът на собствения ти въпрос е Да, предприела ли си конкретни действия?

Точно това мислех да напиша.

А иначе по темата с риск и аз да бъда нападната отговора ми е Не.Не бих осиновила дете.Имам си свое,надявам се да имам и още едно и честно казано съм убедена,че чуждо дете не мога да обичам така както моето.Да го съжалявам- да,да се грижа за него също,но няма да е същото.
На по- късен етап от живота си може и да разсъждавам по друг начин.Ако не можех да имам деца също,но за момента това е мнението ми.

# 53
  • Мнения: 3 268
Моя приятелка непрекъснато повтаря,че би осиновила дете.Тя има две и само си говори.Много се дразня като почне да приказва работи,дето няма да ги направи.Човек или го прави или не.Празните проказки са излишни.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 457
Дано си права, Luna. Аз имам наблюдения върху един Дом за деца, там става само така, не е нужно да казвам , че повечето деца се осиновяват от чужденци..

# 55
  • Мнения: 2 891
Дано си права, Luna. Аз имам наблюдения върху един Дом за деца, там става само така, не е нужно да казвам , че повечето деца се осиновяват от чужденци..

За да бъдат осиновени от чужденци, трябва да имат 3 отказа от български родители. Да, чужденците по-лесно приемат деца със заболявания. Няма да забравя историята за едно съвсем нормално и здраво момиченце, захвърлено в дом за деца с психически отклонения. Дори не я баха научили да ходи. Взеха я едни чужденци на 13 и напълно неподвижна, 25 кг. Кожа и кости, не говори, само звуци издава, като маймунче. За една година вече четеше и се обслужваше сама. След две, стана принцеса.

Любовта е голяма сила!

# 56
  • Мнения: 4 915
А защо получават отказ от 3 български семейства?

# 57
  • Мнения: 15 619
Моя приятелка непрекъснато повтаря,че би осиновила дете.Тя има две и само си говори.Много се дразня като почне да приказва работи,дето няма да ги направи.Човек или го прави или не.Празните проказки са излишни.
Мисля, че говорим за нагласа.
 
Дано си права, Luna. Аз имам наблюдения върху един Дом за деца, там става само така, не е нужно да казвам , че повечето деца се осиновяват от чужденци..
Корупция все още има! Навсякъде, не само в тази система!!!
Има една приказка, която и тук важи: "Със стари курви нов бардак не става!"
Трябват нови, необременени хора, предимно горе.
От личен опит ти го казвам.

# 58
  • Мнения: 2 891
А защо получават отказ от 3 български семейства?

Eх, щом има много бездетни семейства, които са включени в списъка на осиновителите, защо според вас има толкова малко осиновени от предложените деца? Кандидат-осиновителите предпочитад да ги върнат на последното място в опашката, но да не вземат мургаво дете.

Това попитах, още на първа страница!

# 59
  • Мнения: 4 915
Ъхъм, и аз споменах някъде за претенции... Confused
Наши познати си осиновиха мургаво момченце на 1 годинка, страхотен сладур. Чудесни родители ще бъдат, те вече са.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт