Ако имате оплаквания от лекари - обърнете се към мен!

  • 3 729
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 115
Странна логика, за заплата ли работим или за рушвет? Кое е легално? Кое се облага с днъци?Защо тогава се протестира за ниски заплати? Защо няма протест на сервитьорите?

# 61
  • Мнения: 5 370
Странна логика, за заплата ли работим или за рушвет? Кое е легално? Кое се облага с днъци?Защо тогава се протестира за ниски заплати? Защо няма протест на сервитьорите?
Ами виж как си формулирала мнението си. Според тебе, щом си искат рушвет-значи, нямат право на по-добра заплата. Ама запита ли се кой го иска и защо го иска рушвета?

Защо мислите,че доторята вземат малки заплати?  Във ВМА на втори етаж реват ,че им искам 100 лв за ремонт на апаратура, след 30 мин на 7-ми ми търсят 500 рушвет! Това нормално ли е?
Погледни как се комбинират нещата в поста ти и , ако смяташ, че си разбрана погрешно, то обясни. Щото явно не само аз разбирам, че слагаш "равенство' между заплата и рушвет.

# 62
  • Мнения: 2 755
Странна логика, за заплата ли работим или за рушвет? Кое е легално? Кое се облага с днъци?Защо тогава се протестира за ниски заплати? Защо няма протест на сервитьорите?
ossa, ами май за рушвет работят повечето в тази държава. То при тези заплати.... Точно поради тази причина стачкуват хората. Едва ли, на някой доктор му е приятно да загърби Хипократовата клетва и да притиска пациентите за пари. Учили години наред, специализирали и накрая какво........принизяват се до нивото на дребни мошеници, защото заплатата им не им гарантира покриването на собствените им нужди дори, а те има и семейства, нали.

# 63
  • Мнения: 115
В отговор на критиките:
1во да уточня, че по образование съм мед.сестра и съм работила в детската клиника на "Пирогов", но от 2000г не упражнявам професията си, точно поради тази причина - ниска заплата.
2ро случаят за който написах е потресаващ, защото моето положение беше спешно / бъбречна криза без периоди на затишие + хидронефроза 2 степен, заради заседнал камък в уретера /. Първо като колежка ме връщаха няколко пъти в къщи, защото той сам щял да си "излезе" камъка само със спазмолитици. При едно от поредните ми посещения най накрая решиха, че ще ми вадят камъка оперативно и за приема трябваше да чакам още 5 дена. Накрая въпреки направлението и въпреки това, че доктора който ме оперира е съпруг на бивша колежка от "Пирогов" ми поиска 500лв. И за капак да ви споделя, че всъщност оперативно той не е успял да го извади, това естествено не ми се каза, а на следващия ден веднага ме изписа, въпреки че болките продължаваха.
3то моята одисея от завърши в "Александровска", където ми разбиха камъка и с това се приключи, без да ми поискат един лев.

Като заключение искам да кажа, че ако съм доволна аз сама ще дам на някого рушвет, а не да просят "бедничките".
Иначе съм напълно съгласна, че получават малки заплати.
Но, че спря да се работи качествено в болниците е факт и то не заради малките заплати, а заради политиката на здравната каса, която отпуска много малко пари по пътеки, а доста често се налагат много повече изследвания и лекарства отколкото се полагат.

# 64

Общи условия

Активация на акаунт