И аз съм гледала подобен филм, но първата жена имаше две деца и съпругът и се хвана с някаква хлапачка...Не казвам, че историята не е истинска...

От няколко седмици насам ме мъчи точно въпроса за това до колко е способна една майка да прости за смъртта на детето си. Скоро коментирахме филма "Откраднати очи", накрая жената чийто дете беше прегазено, прости на човека който е бил в бронетранспортьора и му стана жена...
Мислех си доколко майка може да прости на убиеца на детето си, а аз дали бих могла. Даже мислех да пусна тема за това. Аз бих простила, но да го приема като съпруг... не вярвам. Често чета мненията в "Родители претърпели загуба" и жените там споделят, че болката дори след десет години си остава същата и много от тях и до сега не са успели да простят...
Имам приятел който е пастор на църква в затвора и помага на бивши затворници да си намерят работа, жилище и да започнат нов живот. Беше в предаване по Нова телевизия и се обади една майка, чийто дъщеря е била убита на 18 (или 20) години и го попита той кака би постъпил, ако му убият неговото дете, дали пак би се отнасял така, както сега се отнася с тези затворници...Той говореше, че всеки има право на втори шанс.
Дали е така и до колко майките сме в състояние да простим на човека причинил смъртта на детето ни?
Моят отговор е трябва да простим. Но можем ли в действителност?