Къде са най-злите свекърви?

  • 7 715
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 952
Де да знам , бе ...Аз  съм случила на свекърва , много ме слуша  Wink

# 76
  • Мнения: 13
 newsm78  Интересни неща сте написали,но ми се струва,че любовта към свекървата нараства право пропорционално с разстоянието ,което я дели от сина й,както и от времето,което снахата прекарва с нея.  Joy

# 77
  • Мнения: 312
newsm78  Интересни неща сте написали,но ми се струва,че любовта към свекървата нараства право пропорционално с разстоянието ,което я дели от сина й,както и от времето,което снахата прекарва с нея.  Joy



Това беше мноооооогоооо сладко казано..... и вярно  Wink

# 78
  • Мнения: 2 199
Не е по вьпроса за свекьрвите, но искам само да добавя, че в Индия убийството на новородено е така да се каже легално. В болницата, в родилната зала имат кофа с вода и давят бебето, ако майката не го иска. Причината за това е че доста жени/семейства са си хварляли новородените  в реката и така се е получило като негласно удобрение на убийството на бебета т.е по добре да е контролирано, отколкото телата да плуват вьв водата. Това е едно от най-ужасните неща който сьм чувала и за сьжеление е истина. Имам приятелка индийка, която беше тази година там, дори мислят да осиновят бебе от Индия един ден и така да спасят поне един живот. 

скоро гледах един филм за Индия.
за кофата с вода не даваха.
обаче даваха как навсякъде е пълно с видеозони и масово се ходи, ако е момиче, се прави аборт, защото семейството трябва да плати със зестра на мъжа.
бедните хора не могат да си позволят да имат дъщери и мъжете принуждават жените си да абортират.
в резултат няма достатъчно жени за сключване на брак. споменаха нещо, че на 4ма мъже се пада една жена или нещо подобно. въпреки всичко мъжете, дето не са си намерили жена очакват, че ще им бъде платено  Praynig
това е някаква традиция, от която не искат да се отказват.
просто бях покъртена.

а в някоя мюсюлманска страна жените се палеха, защото свекървите ги тормозели. забравих къде беше ooooh!
ама беше страшно Sick едвам докторите спасят жената и пак почват мъжа й и свекървата да я тормозят  Shocked



 cry cry cry

# 79
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
newsm78  Интересни неща сте написали,но ми се струва,че любовта към свекървата нараства право пропорционално с разстоянието ,което я дели от сина й,както и от времето,което снахата прекарва с нея.  Joy
[/quot
Подкрепям 100%.

# 80
  • Мнения: 5 183
любовта към свекървата нараства право пропорционално с разстоянието ,което я дели от сина й,както и от времето,което снахата прекарва с нея.  Joy

 Mr. Green Grinning Много то4но казано. Аз с моята българска свеки се разбирам добре. Не съм я виждала от 4 години. 4увам я веднъв на няколко месеца. Е, прави опити да се меси, ама то от толкова разстояние ...  Wink

# 81
С цялото ми уважение към всички майки във форума (бъдещи свекърви или тъщи) - не мислите ли, че темата е прекалено обобщаваща за да се доближава до справедливостта? По същата схема темата можеше да бъде озаглавена "Къде са най-злите жени?" или защо не "Къде са най-злите хора?" И естествено, най-злите свекърви са там, където живее снахата  Wink Защото между снахата и свекървата съществува някаква вечна конкуренция, която ги прави изконни врагове. И по силата на тази конкуренция те са вечно недоволни една от друга. Ако свекито помага в домакинството и с бебето - много се бърка!, ако пък не помага и ни посещава рядко - ни дразни с мързела си или не се интересува от нас. Според мен трябва да се опитаме да бъдем малко по-толерантни. Все пак - свекървата е майката на мъжа, който обичаме, т.е. жената, която го е отгледала и възпитала. Може би ще намерим за какво да сме и благодарни или поне да я харесваме мъничко  Simple Smile

# 82
Колкото до историите за Индия - отново се натъквам на прекалено обобщаване, което не служи на справедливостта. Наистина в Индия има прекалено големи социални крайности, голямо невежество и сляпо следване на хилядолетни традиции, които не винаги са смислени (и не от всички индийци). Но случаите, за които се говори във форума са рядкост, и са ИЗВЪН закона, т.е. властите правят всичко възможно да се преборят с невежеството, което стои в основата им. За пръв път чувам убийството на новородено да е легално - в която и да е държава. Вярно е, че за крайно бедните семейства, които живеят в мизерия раждането на момиче е бреме (поради голямата зестра, която се очаква за нейната женитба в бъдеще). Гледах и филма, в който показваха въпросните мед. центрове с видеозони, и в случай, че бебето е от женски пол майката може да реши да абортира - и точно заради това установяването на пола на бебето преди да е родено в Индия е противозаконно. Уверявам ви, че и индийците обичат децата си и са хора като всички нас. И в България има невежество и простотия - значи ли това, че всички българи сме чудовища?
Успех на всички майки и съпруги в съвместния им живот с техните свекита!  Simple Smile Знам, че не е лесно, но все си мисля, че ако се опитаме да сме малко по-толерантни към различията в другите (защото всички сме различни!) ще направим нашия живот, а и на тези около нас малко по-лесен и по-щастлив.

# 83
  • Мнения: 1 783
С цялото ми уважение към всички майки във форума (бъдещи свекърви или тъщи) - не мислите ли, че темата е прекалено обобщаваща за да се доближава до справедливостта? По същата схема темата можеше да бъде озаглавена "Къде са най-злите жени?" или защо не "Къде са най-злите хора?" И естествено, най-злите свекърви са там, където живее снахата  Wink Защото между снахата и свекървата съществува някаква вечна конкуренция, която ги прави изконни врагове. И по силата на тази конкуренция те са вечно недоволни една от друга. Ако свекито помага в домакинството и с бебето - много се бърка!, ако пък не помага и ни посещава рядко - ни дразни с мързела си или не се интересува от нас. Според мен трябва да се опитаме да бъдем малко по-толерантни. Все пак - свекървата е майката на мъжа, който обичаме, т.е. жената, която го е отгледала и възпитала. Може би ще намерим за какво да сме и благодарни или поне да я харесваме мъничко  Simple Smile
Ами не може да ни се угоди на нас снахите  Mr. Green

Колкото до историите за Индия - отново се натъквам на прекалено обобщаване, което не служи на справедливостта. Наистина в Индия има прекалено големи социални крайности, голямо невежество и сляпо следване на хилядолетни традиции, които не винаги са смислени (и не от всички индийци). Но случаите, за които се говори във форума са рядкост, и са ИЗВЪН закона, т.е. властите правят всичко възможно да се преборят с невежеството, което стои в основата им. За пръв път чувам убийството на новородено да е легално - в която и да е държава. Вярно е, че за крайно бедните семейства, които живеят в мизерия раждането на момиче е бреме (поради голямата зестра, която се очаква за нейната женитба в бъдеще). Гледах и филма, в който показваха въпросните мед. центрове с видеозони, и в случай, че бебето е от женски пол майката може да реши да абортира - и точно заради това установяването на пола на бебето преди да е родено в Индия е противозаконно. Уверявам ви, че и индийците обичат децата си и са хора като всички нас. И в България има невежество и простотия - значи ли това, че всички българи сме чудовища?
Успех на всички майки и съпруги в съвместния им живот с техните свекита!  Simple Smile Знам, че не е лесно, но все си мисля, че ако се опитаме да сме малко по-толерантни към различията в другите (защото всички сме различни!) ще направим нашия живот, а и на тези около нас малко по-лесен и по-щастлив.

Сигурно си права, че ства дума за крайности, но зз лично говорих с индийска медицинска сестра преди около месец и тя потвърди, че е голям проблема с абортите на момичета.

# 84
Ще се разпиша като гост, защото дъщеря ми ползва този комп.
Четох, четох, но като моята "прелестна" свеки не намерих. Няма да се впускам в разкази, защото ще изпиша 10 страници, а може и повече. Сигурна съм, че и друга да беше пак нямаше да е подходяща за сина и. Двуличието, неуважението и малодушието просто са типични за нея. "Аз"
е най- използваната дума. Тя казва, тя определя, тя знае, тя решава как ще стане..даааа, ама не с мен Mr. Green не случи жената Laughing. След толкова много години не съм се скарала нито веднъж с нея. Не съм от този тип. Мразя скандали и ми е унизително да се препирам за глупости. Побеждавала съм я само с търпение и разум, но вече май ми писва...Бракът ни е в сериозна опасност и вместо подкрепа тя задълбочава проблема. Имам чувството, че e много щастлива. Ще и го дам сина и да си го отглежда. Ама и аз едно търпение извадих ::...

Винаги съм спирала моята майка когато е искала да даде мнение и да се бърка в живота на семейството на брат ми. Не случайно и снаха ми е в прекрасни отношения с родителите ми, а аз я обичам като сестра.

# 85

Общи условия

Активация на акаунт