Залъгалкта на новородено?

  • 3 589
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Никога не сме им давали,минахме и без тях. Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз давам залъгалка още от самото начало. По-добре залъгалка, отколкото да си лапа ръцете.  Peace

# 32
  • Мнения: 1 896
Аз залъгалки не давам. Crossing Arms
Това е първата голяма лъжа в живота на човека- биберон, който не пуска нищо.
Не напразно го наричат ЗАЛЪГАЛКА а аз не желая да съм първият човек излъгал детето си под някаква форма. Нека да суче когато поиска, нека си лапа ръцете, краката и предметите, които докопа. По този начин ще опознае себе си и обкръжаващия го свят.
Не искам децата ми да бъдат успокоявани от парче гума. Това е привилегия на мама и на тати.

Подкрепям!  newsm10

Децата с биберон в устата не се усмихват, не могат да говорят, по-малко комуникират, но може би точно това много се харесва на някои родители. Затъкваш детето с нещо, за да не му се чува гласът.

# 33
  • Мнения: 6 029
Децата с биберон в устата не се усмихват, не могат да говорят, по-малко комуникират, но може би точно това много се харесва на някои родители. Затъкваш детето с нещо, за да не му се чува гласът.

с цялото ми уважение към теб, ама никак не съм съгласна. примери безброй. и дъщеря ми комуникираше прекрасно, смееше се, представи си! бибата си я е смукала като плаче, а не като се смее?!?! надали някой дава залъгалка на бебето си когато то се смее или говори?!?!??!?! синът ми смуче биерон само когато се успива. това не му пречи да гука и да се усмихва. как ги правите тия изводи не знам!

# 34
  • Мнения: 1 467
Имам много нервно бебе, което не зачита залъгалки. Веднага разбира, че е нещо, което ще я залъже. В началото бях твърдо против залъгалките. Никакво дундукане не помагаше, и цица също, защото не кърмя. Когато успея да я успокоя със залъгалка по време на истеричен рев, си отдъхва най-вече тя, аз съм майка и съм свикнала на нейния плач. Важното е да не се злоупотребява с бибероните залъгалки и когато бебето иска да комуникира или да си опита от блузка или играчка /така опознава света около себе си/, да не му се запушва устата. Така че, не бих била крайна що се отнася до тези джаджи.
Емма е супер контактно бебе Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 896
как ги правите тия изводи не знам!

Като гледам децата с биберони наоколо, разбира се.
Никъде не съм казала че децата които смучат биба изобщо не се усмихват и не комуникират - не го правят обаче когато са с биба в уста, просто защото не им е възможно. А при някои от тях за жалост това е доста голяма част от времето.
Но дори и да не беше така, не бих давала залъгалка, защото се отразява зле на кърменето, като обърква засукването на бебето - и ако някой производител на залъгалки твърди че продуктът му имитира зърното, то той е в нарушение на Международния кодекс на СЗО и това е непозволена реклама. А също поради причините, изтъкнати от reivan - защото ми се струва безсърдечно да тикам гума в устата на бебе, което иска да се сгуши до майчината гръд.

# 36
  • Мнения: 1 924
Съгласна съм с reivan и basilisk .
Твърдо съм против всякакви изкуствени средства за успокояване на бебета.
Най - доброто за бебето е майчината гърда- източник не само на храна, но и на утеха и успокоение.
Е, ако бебето е на изкуствено хранене, разбирам, че естественото му желание да суче трябва да бъде " залъгано"...

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
с течение на времето бебетата си откриват ръцете, а от там и сладкото за смучене палче. Аз лично мисля, че бибата е по малкото зло. Аз лично в родилно не бях взела биба. Но Петър ревеше доста и по препоръка на доки му купих - това заради хернията при момченцата. Не че сега я тачим много, много, но поне лесно се приспиваме с нея и я плюе като заспи  Peace Иначе колкото пъти ми се е налагало да успокоявам Петър с биба - не се е получавало, добре че кърмя - той си признава, както казва една приятелка само Цицито и Мицито и това е!

# 38
  • Мнения: 8 769
Здравейте майчета,
кажете ми давате ли залъгалка на новородените си бебета?
Давах залъгалка, когато станаха на около месец.

# 39
  • Мнения: 1 910
Понеже се цедях - му давах още преди да е бил на седмица. Да си задоволява сукателния рефлекс. Реших, че е по-добре от това да си смуче пръста.

Съгласна съм с reivan и basilisk .
Твърдо съм против всякакви изкуствени средства за успокояване на бебета.
Най - доброто за бебето е майчината гърда- източник не само на храна, но и на утеха и успокоение.
Е, ако бебето е на изкуствено хранене, разбирам, че естественото му желание да суче трябва да бъде " залъгано"...
Да бе, те затова  и кърмените бебета си смучат пръста. Или ти твоето само на гърда го държеше.

# 40
  • Мнения: 46 520
Беше със залъгалка до 1г. и 10м. В началото я изпускаше и плюеше, после станаха неразделни.
Аз много се страхувам от палеца и затова избрах този вариант. Последици няма.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Давах залъгалка от прибирането ни в къщи, ползваше я до 1г и 10 месеца, като последните 10 месеца само при заспиване.
До тогава си заспиваше сама в кошарата след хранене вечер. На ръце сме я приспивали само докато имаше колики.

# 42
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сина ми порасна без залъгалка. Не си е смукал пръстите, затова не съм му и давала. Аз съм против, особено, ако е заради плачещо бебе. Трябва да се открие причината за плача. На дъщеря ми обаче дадох, когато на 3 месеца и нещо започна да си смуче пръстите.

# 43
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Наврях й биберона още в родилния дом  Tired

# 44
  • Мнения: 244
При нас още в родилното ни дадоха биба и до днес (5 месеца) тя ни е златна  Laughingако детето я иска давай спокойно ако не поне после няма от какво да го отучваш Party

Общи условия

Активация на акаунт