Залъгалкта на новородено?

  • 3 588
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 164
Щото ако не дадеш залъгалка, ще намери пръста, което е по-лошото.
Дадох му я още в родилното - да свиква.

# 46
  • Мнения: 3 695
Щото ако не дадеш залъгалка, ще намери пръста.

Не е вярно това! Има си играчки-гризалки за тая работа.

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Щото ако не дадеш залъгалка, ще намери пръста.

Не е вярно това! Има си играчки-гризалки за тая работа.
Дъщеря  ми пък гризалките хич не ги признаваше, нула внимание към тях, може би защото 1 зъбче излезе на 10 месеца и половина. Към 2 или 3 месец обаче си намери палчето и ми трябваха само два три дни, за да я отуча, залъгвах я със залъгалката

# 48
  • Хасково
  • Мнения: 726
дадод късно - към 4-5 месеца- преди не я искаше...но сега са голяма страст, а май вече трябва да ги махаме

# 49
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Аз също дадох на Алекс залъгалка още в болницата. И до този момент използваме силиконова на Avent Peace, но те не са от 0 до 6 мес,а от 0 до 3, след това от 3 до 6 и най-накрая от 6 до 18 мес. Вървят по две което е удобно защото ги използвам по 1,5 мес и после преминавам на следващия размер. А и по-добре да цока биба, от колкото пръста си... Naughty
Hug брех Shockedвсе едно аз съм написала всяка думичка. Че даже и името на беборан Simple Smile

# 50
  • Мнения: 327
Дадох залъгалка/на ''Чико''/по принуда още на 4 ден  след раждането,защото бебето ми ревеше неудържимо/а аз плачех от жал/,понеже акушерка от 3ет. на АГ пропусна да донесе млякото/объркали номера на шишето/.. и така детето яде след 1,5ч.
И сега заспива само с биберон,с него е и когато е разстроена.

# 51
  • София
  • Мнения: 431
Аз бях много против залъгалките, но бабите непрекъснато му я бутаха в устата и детето свикна. Гледам да му я махна възможно най-бързо, но не смятам, че е кой знае каква трагедия, че детето смуче залъгалка. Ами по-добре ли е да реве непрекъснато, да си смуче палеца и др.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 588
Давам му залъгалка от самото начало и не виждам нищо лошо в това. По-добре нея да смуче, отколкото ръката или пръстчето. Peace

# 53
И на мен педито ми каза да не давам и аз до 2-рия месец-изпълнявам.Пък моя един ревлив,няма какво да ти говоря.Най-накрая се ядосах и купих залъгалка-до ден днешен благославям тоя който я е измислил.Аз лично те съветвам ако ти е ревливо бебето-давай му,но ако не е-няма смисъл да му създаваш излишни навици,какъвто е биберона.

# 54
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз давам на дъщеря си залъгалка от когато беше на 4 дни бебе,успокояваше се с нея по време на колики Peace

# 55
  • Мнения: 2 159
дадох още в болницата Blush

# 56
  • Мнения: 274
И аз й дадох биберон още в родилното. Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 368
Давах му я още от началото , но той така и не се излъга. Иначе пръстите си ги лапа от време на време, но това от скоро /заради зъбките/

# 58
  • Мнения: 393
  Щом се прибрахме от родилното му я тикнах в устата,но сменихме няколко докато улучим формата на биберона,която да хареса.

# 59
  • Мнения: 19 303
аз дадох залъгалка,когато стана на 2месеца.преди това ме беше страх да не се отбие.

Общи условия

Активация на акаунт