Как почиствате потъмнялото сребро?

  • 15 615
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 110
И аз ползвам кърпичка, ефекта е супер! Провери в бижутерските магазини.

# 31
  • Мнения: 3 830
Слагам ги във вряща вода и добавям малко сода. После само изтърквам с подходяща кърпичка  Peace

# 32
  • под тепетата
  • Мнения: 9 320
Пастата в бижутериите  е отровна, затова се работи с ръкавици и внимателно. Подобна, но на билкова основа и безвредна за ръцете е пастата на "Дионис" за домакинството. Почиствам ги с нея и със стара четка за зъби. Сестра ми работи в бижутерия и ми каза това за отровната паста.

# 33
  • Мнения: 302
Почиствам с четка и паста за зъби  Peace

# 34
  • Мнения: 341
С паста за зъби

# 35
  • Мнения: 3 425
Преди само със сода и памуче,но последният път от Бг си купих кърпичка за почистване на сребро  Peace Вярно 8 лв,обаче е почти вечна  Peace

Иначе тук има препарати за сребро т.е. за прибори,но вършат работа  Peace

Чувала съм,че изваряването със сода е супер вредно ако бижуто има камъни  Peace

А преди време един златар ми даде една рецептичка,но тук ми е леко неприложима  Rolling Eyes

половин чашка вода
1суп.лъж амоняк(купен от аптеката)
1чаена лъжица спирт(водка,етанол)

И това действа  Peace

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 10:16 от Kaлa(Bella13)

# 36
  • Мнения: X
Имам препарат ,предназначен за почистване на сребро, злато и всякакви метали.На д.р Бекман.Икономичен е, а чисти страхотно.И не е скъп.
Тези, които не мога да изчистя у нас, нося при познат бижутер.

Чувала съм ,но не съм пробвала, че сребро се чисти във вода, в която са врели картофи с кората.

# 37
  • София
  • Мнения: 461
Аз си ги почиствам с разтвор от сода бикарбонат и вода...

и аз, слагам на котлона, пускам содата и бижутата и наблюдавам, като изсветлеят, ги вадя и са готови

# 38
  • Мнения: 1 906
Аз също използвам CIF  и съм много по-доволна, отколкото когато използвах сода  Laughing.

# 39
  • Мнения: 222
Може и да го накиснеш в оцет и после да търкаш със содата.
Аз така ги чистя и стават като нови Peace

 Peace и аз така, с четка за зъби.

# 40
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе има специални пуцинг пасти, обикновено се продават в магазини за подаръци, или в такива, в които се продават осветителни тела, или в най-обикновени железарии.

С такава пуцинг паста аз си чистя сребърните прибори, вази, пепелници, свещници и други подобни. Чисти и алпака също.

Единствения недостатък е, че при употреба трябва да се слагат ръкавици, защото при самото почистване се отделя едно черно вещество, което цапа кожата на ръцете.

Иначе се капват няколко капки върху парцалче от естествена материя и стават чудеса направо.

# 41
аз знам ,4е среброто се 4исти със пепел от цигара  .поръсва6 го хубаво и търка6 -пробвай и 6те види6 какъв е ефекта!

# 42
  • Мнения: 534
Със сода за хляб,търкам докато ми умалеят ръцете,но чисти де  Laughing

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 5 683
 Да споделя и аз-досега чистих потъмнелите си бижута с оцет и сода,както повечето от вас,но днес опитах нещо ново и съм много доволна.Тези обеци не съм ги носила от години и са станали ужасни,но...



Вижда се разликата,нали?Използвах едни кърпички,които бяха подарък към попиващите кърпи,които си купих.Те са специално за сребро,12 броя са в пакета и почистват както се вижда идеално!




Страшно съм доволна! newsm44 newsm10 newsm68

# 44
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
bradata ,невероятен резултат HugЩе ги издиря тези кърпи Peace

Общи условия

Активация на акаунт