Гордо си носим сладките кореми,до НОЕМВРИ ще са още по големи

  • 9 073
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 884
Моите баби живеят на по една пряка от дома, помагат много качествено, и след това си ходят в къщи да спят. Обаче и двете работят, а аз бих искала да имам под ръка баба-пенсионерка...Е, кой какво си няма, това търси...
Е, те и мойте баби не са пенсионерки. Simple Smile Но си взимат отпуска в такива моменти.
Е, никого не исках да засегна- имах в предвид, че имам нужда от баба, която просто да разполага със свободното си време, а нашите майчета имат доста богат социален живот, заети са със семеен бизнес, и взимането на отпуски когато си пожелаят-такъв филм няма!

# 16
  • Мнения: 804
Аз от сега съм оведомила бабите, че са задължителна част от изписването, но след това ще си спят на друго място и кой от където е Peace
Таткото ще си вземе две седмици отпуск докато влезем малко в ритъм и после сама. Всъщност кураж ми дава този форум, защото винаги има по-опитни от мен и виждам, че общо взето проблемите около всеки момент от бременността ми са аналогични при всички. Което ме успокоява, че не съм луда истеричка, а просто съм бременна  Joy

# 17
Здравейте и от мен в новата седмица, а и новата темичка  Grinning
Доста сте изписали тези дни, аз все още си ви чета само в работата, нещо не мога да си избера и-нет доставчик за вкъщи  Thinking ако някой има идеи, да помага, че почти нищо не разбирам.
Моя уикенд беше доста изморителен - цяла събота по разни магазини, имахме цел колело за баткото, който /също като мен/ е рожденник сл.седмица и нямаше да имаме друг свободен ден. Като се прибрахме привечер, се почна едно чистене и правене на кекс и баница, че в неделята имахме гости от провинцията, добре че за обяд ги заведохме на китайски ресторант, че иначе не се виждах ... Вечерта вече едва гледах от преумора и болки в краката. Ама кошмар просто, целита крака ми бяха като изгнили порсто, много неприятна болка, и се оказа че са се напукали капиляри от горе до долу  Cry ох, оплаках се и аз.
кръв от носа и на мен ми тече, а и хълцам като луда. ко да праиш - бременна жена  Mr. Green напоследък взех доста да се оправдавам с това  Embarassed ама някои хора трябва да разберат, че не е лесно все пак
лека и усмихната седмица мамчета  Hug

# 18
  • Мнения: 157
Привет и от мен.Как сте вдес мами?Виждам ,че вечеси имаме нова тема.Mishunka за ниското кръвно ти препоръчвам да пиеш айрян със сол на мен док така ми каза аз съм постоянно със ниско кръвно и знам че е доста гадничко.Аотносно за бабите аз живея със свекито и винаги ми е помагала много разбираме се доста добре,а що се отнася до майка ми тя живее близо до нас но и работи.От помощ ще имате нужда в началото знам го от опит защото съм минала по този път няма да можете да смогнете със всичко.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Е, при добра организация и ако таткото е на линия мисля, че ще се справя без "бабешката" помощ  Wink Дори не мисля и каката да я пращам някъде - тя ще си ходи на градина и с таткото ще дойдат до болницата да ни видят. Не ми се ще да я изолирам от радостното събитие, колкото и сутене и грижи да има. Тя отсега е решила да помага и да храни бебето с пюре  Laughing
Вие мислите ли за подарък за по-големите деца по случай раждането на бебето? Аз много се чудя дали да не я заведа да и пробият ушите като се роди бебето. Някой ако има други идеи ще се радвам да сподели - може пък да променя моята  Simple Smile

# 20
забравих да ви се похваля, че в събота вечерта и тримата видяхме как малкото бебешорчеподритва корема на майка си  newsm68 ииии, страшен кеф!!!!
при нас бабата е една /майка ми/ и ми е златна, да ми е жива и здрава милата. не живеем заедно, тя е пенсионер, но работи на половин ден и ще помага когато може. аз гледам да я щадя колкото мога, че и на нея хич не й е лесно, но не бих могла да я лиша от нито една радост свързана с децата ми  Peace
не съм мислила за подарък за нашия батко, хммм, той май е голям за такива неща, но така или иначе като се почне с бебешкото пазаруване ще има школско такова и нещата ще са горе-долу по равно  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 2 437
И нашите баби са работещи. Миналият път им отказах помоща, но този път няма Peace За мен имаше много лоши последствия и дълго не можех да се възстановя психически и физически. Този път ще гледат и двете деца за да мога да се разтоварвам и презареждам. Не ми се повтарят стари грешки  Simple Smile

И мен много ме изнервят, особено майка ми...затова, когато давам малкия аз не присъствам. В противен случай се уморявам повече, отколкото, ако сама си гледам дечко. Laughing

Той още не е ходил на ясла, иначе ще е абсолютно лесно...от сутрин до вечер го няма, а вечер се прибира с таткото...никакви ядове. Не виждам аз с какво няма да се справя.
Притеснява ме, ако не успея да го захраня и да му бият ваксините...как ще се напасват с бебето не знам..абсолютно различни режими, а и си иск атичане след него в градинката...

Въпреки ниското кръвно избягвам да поемам солени храни и напитки.  Peace Пийвам си кола и кафе.

Нещо се изгуби Просто Аз   Rolling Eyes

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 238
Аз съм решила да се оправям сама,не искам баби да ми се мотаят,татито ще бъде 10 дни в началото с нас,а после самичка,аз сега като съм самичка по цял ден имам достатъчно свободно време,готвя,чистя и пазарувам за 1час,час и половина максимум и ми остава много време,дори да не е много послушна бебка пак ще се оправя някак.А иначе на бабите ще я оставям да я гледат от малка искам да свикне с други хора и да не плаче като се отделя от мен.
За стриите и аз си имам вече една мъничка на гърдата,ще наблягам повече на мазането
Обаче искам да похваля мамите с малки деца,направо са супер щом ще могат да се справят и с двете.Снощи бяхме на гости на едно семейство с дете на 3 годинки и беше толкова палаво че направо не мога да си представя майка му да може да гледа и бебче покрай него.

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 13:41 от krasimira00

# 23
  • Мнения: 884
забравих да ви се похваля, че в събота вечерта и тримата видяхме как малкото бебешорчеподритва корема на майка си  newsm68 ииии, страшен кеф!!!!
при нас бабата е една /майка ми/ и ми е златна, да ми е жива и здрава милата. не живеем заедно, тя е пенсионер, но работи на половин ден и ще помага когато може. аз гледам да я щадя колкото мога, че и на нея хич не й е лесно, но не бих могла да я лиша от нито една радост свързана с децата ми  Peace
не съм мислила за подарък за нашия батко, хммм, той май е голям за такива неща, но така или иначе като се почне с бебешкото пазаруване ще има школско такова и нещата ще са горе-долу по равно  Wink
И аз не съм мислила за подарък на баткото, все пак раждането на бебето ще е празник за цялото семейство, освен това всички си имаме дни, а този ще е специален предимно за бебето. Малко не съм склонна за децата винаги да се купува по равно, без оглед на това, кой от какво има нужда. Един път харчовете ще са за бебето, друг път за баткото.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 437
Снощи бяхме на гости на едно семейство с дете на 3 годинки и беше толкова палаво че направо не мога да си представя майка му да може да гледа и бебче покрай него.

Мдаа...и моето навлиза в бебешкия пубертет с пълна сила. Още сега ми къса нервите, а си представям да съм недоспала, кърмеща и друсаща бебе с колики  Crazy  Но се надявам да тръгне на ясла наесен  Mr. Green

Хубаво си решила...на наши приятели децата чак на 7г останаха да спят у баба си...рев, тръшкане, страшна работа. Залепени за майка си и доста неконтактни.
Аз малкия не съм го оставяла, но го водех всяка вечер на гости у нашите. Което са си няколко часа. После започнах да ходя на обяд (събота-неделя) и да го оставям да заспива там. Като се събуди си тръгвахме.
И нямах ядове с първото му оставяне да спи там.

Сега (пресен пример от събота) идва майка да го вземе за разходка и той се обръща към мен и казва "Чао, мамо" и ми дава звучна целувка. И всички са доволни- аз- отпочинала, дечко- разнообразен, баба-очарована.

Ох, пак съм с майстори, сигурно ми личи по дългите писаници  Blush

И аз не съм се замисляла за подарък на малкия по случай бебето...даже за пръв път го чувам  Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 3 679
Малко не съм склонна за децата винаги да се купува по равно, без оглед на това, кой от какво има нужда. Един път харчовете ще са за бебето, друг път за баткото.
Ами вашият батко е по-големичък и сигурно ще разбере, но ето какво се случи снощи - бяхме на рожден ден на кумицата ми, която има бебе на 11 месеца. Естествено гостите обръщаха повече внимание на бебо и моята щерка видимо обидена от факта дойде да попита - Защо всички толкова се радват но Бобо? Отговорих - защото той е още бебе и е мъничък. А тя казва - да, той е малък, но аз пък съм вече пораснала и разбирам големите - с мен имат повече неща да си кажат.
Та ми стана мъчно - милата се е почуставала пренебрегната, макар и на нея да се обръщаше доста внимание. Затова реших, че ще и подаря нещо, което ще я накара да се почуства важна и пораснала.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 437
Jutoo , имам си една прекрасна племенница, малко по-голяма от твоето момиченце. Голяма ревност падна, когато се роди бебето. Мнооого тънък момент и се иска умела намеса от мама и тати.  Непрекъснато. Уж му се радва, грижи се за него, бута количката, но много се промени по характер. Мина 1година, докато се поочовечи. А тя си беше и център на вниманието преди. У дома, на гости...

# 27
  • Мнения: 1 546
Здравейте, момичета!
Бяна съм!!! Twisted Evil След като качих един огроооомен слънчев баир след работа,за да платя интернета (в Търново нали знаете за какви баири иде реч!)малоумника от офиса нямаше да ми развали 20 лева и очакваше, смотаняка му смотан, АЗ да хукна да развалям!!!! #Cussing out #Cussing out А в офиса имаше поне още 10 души и все можеше да попита, аджаба някой ще развали ли на жената!!!Работила съм като продавачка година и половина и не съм връщала клиент, защото нямам да върна!!!Тръчала съм из цялата улица да развалям,за да не върна някой!!!!
Толкова ми стана криво, че като се прибрах се наревах....утре пак ще трябва да бъхтя тоя баир, заради тоя простак... Sad

# 28
лелее Dita аз бих му теглила една... на този!!! направо се ядосах докато четях! ама какви са тия хора бе, що за отношение? направо си заслужава да не им се плаща!! ама после сигурно пак ще са за ваша сметка проблемите. процедирай по следния начин, това е рецепта на майка ми  Wink - 3 пъти на ден по 1 лъжичка майната му! и това е! гледай да не се тормозиш за чуждата групост!!

# 29
  • Мнения: 3 416
Хей момичета бая сте написали днес,аз се притесних,че темата замря в почивните дни. Относно помощта от баби и дядовци и аз чакам такава ама ще видим накрая Thinking А за отпуската и аз се чудя кога да я взема,че като си помисля,ако не ходя на работа какво ще правя? работа вкъщи винаги си имам и си намирам дори и да нямам+това вкъщи е горещо,а на работата поне климатик си има.Засега ще си ходя на работа,ще видим как и докога...
ProstoAz-не се ли върна от море?

Общи условия

Активация на акаунт