Мила моя мамо, понякога за мен си зло голямо!

  • 83 166
  • 586
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 376
Аз днес реших да се направя на хитра ивместо на разходка, паркирах бебето в градината на "слабото" февруарско слънце. След два часа прибрах госпожицата и установих, че лицето и е червено  ooooh!

# 526
  • Мнения: 2 149
Ох момичета,откакто чета тази тема съм станала много по-предпазлива и внимателна.Уча се от вас Hug Wink
Аз за сега нямам големи изцепки,освен,че отвреме на време я паря с топла храна,но вървим към подобрение Laughing

# 527
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Като чета вашите истории, мисля, че мен няма кой да ме измести, чак ме е срам да я напиша:
На море сме, синът ни е на 1г. и половина, пие адаптирано мляко преди лягане вечер по 240гр., правя му го всяка вечер с минерална вода, без да я топля, направо от бутилката сипвам в шишето му, добавям адаптето, разклащам и давам, и синчето доволно изпива до дъно. И онази вечер пак така, сипвам си аз водата от бутилката Девин в бебешкото шише, слагам си адаптето и давам, и той като смукна първия път, и като изпищя, ама все едно го коля  Shocked  Пак се опитвам да набутам шишето, за да се успокои, той още по силно пиши, и така се мъчих половин час да го приспя, за да ходя да купонясвам с компанията, ама не и не, той така се изверви, чак взе да трепери от рев. Слад известно време заспа изтощен и аз отивам да изхвърля порцията му мляко и да измия шишето за да е готово за среднощното хранене. Нещо се разсмърдя на алкохол Shocked, ама си викам, че е от порядъчно пийналата компания пред бунгалото и си лягам. След малко мъжът ми идва за шише домашна ракия, че на компанията не и стигнала хпиячката и започва да се чуди: "Абе нали баща ти ни даде пълно шише домашнярка, нещо сигурно не го е бил затворил добре и е изтекло...." И аз скачам и чак тогава осъзнах какво съм направила, за малко да убия детето си с 240 грама ракия, и то 70 градусова...Подкосиха ми се краката. А то баща ми ни беше напълнил две шишета за морето с домашна гроздова, в бутилки Девин, каквито аз купувам за млякото на малкия...Добре че детето успя да се пребори с майка си да не изпие шишето си с "мляко", че не ми се мисли.... Sad От тогава ме гони параноя и опитвам всяка лъжичка, която предлагам на децата, преди всяка глътка отпивам аз, ама какво да правя, още ме държи оня ужас.

# 528
  • Мнения: 370
От някои истории за прищипани пръстчета и отрязани кожички ми се напълниха очите.Дано аз нямам много за разказване,че каквато съм ревла все ще си ревем заедно с бебо Sad,но все пак никой не е застрахован от грешки.....   Heart Eyes

# 529
  • Мнения: 955
Ох, човек да се чуди да се смее ли, да плаче ли...
Преди Коледа педи ме ядоса, защото бързаше да си отиде и не ни прие за консултация. Аз обаче държа да разбера колко е наддал 5 месечния тогава Ивайло и свиквам спешно свекито да идва с един кантар. Тя има кантар везна с железните кошове, дето теглят плодове и зеленчуци на пазара с тях.  И така, застилам единия кош с чиста наилонова торбичка, от горе застилам пелена и пъхам бебо вътре като зеленчук  Embarassed. В същото време свеки слага тежестите в другия кош и аз наблюдавам и подпирам Ивайло с една ръка. Изведнъж усещам как коша с бебето се обръща и докато разбера какво става той вече е на земата и се дере. Най-тъпото е, че мъжо прави клип в същото време и сега колкото пъти го гледам хем ми става смешно, хем ми става жал за горкото детенце...  ooooh!. Та така и не разбрах колко беше наддал... Rolling Eyes

# 530
  • Мнения: 121
Като чета вашите истории, мисля, че мен няма кой да ме измести, чак ме е срам да я напиша:
На море сме, синът ни е на 1г. и половина, пие адаптирано мляко преди лягане вечер по 240гр., правя му го всяка вечер с минерална вода, без да я топля, направо от бутилката сипвам в шишето му, добавям адаптето, разклащам и давам, и синчето доволно изпива до дъно. И онази вечер пак така, сипвам си аз водата от бутилката Девин в бебешкото шише, слагам си адаптето и давам, и той като смукна първия път, и като изпищя, ама все едно го коля  Shocked  Пак се опитвам да набутам шишето, за да се успокои, той още по силно пиши, и така се мъчих половин час да го приспя, за да ходя да купонясвам с компанията, ама не и не, той така се изверви, чак взе да трепери от рев. Слад известно време заспа изтощен и аз отивам да изхвърля порцията му мляко и да измия шишето за да е готово за среднощното хранене. Нещо се разсмърдя на алкохол Shocked, ама си викам, че е от порядъчно пийналата компания пред бунгалото и си лягам. След малко мъжът ми идва за шише домашна ракия, че на компанията не и стигнала хпиячката и започва да се чуди: "Абе нали баща ти ни даде пълно шише домашнярка, нещо сигурно не го е бил затворил добре и е изтекло...." И аз скачам и чак тогава осъзнах какво съм направила, за малко да убия детето си с 240 грама ракия, и то 70 градусова...Подкосиха ми се краката. А то баща ми ни беше напълнил две шишета за морето с домашна гроздова, в бутилки Девин, каквито аз купувам за млякото на малкия...Добре че детето успя да се пребори с майка си да не изпие шишето си с "мляко", че не ми се мисли.... Sad От тогава ме гони параноя и опитвам всяка лъжичка, която предлагам на децата, преди всяка глътка отпивам аз, ама какво да правя, още ме държи оня ужас.
на мен ми се е случвало по погрешка лятото да надигна от хладилника шишето с ракията вместо с водата и е много гадно-е поне поспинка ли си  baby_neutral Joy

# 531
  • София
  • Мнения: 114
Да се включа и аз, но с изцепка на мъж ми  Peace Цяло чудо е че още не съм сътворила някоя щуротия и аз самата  Crazy или не си спомням в момента  Whistling
Преди няколко дни беше, време за къпане - слага той Ади в коритото да я къпе обаче детето неспокойно, по едно време такъв рев започна, че в чудо се видях - нищо не я успокояваше. Тръгнах да я вадя от коритото, поставих я в седнало положение да я изплакна и какво да видя - капачката на биберона й се врязала в гръбчето почти до кръв  ooooh! , тя през цялото време е лежала върху нея. Щях да го гръмна мъж ми  #2gunfire  То детето си играело с нея ама изведнъж изчезнала някъде  #Cussing out

# 532
  • Мнения: 6 446
След малко той идва и плаче  Shocked Незнам как е излязъл,как е прескочил,но си прехапал долната устна.
Да не е паднал през решетката  newsm78
Следобяд си спи в сгъваемата кошара и друг начин освен да прескочи няма. Simple Smile
Но разбрах как става номера,като го накарах пак да прескочи.Вдига единия крак,държи се здраво за кошарата,премята другия и е долу.Лесна работа.От тогава спи на спалнята,без инциденти.А също от тогава му махнах и решетката на дървеното легло.
Учим се.

# 533
  • София
  • Мнения: 348
Ох, човек да се чуди да се смее ли, да плаче ли...
Преди Коледа педи ме ядоса, защото бързаше да си отиде и не ни прие за консултация. Аз обаче държа да разбера колко е наддал 5 месечния тогава Ивайло и свиквам спешно свекито да идва с един кантар. Тя има кантар везна с железните кошове, дето теглят плодове и зеленчуци на пазара с тях.  И така, застилам единия кош с чиста наилонова торбичка, от горе застилам пелена и пъхам бебо вътре като зеленчук  Embarassed. В същото време свеки слага тежестите в другия кош и аз наблюдавам и подпирам Ивайло с една ръка. Изведнъж усещам как коша с бебето се обръща и докато разбера какво става той вече е на земата и се дере. Най-тъпото е, че мъжо прави клип в същото време и сега колкото пъти го гледам хем ми става смешно, хем ми става жал за горкото детенце...  ooooh!. Та така и не разбрах колко беше наддал... Rolling Eyes

Щом бебчо е добре, на нас ни е позволено да се посмеем  Laughing ! Като ти мине гузната съвест може да ни го пуснеш- това заслужава да се види!   bouquet

# 534
  • Мнения: 236
Най-голямата ми издънка - синът ми е на 2 месеца. Прибираме се лятото в една ужасна жега с количката. Слънцето му влиза в очите и той се разплаква, а аз тръгвам да тичам, за да стигна по-бързо до сянката. От инерцията и тежката чанта на дръжката, количката ми се изплъзва от ръцете и пада назад. Бебето започва да пищи, поглеждам, а той лежи буквално на купчинка - с главата и гърба на асфалта, а краката във въздуха.
От тогава много внимавам колко тежки неща слагам в чантата. Tired

# 535
  • Мнения: 172
Дааа,номера с количката на задни колела ми беше редовния и то с лятната Joy

# 536
  • Мнения: 1 485
Дааа,номера с количката на задни колела ми беше редовния и то с лятната Joy
  Почти  всеки  ден  ми  се  случваше.Като  сложа  чантата  на  дръжката  и  като  тръгна  да  вада  малкия  и  тя  веднага  се  обръща.

# 537
  • Мнения: 299
Със синът ми имаме игра "Самолет" в която го дигам нагоре с крака а той се изпъва като "самолет", после го хвърлям на спалнята на меко и смях . Но при последния полет самолета се разби в стената ... добре , че последиците бяха леки синини.   Confused

# 538
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green Имам смешка от предната седмица.
Сега сме на вълна да готвим заедно с моята мома. Не мога да я слагам да стъпва на нещо, защото все го обръща от чекня, за това я слагам да седне до мен на плота и така...
Ще правим баница и плота ми трябва, и зашото я слагам точно в средата между мивката и печката... няма как да ми се получи. За това решавам да я сложа върху котлоните - от керамичните. Постилам и една кърпа на двойно и слагам Рая да седне да наблюдава баницоправенето. Тя, обаче, постоянно си клати краката и ги блъска в копчетата за печката, при което постоянно включва нещо. И аз през 3 секунди проверявам дали не е светнала някоя лампичка на някой котлон. По едно време, гледам детето се опулило леко и седи малко по-преведено напред. Пак поглеждам, пак нищо не свети по печката, значи... няма проблем. По едно време Рая вдига ръце и започва да говори "Паи, паи, паи" с леко повишаваща се интонация  Mr. Green Така разбрах, че вече много добре знае значението на думичката "пари".
Вдигнах дупето - пампата гореща. Е, не до подпалване, но все пак... Та тя е успяла да врътне копчето на милимунда, дори лапичката не беше светнала, но котлона започнал да загрява  Mr. Green Embarassed
И така... почти си сготвих детето, но поне вече знам, че може да ми казва, когато нещо не е наред  Mr. Green Blush

# 539
  • Мнения: 9 912
 ooooh! някои неща да искаш да ги измислиш, не можеш  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт