питане за Аптамил

  • 1 887
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
И ние сме ползвали аптамил, не е имало проблем. Както виждам бебчо е малък, можеш да пробваш хипоалегено мляко, ако мислиш че е от него.

# 16
  • Мнения: 24 467
да,изчаквам го да се уригне....в повечето случаи дори  и повръща по малко,а тази сутрин повърна всичко,което беше изял Cry
на обяд му дадох Фризолак - май го понася по-добре...Пак реве,ама по-малко  и по за кратко...

с личната лекарка не съм разговаряла,защото когато й се обадих,за да я попитам какво мляко да взема за дохранване - тя беше против дохранването....А аз предпочитам детето ми да  е сито все пак и на своя глава избрах Аптамила като добавка...
А и честно казано й нямам вяра някак - щом на 1 мес. ни изписа да пие антибиотик заради зачервено гърло /каквото аз не съм убедена,че малкия имаше/,отказа ми и талон за преглед при ортопед под претекст,че не ни се полагал такъв и т.н.

"Най- добро" мляко не съществува. На моето бебе Аптамилът не му понесе. Имаше проблем с клапичката и повръщаше, като Аптамилът винаги го повръщаше изцяло, докато с Фризолак това се случваше по- рядко, а когато преминах на Фризовом заради хабитуалното повръщане почти решихме проблема. Повръщаше само сутрин /вероятно понеже беше по- гладен тогава и го изпиваше "на екс"/ и то не всичко.
Фризовомът е специално мляко за специфични проблеми. Говори с педиатърката си по този въпрос и го обсъди с нея.
Един съвет, ако имате хабитуално повръщане- пийте млякото на части /по 20-30 мл. на част, а при толкова малко бебе и по 10-20 мл./, като след всяко такова пиене бебето се вдига, за да оригне. Това също ни помогна при повръщането. Също така за около 6 месеца дюшечето на бебето беше надигнато от към главичката.

# 17
  • Мнения: 640
Спомням си,че на една мама със същия проблем педито и бе казало,че Аптамил е доста мазно и тежко мляко и да мине на  Нестожен. Ние бяхме на Аптамил като най-добро на пазара и нямахме подобни оплаквания(различни организми). Но Милумил е още по-мазно.

# 18
Нашето бебче е на 3м. и половина. Кърмя го но от стрес кърмата ми намаля, опитах да го дохранвам, но не искаше от другите млека. Сега му давам аптамил (от снощи ), след като му дадох да яде започна да заспива и по едно време като започна да повръща..... беше като гейзер, преди малко му дадох да яде от аптамила, изяде около 30 ml и заспа. При вас така ли беше или просто трябва да свикне с новото мляко. Знам, че темата е за аптамила, но имаше съвети за коликите, ако искате пробвайте: една чаена лъжичка кърма с индийско орехче ( на върха на ножа ) или чай Hip за колики, давайте му го вместо вода. Успех Simple Smile

# 19
  • Мнения: 24 467
Нашето бебче е на 3м. и половина. Кърмя го но от стрес кърмата ми намаля, опитах да го дохранвам, но не искаше от другите млека. Сега му давам аптамил (от снощи ), след като му дадох да яде започна да заспива и по едно време като започна да повръща..... беше като гейзер, преди малко му дадох да яде от аптамила, изяде около 30 ml и заспа. При вас така ли беше или просто трябва да свикне с новото мляко. Знам, че темата е за аптамила, но имаше съвети за коликите, ако искате пробвайте: една чаена лъжичка кърма с индийско орехче ( на върха на ножа ) или чай Hip за колики, давайте му го вместо вода. Успех Simple Smile

Не мисля, че може да се"свикне" с дадена марка мляко, особено ако има налице определени проблеми. При нас Аптамил просто не ни понесе, докато Фризовома си беше предназначен точно за нашия проблем с повръщането.
Също като другите майки съм чувала, че това било "по- тежко" мляко, "по- мазно", "по- засищащо" и т.н., но явно не за всяко дете тези характеристики водят до определянето му като "по- добро", "най- добро" въобще.

# 20
  • Мнения: 1 111
аз продължавам да давам Аптамил на малкия,но този път смених шишето - ползвам това на Авент с биберон с 2 дупки,за да изяжда количеството по-бавно.Е,понякога пак го изгълтва за по-кратко време от необходимото,но не виждам как с тия биберони може да наподобим храненето от гърда,че и да се стремим към съответното време на изяждане на определено количество храна...

Съгласна съм,че едва ли може да се даде определение за най-добро мляко...За мами,отгледали децата си с Фризолак - най-добро мляко е то,за други - Нан,за трети - киселото мляко...

На моят син,колкото и да ми се иска,не мога да му дам храната на порции,защото като извадя бибата от устата му,уж за да си почине или да се уригне,той започва да реве и да си иска храната...

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 09:12 от tuly

# 21
  • Мнения: 1 081
Според мен не се мъчете, а смени млякото. За твоя случай подходящ е розовия Хип, не е тежък, нито гъст като Аптамила. За смяната на млеката и аз съм чела, но ако едно мляко носи такива проблеми, а от кърмата му няма нищо, не бих му давала повече такова. Успех, дано скоро се оправи мъничето.

# 22
Вече ми писна с тези адаптирани млека, то човек да се обърка вече. Яд ме е, че ми намаля кърмата, защото сега нямаше да се притеснявам какво мляко да му давам, защото кърмата както всички знаем е най- доброто, а имах мляко за целия китайски народ. В корема ми се е свила една топка от притеснение и това е Sad  Вече ще се водя по инстинкта си, майката трябва да слуша вътрешния си глас.

# 23
  • Мнения: 1 111
Според мен не се мъчете, а смени млякото. За твоя случай подходящ е розовия Хип, не е тежък, нито гъст като Аптамила. За смяната на млеката и аз съм чела, но ако едно мляко носи такива проблеми, а от кърмата му няма нищо, не бих му давала повече такова. Успех, дано скоро се оправи мъничето.

да,беше ми препоръчан този розов Хип,обаче тук го няма,а няма и кой да ми го достави от друг град
затова взехме този Аптамил,по препоръка че е най-добрия....
ох,незнам дали  е полезно така често да сменям млякото

# 24
  • Мнения: 24 467
А кой ти препоръчва? Педиатърът ви на какво мнение?

# 25
  • Мнения: 1 111
Хип ми го препоръча педиатър от София след разговор по телефона
нашата педиатърка тук не е много добра,все отрицателни мнения чувам за нея и затова направих консулт по телефон
и понеже се оказа,че това мляко тук го няма,а трябваше да дадем на детето да яде и затова взехме Аптамил като най-добро...а и във форума бях чела за него - за Аптамил

# 26
  • София
  • Мнения: 212
Здравейте мамчета,и ние сме с подобен проблем като tuly.Само дето не дохранваме с Аптамил а си се храним с него.От 15 дни сме с гадни колики и преди имахме но нищо общо с това което е сега. Час и половина след всяко хранене започват коликите-ревем,свиваме се-сърцето ми се къса.От горе на всичко сме с пъпна херния,момче е и не бива да се напъва-да реве заради хернията.Споделих с педиятърката /от която вче съм разочарована/ и тя каза да минем на Аптамил АR.От 2 дни сме на тази храна,сега е при баба/малко да си поема въздух,че останах без ръце и ми идваше да се гръмна тези дни/Спираме и храненето в 3 през ноща-лъжем с подсладена вода /нали стомахчето трябва да почива-ако не и това дразнело допълнително /
За един месец сме качили 1750 /да не би и това да проблем/.Дайте съвет !

# 27
  • Мнения: 2 908
Според мен ако имате големи проблеми с Аптамила смени го с Нутрилон Комфорт-води се за бебета със стомашен дискомфорт.И ние бяхме 3 месеца със зверски колики в началото,но аз си дохранвах с Аптамил и не съм го сменяла-друг е въпроса колко пъти ми мина през главата,защото минахме и през невероятен запек няколко месеца май че заради него,но всичко свърши сега и в момента няма никакви проблеми,а сме си още на Аптамил.

Общи условия

Активация на акаунт