И за допълнение, някоя и друга цифричка.
- бейбисътрката (тя ми е най-прясна) ми взема по 3 паунда на час (късмет извадих с нея)
- чайлдмайндърката (детегледачка, която гледа децата в собствената си къща - има право на едно бебе и общо до 7 деца) - тя пък ми взема по 2.50 паунда на дете, за час за времето от 7ч сутринта до 17ч вечерта. Ако ще преспива детето там, взема общо 10 паунда за нощта ( тоест от 17ч до 7 сутринта е 10 паунда)
- забавачници (нещо като детски градини) от 2 до 3 годишна възраст - за два часа и половина на ден стоене там - 3 паунда.
- мадър и тодлър групите (място, където се събират майки с децата си - от новородени до....няма ограничение) - по 1.50 на сесия, която е около 2 часа.(това включва и пиене на кафенца, чайчета и сладости за мамите, сокчета и бисквити за децата, пеени на песнички, някакво активити за децата и свободна игра с играчки) - но тия организиции са по принцип на доброволни начала (всеки се включва с нещо)
- от 3 годишна възраст тръгват на предучилищна (нърсъри), което е безплатно.(там стоят 2ч и половина)
На 5 г тръгват на училище.
- Целодневна детска градина не съм ползвала ама знам, че цепят глави там Crazy
-най-евтиният вариянт (като изключа майката да си гледа детето) е мисля О-пеър (47 паунда мисля, че е минимума на седмица, който им се плаща)