Много висока температура и бързо я вдига

  • 7 548
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 116
Tedulina, пуснете ПКК + СУЕ на детето.

40 градуса от нищо вече не го вярвам Sad В момента има и вирусна пневмония, която не се чува на слушалка, а се хваща по ПКК и рентгенова снимка.

Може и шарка да е, но все пак пуснете ПКК, оттам ще се разбере дали инфекцията е бактериална или вирусна.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Личната твърди, че е вирус някакъв и днес 2 от яслата деца са така. Тук прочетох, че преди месец два е имало доста деца в такова състояние. То и Иси беше с вис.т-ра преди 2 месеца, но не чак толкова  ooooh!.
Ще опитам да писна ПКК и СУЕ.
За момента свали на 39гр., измерих я докато спи. Все пак чаршафите са свършили някаква работа.

# 62
  • Мнения: 3 116
Може да е вирус, обаче аз на твое място с тази температура бих се застраховала  Peace

Пожелавам ви бързо оздравяване и да ни държиш в течение  Heart Eyes

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Може да е вирус, обаче аз на твое място с тази температура бих се застраховала  Peace

Пожелавам ви бързо оздравяване и да ни държиш в течение  Heart Eyes
Благодаря!

Преди около 2 месеца го водих да му правят ПКК и СУЕ на няколко пъти и той само докато види вече стола да сядаме да му взимат кръв и настава рев  newsm45. Но ако продължи да поддържа т-рата май ще се наложи пак да го бодът  Tired.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Направихме ПКК и Диференциална КК. Изследванията са ОК. Ще караме на температуро понижаващи.

Снощи обаче беше кошмар  Tired. Вдигна 41гр. и не можех да я сваля с вана с вода, Панадола не върши работа, за Нурофена беше рано, дадох Аналгин 8к-ки. Обадих се на ""Бърза помощ""(кавичките са си на място #2gunfire ) и те не бяхо особенно впечатлени от 40.4гр. т-ра  #2gunfire, да съм правела компреси и ще падне. Ако имало проблем да се обадя пак  #Crazy.  Да ама не, вдигна се на 41 и добре, че педиатърката ни е свястна и си вдига телефона дори и в 21ч. , та ми обърна внимание и след влажни обвивания детето почна да сваля т-рата. Слава на Бог не направи гърч  Praynig, но посиня и се тресеше много  Tired. След даването и на Нурофен в 00ч. се успокои съвсем и заспа  Praynig. Днес е доста по-добре, даже преди обяд сам се пребори с 39гр., защото повърна Нурофена и успя да смъкне до 37.2гр. без нищо.
Надявам се да не се повтаря никога кошмара от предната вечер .

# 65
  • Мнения: 3 116
Малоумници Sad

При такава висока температура знам под душа или в коритото на 2-3 градуса по-хладка вода.

За посиняването и втрисането и моята щерка ми го спретна веднъж този номер и цял живот ще го помня Sad

Кой ден е тази температура, 3 дни станаха ли ?

Уф хайде да оздравявате  Praynig

# 66
  • Мнения: 3 116
Ако станат повече от 3 дни бих продължила да търся причина  newsm78

1. Урина
2. Добър УНГ да види ушите
3. В краен случай рентгенова снимка  Tired

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Малоумници Sad

При такава висока температура знам под душа или в коритото на 2-3 градуса по-хладка вода.

За посиняването и втрисането и моята щерка ми го спретна веднъж този номер и цял живот ще го помня Sad

Кой ден е тази температура, 3 дни станаха ли ?

Уф хайде да оздравявате  Praynig
Беше във ваничка и именно там почна да посинява и да се тресе. Направо не знаех какво да го правя  Cry. Завих го в чаршаф и одеяло.Не съм подозирала дори, че ще се радвам да видя т-ра 39, но ето че ми се случи. Голям кошмар е това  Tired.
Онази вечер вдигна вис. т-ра и днес вече е по-добре. Даже сега му измерих т-ратурата докато спи 37.7  Praynig. Направо съм облекчена.
Гледаха му и ушите днес, добре са. Урината е идеална. Само снимка не са правили, но казаха че ще изчакат до понеделник.
Благодаря за загрижеността!  Hug  bouquet

# 68
  • Мнения: 3 116
За снимката и аз бях изчакала Wink

 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт