Март 2008

  • 13 766
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 789
Добре, де, мацки, от кога се мажете с тези кремчета, гелчета и тем подобни? Не е ли още малко ранко или за по-сигурно сте започнали отсега?
Миран, а аз, за разлика от теб, до преди да разбера, че съм  preggo 2 в 1 - ядях салатки, плодове, по-лека храна, а сега като ми се е прияло някаква манджа, готвенко...тез салатки в момента хич не ме кефят! Tired
Ама се опитвам през деня да карам на плодове и нещо по-леко, а вечер, ама не много късно- нещо по-стабилно.....
Мами, споделете как се чувствате? Какви усещания имате? Изобщо- как се чувствате сега? Как усещате тялото си? Какво се случва с вас? Ще ми е интересно всяка от нас да сподели трепетите и вълненията си!
А и е супер хубаво, че отбора се увеличава!!! newsm44 newsm68 newsm44

# 61
  • Мнения: 296
Охо, мами, здравейте, ние с доста бързи темпове се множим, супер Laughing
Аз от два дни съм малко по-добре, но като цяло съм много Sick Sick Sick В четвъртък сме на преглед, че тук  е такава практиката - по-рано от 7г.с не те приемат за преглед.
Да споделя и аз за кремовете, тъй като използването им преди година и половина ме предпазиха от стрии и в момента нямам нито една, а кожата ми се прибра невероятно добре и все едно не съм раждала.
Пробвах почти всичко,което е на пазара Stop ,та най-доброто кремче за мен е "Мама Дона" на Чико за преди раждане и на Мустела за след раждане. Интензивното мазане е хубаво да започне след 4 месец,а най-активно около 6-тия,тъй като тогава кожата значително и много бързо започва да се разтяга и има един неописуем сърбеж вследствие на това разтягане.Аз се мажех по няколко пъти на ден,а не само сутрин и вечер или след баня,даже моя доктор беше силно впечатлен от липсата на стрии,тъй като съм много слаба,а тумбата ми накрая беша един метър пред мен Heart Eyes Сега се мажа с хидратантното мляко на Виши, не виждам смисъл все още да започвам със специалните кремове, тъй като при мен почти нищо не се забелязва. Но се прибираме другата седмица в БГ и там ще си купя вече кремоците,защото ще ходим и на море,а слънцето допълнително изсушава кожата Peace
От храната понасям само динята, стопила съм и малкото мазнинки по мен, май пак ще съм стройна бременна Laughing,за радост на татито Heart Eyes
Целувки и хубави емоции Peace

# 62
  • Мнения: 82
Здравейте,моми4ета!Напоследък не се 4увствам добре-спрях да ходя на работа,защото(аз съм маникюристка)като отворя лака или ацетона Sick.....и по цял ден си стоя в къщи или с приятелки по разходки.Ина4е нямам търпение утре да отида да видя беб4ето.Хубав ден на вси4ки  bouquet

# 63
  • Мнения: 57
ами аз ползвам един roll-on против целулит, той и без това е на свършване, в такъв слу4ай просто няма да си купувам нов. мажа се по веднъж на ден с анти-стрии крема и като свърши този Ще се разтърся за другите, които сте споменали тук, Мустела и Веледа преди вси4ко. а след 4-тия месец смятам да по4на да се мажа по 2 пъти на ден или по пове4е, когато по4на да нараствам прекалено много. ех, tanitaia, мога само да си ме4тая, 4е и моите килограми Ще се развиват като при теб, пожелавам го на вси4ки. аз съм сравнително стегната, но виждам как покрай корема ми по4ват ве4е да се трупат маzнинки. ям дори по-малко и по-zдравословно от преди, но организма си взема вси4ко, от което има нужда и си го трупа където трябва явно...
Вили, и мен салатки леко ме дразнят, затова наблягам на плодовете. и като по4на да вия от глад, а в същото време да ми става лошо при мисълта за храна, ям мюсли с кисело мляко. притеснява ме това, 4е храната ми не е много раzнообраzна, но си пия комбинирани витамини за бременни и това ме успокоява малко.
а ина4е идеята да споделяме как се чувстваме е супер!! за мен чувството е много особено, понеже ми е за първи път и е някаква смесица от любопитство и мъъъни4ко страх от неизвестното. но zабеляzвам, 4е съм като цяло мисля по-положително, още по-емоционална съм и 4акам с нетърпение момента да споделя с роднините. ей това ми е голямата мъка, ама ве4е съм го раzкаzвала, да не се повтарям. ина4е вси4ко ми е все още леко нереално, и аз самата не мога да повярвам, 4е ми се слу4ва. мисля си, 4е Ще по4на да го проумявам, когато тумбака ми по4не да расте и видя истинско 4ове4е вътре в мен  Grinning . пожелавам го на вси4ки нас!!!

# 64
  • София
  • Мнения: 3 789
Myran, ти какви витамини пиеш? Изобщо- момичета- какво пиете, как се храните? На мен при първия преглед док ми каза да консумирам витамини от пазара, т.е. повече плодове и зеленчуци, а по-късно щяла да ми каже и какво да взимам друго допълнително....
Иначе аз все още малко трудно свиквам с мисълта, че сме 2 в 1, но се опитвам и се старая да се пазя, да не се впрягам много-много, да не вдигам тежко, да не ставам рязко, да не си масажирам корема и тем подобни....
Нямам търпение да дойде 26/07/07, когато сме на преглед, за да си чуем сърчицето! Praynig Peace
Не знам при вас как е или как е било, но аз по принцип сутрин не закусвам, а сега към 8ч съм "озверяла" от глад и все гледам нещо да хапна....
Другото, което искам да ви попитам- усещате ли си корема? Защото аз почти непрекъснато имам едно усещане, като мравучкане, на моменти все едно нещо бълбука вътре....а има моменти, в които ме наболява и напомня усещането все едно до няколко часа ще ми дойде.....даже се бях притеснила и изплашила и звъннах на доки и тя ми каза, че е нормално всичко това като усещане и т.н. и ми каза да пия Но Шпа 3х1, за да се успокои матката и да приеме спокойно плода, защото все едно се "бунтува" и нараства, развива се....

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 12:00 от Вили_

# 65
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Вили, аз освен фолиева киселина други витамини не пия.
Храня се със сухи храни, понеже само това ми се яде. От 2 седмици само филии  с пастет и лютеница ми се хапват, също и печени чушки.
Преди хапвах черен хляб, но сега категорично ми се яде бял хляб със жилава кора.
Пия и много айранчета.

Поздрави на всички   bouquet

# 66
  • Мнения: 57
Вили, споко, и при мен имаше бунтове в на4алото и даже по едно време си мислех, 4е докато сколасам да ида на лекар, ве4е няма да има какво да се гледа. но сега вси4ко е спокойно, корема ми въобще не го усещам и ако не беше липсата на апетит и лекото гадене от време на време, Щях сигурно да забравя, 4е съм бременна. не пия никакви лекарства, никакви хап4ета "за задържане" или Но Шпа, само витамините, казват се Femibion. в едно хап4е има 800 мг (или каквато е съответно мерната единица) фолиева киселина, желязо и др, сега в момента нямам опаковката под ръка, за да ти кажа то4но. но аз съм в Германия, не знам дали в Бг има същите или еквивалент.
в4ера установих, 4е понасям пе4ени картофи и това ми е новият хит  Grinning. най-непоносими са ми каквито и да е подправки, затова нищо не готвя, а картофките само със сол и малко вода ги zапи4ам. ина4е не се паzя особено, правя си упражнения вкъщи, но без коремни преси и гледам да не вдигам тежко. и не давам да ми се пипа корема  Laughing Sunglasses
особено много се дразня оба4е, когато съм принудена да съм пасивен пушач. вие как се справяте в подобни ситуации? с компания или в заведение, какво мога да направя? дори и на открито, пак надушвам дима и имам чувството, 4е идва само при мен.
мммм, между другото, това с айран4етата е добра идея!

# 67
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773

особено много се дразня оба4е, когато съм принудена да съм пасивен пушач. вие как се справяте в подобни ситуации? с компания или в заведение, какво мога да направя? дори и на открито, пак надушвам дима и имам чувството, 4е идва само при мен.
мммм, между другото, това с айран4етата е добра идея!

Изобщо не се справям.
Колежката ми пуши, като луда и хич не се съобразява.
Не можеш да я убедиш, че цигарите пречат или дразнят по простата причинна, че тя е има 2 деца и през двете бременности си е пушила стабилно.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 789
Добре де! Не съм съгласна! И какво като има две деца! Живи и здрави да са, ама човек малко трябва да се съобразява с тези неща! Не можеш ли тактично да я помолиш да излезе да пуши навън, защото циг.дим не ти понася или да измислиш нещо от сорта! Трябва верно да си много дебелокож, за да не се съобразиш с тези неща!!!

# 69
  • Мнения: 575
Здравейте момичета! Hug Най - после и аз да се разпиша в темата. Досега само ви четях и си кротувах докато не си чуя сърчицето. Днес бях на доктор. Казаха, че големината на ембриончето е 6.6 мм. Термина ми го изчислиха за 09.03.2008, а календарите в нета го изчисляват за 5-6 март... И двамата с таткото сме много щастливи и нямаме търпение да дойде март месец Grinning
Аз започнах фолиевата киселина още преди да забременея. Сега пия и едни витамини Пре-Натал на Джеймсън, но лекарката днес каза, че до третия месец само фолиевата киселина е достатъчна.
Постоянно ми се гади и гледам повече да лежа Sick Лошо ми е през целия ден, че даже и вечер като си легна Sick
Хайде засега ви оставям. Лека и безпроблемна бременност на всички мартенки Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 135
Здравейте мартенски мами .  bouquet Пресъидинявам се и аз към хубавият мартенски месец.Желая най прекрасните бебета баба марта да ни довее.  Моят час при доки е на 28 сега се радвам на 2 чертички. Peace

# 71
  • Мнения: 82
Ами дуфастон никой ли не пие newsm12Аз верно 4е имам един спонтанен аборт,но и тогава ми го бяха изписали.Това бил хормона пазител на бременността,докато още няма плацента.Освен него пия Витарал и но-шпа.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 789
Жанет, аз питах изрично моята док дали да пия Дуфастон, защото доколото съм чувала- той предпазвал от спонтанни аборти при ранна бременност (Пу! Пу!), но тя ми каза, че не го препоръчвали, защото бил слабичък....
Иначе аз съм на Но Шпа, както съм писала в един от постингите си по-долу, защото много често "усещам" корема си и за да се успокои матката- пия НоШпа.
А това Витарал за какво пък е?
Сега ще видя на следващия преглед какво ще ми каже! Praynig Peace Praynig

# 73
  • Мнения: 296
Брей колко сме активни днес Laughing
Добре дошли на Ането и Анина Hug
Janett, след кръвен тест ли доктор ли предписа Дуфастон? Недей да пиеш на своя глава разни хапове. Дуфастонът съдържа синтетичен прогестерон,той не би ти навредил, но ако си с нормални количества прогестерон не би трябвало да го пиеш. Това,че имаш един аборт след себе си нищо не означава, даже според повечето доктори е нещо нормално всяка жена да преживее един спонтанен(аз също имах преди да забременея с Йоан)
Момичета,не бързайте и с витамините, те се пият от 4-ти месец нататък, когато се образува плацентата,сега зародишчето се храни от т. нар."жълто тяло" и организмът няма нужда от такива силни витамини каквито са "бременните витамини". Сигурна съм,че всеки добър гинеколог не би ви посъветвал да пиете отсега. Сега се пие само фолиева киселина и евентуално нош-па, който е с чувствителна матка, като Вили например, а и като мен ooooh!, но аз засега не пия нош-па,а за по-натам сигурно ще се наложи, като се сетя с Йоанчо колко нош-пата и магне Б6 изпих, не ми се мисли....Така или иначе матката постоянно контрахира и това е абсолщтно нормално за такъв орган като нея Peace
Ането и аз съм като теб, много ми се гади,постоянно Sick и малчо като ме задърпа за разходка умирам направо Confused Скатавам се на някоя пейка и раздавам заповеди от нея Heart Eyes
Цунки, скоро да си направим албумче викам, та да започнем да се пъчим с коремите Wink

# 74
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Ами дуфастон никой ли не пие newsm12Аз верно 4е имам един спонтанен аборт,но и тогава ми го бяха изписали.Това бил хормона пазител на бременността,докато още няма плацента.Освен него пия Витарал и но-шпа.

Аз съм с утрогестан Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт