Как да постъпя , за да няма обидени ?

  • 4 476
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 612
Защо не и кажеш истината. Така е най-добре според мен.

# 61
Ама ти такива жени срещала ли си които нищо не умеят да готвят? Не млади булки, ами жени на възраст...С извинение, но един боб от комшийката все ще се научи да прави.

Аз съм срещала - баба ми, лека й пръст бе така - нищо не можеше да сготви - израстнала в дом за сираци, там е яла на стол. После се омъжва и свекърва й готвила, а тя само поела останалата част от къщата - пране, чистене, децата. Когато починала вземала от столовете за вечерта. Чак като дойде демокрацията майка ми започна да я учи как се готви. А майка ми бе научена от баща ми, защото се оженила, а едни яйца не можела да изпържи. За мен бе странно, когато разбрах, че в другите семейства майките готвят, а моята правеше само торти, кремчета и прочие сладки неща, защото баща ми сладко не яде. Така че живота е шарен, има хора и хора.

И аз се учудих, че в дома на свекърва ми не слагат оцет на доматена салата, след като цял живот съм я яла със и иначе ми е безвкусна, ама както казах - хора разни, вкусове - още повече.

# 62
  • Мнения: 4 668
love_sunrise    smile3501
Винаги с голямо удоволствие чета коментарите ти  Peace Не само в моите теми ...
Много точно се изразяваш и много си права  Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 364
Благодаря ти за милите думи! Blush

Опитай се да се дистанцираш, не се оставяй да ти вменяват чувство за вина! Ти имаш чудесно семейство, това е най-важното! Слагаш тъмните очила и продължаваш напред!  Hug
Научи се да казваш "Не", кратко, точно, ясно и без излишни коментари! Свекърва ти винаги ще си намери повод да се обиди, не можеш да предвидиш всичко! Уважавай я, доколкото уважаваш себе си, останалото игнорирай! Само така ще поставиш ясни граници между вас! Peace
Бъди последователна! Успех! Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 3 500
При нас пък е обратното . Свекърва ми готви превъзходно и винаги по 3-4 манджи и като отидем у тях направо се спуквам от всичко да ям, преяждам, а тя вечно "Мамче, вземи си още, вземи от това, вземи от онова, ти нищо не яде, не си се нахранила... и т.н." ooooh! Embarassed

# 65
Здравей, въпреки че свекърва ми не готви лошо и много държи на хигиената в дома си,все пак не всичко приготвено от нея ми харесва. А тя държи да си хапнеш от всичко и то достатъчно много. Аз не исках да я обидя и за това в началото се опитвах да хапвам,но така не може да продължава вечно Sick Така че когато ме попита за пореден път, защо не си вземам от това или онова взех да и казвам истината - не ми харесва тази подправка, по-мазно и ще ми е тежко после и т.н. По-малко: едното единия път, другото следващия -да не я обидя. Получи се все пак. Постепенно взе да ми приготвя нещо по мой вкус,когато ходим. Така че хапвам спокойно.Тя е много добър човек и не исках да я обиждам, но ги посещаваме доста често и все някога оправданията щяха да сваршат. Пък и мисля че когато уважаваш даден човек не трябва да го лъжеш.

# 66
Решихме проблема с различния стил на хранене като стигнахме до споразумение аз да сипвам на себе си и на децата. Оттогава ми е много по-лесно, но трябваха 2-3 години двустранни мъчения. Иначе проблемът е като при Ноел и усмивката. Свекърва ми е чудесна домакиня, но там, особено в началото на брака ни, се ядеше по много и то от различни ястия, вкл. 3 вида десерти. Е не ми е по физическите възможности, а и ми прилошава като смеся много вкусове. И сега се случват забележки от рода на това: Защо не се сипа от това?, Няма ли да ядеш от онова?, но нали черпакът е в мен, нямам проблем. При теб може да не свърши работа, но, кой знае, все на някого може да помогне.

# 67
  • Мнения: 2 336
Моята свекърва може да готви и много се старае. Обаче има лош опит с нейната. Когато е била бременна са я карали да яде някакво страшно мазно кисело зеле (карам на спомени) и тя се скъсала да повръща после.
Та сега знае, че има хора с различни вкусове. Винаги оставя салата без подправки - всеки си слага и като не ща да ям нещо тя не настоява.
То, не че имам нужда от ядене де, ама и аз уважавам повечето и манджи по достойнство.

# 68
  • Мнения: 1 951
Като четох темата и ми изплува образа на майката на Реймънд от сериала "Всички обичат Реймънд"  Laughing

Не знам, какво да ти кажа, освен да си боцкаш по малко, или ако има готови купени неща на масата да си взимаш от тях.
Абе, кофти е сигурно всеки път това да се повтаря, но като не ти е вкусно  - насила не става.

xenia, защо си така озлобена към слабите хора?

# 69
  • Мнения: 4 668
Като четох темата и ми изплува образа на майката на Реймънд от сериала "Всички обичат Реймънд"  Laughing

Ха - ха ... Много ме развесели  Laughing Вярно е така . Не бях се сещала за Реймънд , но наистина много напомня цялото и поведение ...

xenia, защо си така озлобена към слабите хора?

Е , то е ясно защо ... Mr. Green

# 70
  • Мнения: 384
плодове-тях няма как да ги подправи  Wink И солидна вечеря (обяд) преди 'срещата' Simple Smile

# 71
  • Мнения: 4 668
Разбрах каква е подправката за салата  Rolling Eyes понеже xenia ме обвини че съм капризна , защото не я харесвам ще я споделя с вас - ЦЕЛИНА + КОПЪР - нарязани наситно , прибавени към салата от домати и сирене ...

# 72
  • София
  • Мнения: 903
Не мисля, че "капризниченето" относно храната има някаква връзка с това дали човек е слаб или дебел. А и някои хора наистина не могат НИЩО да готвят. Моя пример е свекървата на сестра ми - тя не може един боб да направи. Аз изобщо не съм слаба, но нейните манджи просто не мога да ги ям - слага някакви ужасни подправки, които изобщо не вървят с ястието и т.н. - просто ужас. Дори кучето им не иска да го яде. Просто не умее да готви. Явно не се е научила. Това че някой е на 40, 50 и т.н. години не го прави добър готвач.

# 73
  • София
  • Мнения: 903
Аз НИКОГА не готвя стандартно и с традиционни подправки.

Друго е да не готвиш с традиционни подправки, а съвсем друго е да използваш подправки, които изобщо не се връзват с основния продукт в яденето. Не случайно на всяка подправка пише за какви продукти се използва - едни са за пиле, други за риба и т.н. Аз също правя доста експерименти с подправките, но все пак ги съобразявам с вида на продукта.

# 74
  • Мнения: 1 100
Просто и кажи, че манджите и не ти понасят. Кажи и също, че отдавна си търсиш оправдания, за да не я обидиш, защото я уважаваш. Извини се и и кажи, че оценяваш старанието и и че не е тя виновна, че не си свикнала с храната и. Сигурна съм, че ако подбереш думите си, ще разбере.

Общи условия

Активация на акаунт