Как да постъпя , за да няма обидени ?

  • 4 474
  • 77
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 25 624
Разбрах каква е подправката за салата  Rolling Eyes понеже xenia ме обвини че съм капризна , защото не я харесвам ще я споделя с вас - ЦЕЛИНА + КОПЪР - нарязани наситно , прибавени към салата от домати и сирене ...

Е, и?  newsm78 Аз лично и магданоз мразя в салатата и никога не слагам, но ако съм на гости и има, просто тихо и кротко си го изчоплям и хапвам малко. В края на краищата не е отровно! И печени чушки мразя, и колко още неща... Ама хората нямат вина за това, нали? А и вкусовете хорски са толкова индивидуални! Експериментите с подправките правят различните ястия, иначе продуктите са все едни и същи.  Laughing
Не боли да хапнеш малко, колкото и не ти харесва, за да не обидиш домакините. А извинения за лош апетит - колкото искаш! Даже и диетата е добро оправдание. Щом си слаба, можеш да си измислиш някакво заболяване, заради което също можеш да подбираш храната. Или изобщо да пропуснеш вечерята.  Wink
Честно казано, винаги са ми били неприятни гости, които намират кусури на яденето, особено, когато го заявяват в прав текст на домакините, даже и да са най-близките хора. Много е невъзпитано, мисля аз.

# 76
  • Мнения: 4 668
Честно казано, винаги са ми били неприятни гости, които намират кусури на яденето, особено, когато го заявяват в прав текст на домакините, даже и да са най-близките хора. Много е невъзпитано, мисля аз.
Точно това искам да избегна  Wink Хапвам по малко , разбира се и се старая да не я засегна ... Просто тя непрекъснато ми казва , че малко ям , не си вземам достатъчно и т.н.

Колкото до целината - просто някой по напред се чудеше каква е тази подправка , та да не може да се яде салатата ... ами аз домати с целина не мога да ям ...

Честно казано този вариант започва много да ме блазни -
Просто и кажи, че манджите и не ти понасят. Кажи и също, че отдавна си търсиш оправдания, за да не я обидиш, защото я уважаваш. Извини се и и кажи, че оценяваш старанието и и че не е тя виновна, че не си свикнала с храната и. Сигурна съм, че ако подбереш думите си, ще разбере.

# 77
  • Мнения: 1 919
Аз и да ми харесва храната ям малко, просто защото съм свикнала да ям на често и стомаха ми побира много малко храна.
Винаги ми натякват че съм яла малко и само съм ровела - ама аз просто толкова мога да изям.
Ако кажеш че по толкова си ядеш - тамън ще ти върви и на килограмите.

Общи условия

Активация на акаунт