Помощ...налага се да изоставя детето си!

  • 34 540
  • 634
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 169
За сметката нямам нищо против някой да я прави вместо мен,аз и без това не мога да го измисля как ще я карам.Дори да приемем че ще ми остават 100лв.за храна,трябва да знаете че давам на децата по 1.00лв. за обед в училище,това е за второ с две филийки хляб,лишавам ги от супа защото струва още по 0.50лв. а не съм сигурна дали си я изяждат,и без десерт който е по 0.30лв.,съгласна съм за обеда защото всеки ден в него има месо а аз не мога да им го осигуря.Иначе тази година ще сме късметлии децата от 1-ви до 4-ти клас им се полага безплатна закуска а моите ще са точно 1-ви и 4-ти.Значи 22 учебни дни по 2 лв. са 44лв. за обяди.Но за бебето незнам дали ще имам кърма,с предишните две беше катастрофа.С първото имахме здравословни проблеми и не е кърмен въобще. С второто уж имах кърма а не била хранителна на първата консултация,не беше наддал нищо и минахме на адаптирано мляко,моля се този път всичко да е наред за здравето на бебчо е най-добре да е кърмено,а и е най-евтино.Утре следобед ще ида до ДАЗД незнам името на никой от там всеки път май различни хора виждам,но последните 2 пъти беше една и съща.Дообед пък ще чакам от SOS-организацията да ме посетят.Нямам търпение и с Ива да се запозная,по телефона звучеше много приятелски настроена.Всички вие сте много мили,вдъхвате ми надежди,благодаря ви.

# 31
  • Мнения: 1 287
Бобая,от написаното до тук от теб,си вадя заключение,че си силна жена!Вярвам,че ще се справиш и с отглеждането на третото си детенце - дано се роди живо и здраво!Виж колко хора са готови да ти помогнат,включвам се и аз.Просто можеш да разчиташ на нас,стига да не злоупотребиш,но това времето ще го покаже.Извини ни,че сме малко недоверчиви,но се случва хората да злоупотребяват!Както казах - времето ще покаже.Бъди сигурна,че нужната ти подкрепа от нас ще ти бъде оказана.А колкото до социалните - уверих се,че само тези,които си знаят правата,само те получават помощ и наистина си зависи от соц.работник - има и много кадърни хора.Така че задръж бебчо и бъди силна и смела,както до сега!

# 32
  • Мнения: 4 195
Бобая тук във форума, не споменавай думата нехранителна кърма, защото всички знаем, че такава няма, и да кърмиш мамите тук ще ти помогнат, може дане ти се вярва, но аз лично по колета ще ти пусна всичко за кърменето разпечатано от тук и само прочитайки го, ще видиш, че винаги има начин да се кърми, но за това сега е рано. Peace
Обяда на децата е 44 лв - все и за него ще помогнем.
искам да те питам друго - децата, големите, биха ли ти помагали, ако измизлим нещо надомно, те да забавляват дечко и тн?

# 33
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Ще проуча възможностите ти за получаване на помощи.Еднократни и ежемесечни.  Peace
От ОДЗ или ДАЗД  са длъжни да проучат семейното ти състояние, но не с цел да те упрекват или да те карат да се чувстваш виновна. Поне не би трябвало да е така. Има много злоупотреби и затова са принудени да прибягват до това. Ще прочета пак внимателно какво си написала и ако има нещо,което допълнително трябва да знам, ще те питам на ЛС. Ще опитам да съдействам чрез нашето ОЗД за съдействие в Габрово. За съжаление наема от 70-80 лева не е висок. И тук е така. Нищо че е малък град.

# 34
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Здравей [bobaja/b]. За съжаление с доходите,които са ти официални нямаш право на помощи. Трябва просто да си искаш от бившия да ти плаща определената издръжка. Ясно,че му е трудно,но и на теб не ти е лесно,така че...искай си парите- съдът ги е определил да ги получават децата. Докато започнеш да получаваш болничните, може да помолиш за някакъв заем, който впоследствие когато получиш болничните, да върнеш.
 Съжалявам,че не мога да дам някаква обнадеждаваща информация, но.... Sad Ако има нещо друго, с което да помогна,насреща съм! Peace

# 35
  • Мнения: 361
здравей бобая,
мога да те разбера, защото преди 8 г. и аз бях горе-долу в твоето положение. бях бременна с дъщеря ми, близките ми като че ли се бяха наговорили и ми бяха обърнали гръб, бащата на бебето, с когото на вс отгоре имахме брак, беше изчезнал нанякъде без да го интересуваме, аз бях на 22 г., самотна, изплашена и гладна... кошмар! като се върна към тези спомени направо се чудя как съм издържала. бях студентка, нямах даже стая в общежитие /поради недомислиците в някакви закони тогава/ и спях по причтелки, колежки и т.н. честно, чудех се откъде да взема някоя стотинка, за да не гладува бебето.... знам какъв кошмар е. точно като при теб нямах право на помощи, защото се водех омъжена и ми искаха доходите на мъжа, за когото изобщо не знаех къде е. не исках обаче и дума да чуя за аборт /няколко месеца майка ми се опитваше да ме навие да го направя къде с убеждения, къде със заплахи/. когато се роди мария нещата се пооправиха, поне по отношение на близките ми. разведох се, водих дълги години дело за родителски права и т.н. междувременно си намерихме нов татко и сега чакаме второ бебче. дъщеря ми ме научи да се боря, заото трябваше да мисля за оцеляването й.
бобая, кайи от какво имаш нужда, дай някакъв адрес. пиши ми на лични. от дъщеря ми имам много останали неща- почти нови дрехи, обувки, пособия за училище /тя сега ще е в 3 клас, а видях, че едното ти дете ще е в 1/. ще се опитам да ти помогна и финансово /скромно, но пак ще е нещо/ за храната, защото ми припомняш много живо ситуацията през която преминах....  а че държавата ни е идиотска- спор няма. тук децата не представляват ценност, поне според политиците ни и държавните служби. но не се отчайвай- след лошото трябва да дойде и хубаво.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 210
Здравей Бобая.
Вчера бях в парламента на заседание на Комисията за Младежта (по друг повод).
Имаше представители на ДАЗД. Споделих за твоя случай. Моля те- обърни се към ЗВЕНО МАЙКА И ДЕТЕ-Габрово. Ако не срещнеш разбиране и желание за помощ- моля пиши ми на ЛС с кого и как си говорила, защото има много механизми, по които тези хора да се задействат и да ти помогнат.
Аз няма да те окуражавам и навивам- момичетата ясно са ти казали всичко, знай само, че имаш много и добри хора зад теб.
Знам, че ще намериш в себе си силата да вземеш най-доброто решение.
ПОЗДРАВИ!

# 37
  • Мнения: 169
Здравейте и днес,вече се оплаках на Ива по телефона но....днес нали чаках от ДАЗД и SOS да ме посетят,и наистина техен представител дойде.Колкото и невероятно да звучи,точно по тази програма на социалните по превенция на изоставянето,ме посъветваха да мисля в насока да оставя детето си в дом.Думите и бяха цитирам: "Виж мила,знам,че е тежко да носиш детето си 9 месеца и после да го оставиш,но в твоя случай виждаш че и без него не можеш да се оправяш,помисли за бъдещето на теб и децата ти.Наесен те ще са ученици,ще им трябват дрехи,анцузи,тетрадки и какво ли още не,и точно по това време ти ще си в болничен и ще трябва да посрещаш бебе,няма да разполагаш с никакви средства,нашата възможност да ти помогнем е ограничена и по мои наблюдения не виждам как би се справила.Аз нямам никакво право да ти казвам какво да правиш,но те съветвам да мислиш в тази насока,имаш още време но ако мислиш за това ще се чувстваш по подготвена."  И така де аз и без тя да ми казва тези неща осъзнавам тази ситуация,но истината е,че много се разстроих.Имах чувството,че ако бебето не беше в корема а в ръцете ми просто щеше да го вземе и да го отнесе обявявайки ме за неспособна да се грижа за него.Чудя се въобще каква е целта на тази програма,нали трябва да работят в насока майките да не изоставят децата си,като се зачетох в договора който сме подписали...се оказва ,че всичко е само на хартия.Там освен че липсва психосоциалната и емоционална подкрепа за която става на въпрос,пише че помагат да децата с храна,на бебетата с адаптирани млека,памперси,лекарства,дрехи,лекарска помощ и какво ли още не.А истината е съвсем друга,много съм разочарована.Бих задържала детето си ако видя че има и най-малък шанс да се справя,обичам го не по-малко от другите ми деца.Но те се опитват да ме пречупят,знаете ли,че ако бях се срещнала със соц.работничката преди няколко дни ,сигурно нямаше да отворя тази тема,щях да съм загубила надежда,че някой би ми помогнал.Оказа се че "SOS-детски селища"(това са домове за деца,тяхна е и програмата в тясно сътрудничество с ДАЗД),не могат да осигурят помощ(храна и памперси) на една майка за да може тя да задържи детето си,но в същото време ако тази майка остави детето си в техен дом,същите тези неща ще бъдат осигурени за детето само дето за него ще се грижи не майка му а някоя леля.Иди я разбери тази политика която я водят.Поне да прекратят програмата,за да не дават такива празни надежди на хората.В един момент ти казват"ела при нас ние ще ти помогнем",а в седващия "всъщност възможностите ни са ограничени,помисли да оставиш детето" Иначе координаторката беше много мила,докато разговаряхме,мед и капеше от устата.Дори не по договора с тях,а по лична нейна инициатива,донесе на децата телевизионна игра останала от нейното детенце.Явно наистина намеренията и са добронамерени и мисли за доброто на децата но..........ДА ЗАКРИЯТ ПРОКЛЕТАТА ПРОГРАМА "ПРЕВЕНЦИЯ НА ИЗОСТАВЯНЕТО"-това е подигравка с хората.И да не тръбят из медиите на колко майки са помогнали.Всичко това е лъжа.ААА забравих да ви кажа какво друго съм решила.Ако стане така ,че оставя детето НЯМА да го дам за осиновяване,това е тяхната цел.Има много платежоспособни хора и дори спонсорират някой от домовете им и искали да си осиновят дете,но разбирате ли те не искали циганче,много ,много копнеели за дете,но били богати и българи и какво ще си  кажат хората ако гледат черничко детенце.А нас като ни гледат и мен и децата едни такива белички и русички,как да не си мисля(да уточна това са си мои мисли),че искат да си оставя детето защото веднага някой ще го грабне като топъл хляб,още повече че ще е новородено,голямо(децата ми са родени над 4 килограма)бяло ,здраво и красиво.Сигурно си мислят ,че не е фатално точно аз да оставя детето,защото то няма да се заседи в дома и ще му осигурят бъдеще.Че може и някое дарение да получат покрай детето.Някой хора са готови да дадат луди пари за де им се намери дете като моето.Това е за днес когато мога ще ви пиша пак за да знаете какво става с мен.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 210
Бобая, донякъде се радвам на гнева ти. Защото той понякога е силен мотиватор.
Пак те моля- свържи се със звеното. А и не е лошо конкретно да казваш и тук имената на хората, които ти казват тези неща, на тези , които отказват да ти помогнат и да си свършат работата. Гражданското общество вече не е само идея и ние сами трябва да контролираме тези уж "държавни служители в служба на обществото"...
ПОЗДРАВИ!

п.с. след този ти постинг нистина съм убедена, че си силна и ще се справиш. А ние сме с теб.

# 39
  • Мнения: 169
Във ЗМД не съм ходила,но се чудя има ли смисъл,те всички са свързани помежду си.Например SOS и ДАЗД са две отделни организации ,с отделни офиси,но всеки ден са заедно и когато има някакви документи за уреждане едните ми дават да подписвам за другите и обратното.Мисля си че и ЗМД е с тях,те са един чудесен колектив от усмихнати млади дами при това близли помежду си,но....знаете вече какво ми се случи и макар да ви изглеждам силна,нямам сили да ходя само да се ядосвам,досега не съм им поискала почти никаква помощ и пак съм се почувствала като просекиня.От усмивки и любезности полза никаква.Те дори не са ми казали досега дали и на каква помощ евентуално имам право.Ами да кажат като вас тук във форума -можем да направим това,това и това за теб.Ти помисли и тогава вземи решение.Но това до момента не се е случило.

# 40
  • Мнения: 2 577
Много е тежко, разбирам. Нистина понякога този избор стои дори пред най-отговорните майки. На никой не пожелавам да изпадне в твоето положение - да няма храна и пари. Права си - дрехи и обувки може и по едни, но да нямаш с какво да нахраниш децата си и да им осигуриш подслон... Това е съсипващо.
Няма ли в Габрово Комплекси за социални услуги иили тези така наречени от нас приюти за майки? Там можеш да останеш 6 месеца на топло и чисто и атмосферата е невероятна и хората са мили. Не знам дали има във вашия град...
Дори да си намериш работа ти като родиш пак не можеш да работиш. Дано намериш изход. Hug Hug Hugще следя темата и ако има с какво ще помагам. Дръж се и направи най-правилният за теб избор!

# 41
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Много е тежко, разбирам. Нистина понякога този избор стои дори пред най-отговорните майки. На никой не пожелавам да изпадне в твоето положение - да няма храна и пари. Права си - дрехи и обувки може и по едни, но да нямаш с какво да нахраниш децата си и да им осигуриш подслон... Това е съсипващо.
Няма ли в Габрово Комплекси за социални услуги иили тези така наречени от нас приюти за майки? Там можеш да останеш 6 месеца на топло и чисто и атмосферата е невероятна и хората са мили. Не знам дали има във вашия град...
Дори да си намериш работа ти като родиш пак не можеш да работиш. Дано намериш изход. Hug Hug Hugще следя темата и ако има с какво ще помагам. Дръж се и направи най-правилният за теб избор!

Ян4е,имат там звено"майка и бебе",могат да я настанят,но едва ли  ще помогнат за 6м.или година.Не могат да настанят там и другите деца.Проблема ще е изхранването на вси4ки деца.Аз я разбирам,но решението ще дойде само newsm78.

ДАЗД БИ трябвало да помогнат,не разбирам къде е проблема,но тя явно е опитвала.........Незнам,трудно е без помощ.От тук бихме могли да се обадим в централата,но знам,4е ще ни прехвърлят в Габрово.
Идея нямам как да се излезе от това положение Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 2 577
Роси, тук при нас майките са с всички деца. За това предположих, че и там може. 6 месеца да не плащаш наем и ток и да ти е топло пак е нещо. Останалото, което си е от нейното майчинство , например, ще е само за храната.
дано се намери добро решение!

# 43
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Роси, тук при нас майките са с всички деца. За това предположих, че и там може. 6 месеца да не плащаш наем и ток и да ти е топло пак е нещо. Останалото, което си е от нейното майчинство , например, ще е само за храната.
дано се намери добро решение!



надявам се и стискам палци  Praynig

# 44
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
bobaja - и от мен може да разчиташ на помощ  Hug
Както и останалите момичета са писали, ти сама ще вземеш крайното решение, НО от нас междувременно може да получиш много помощ, подкрепа и съвети  Hug

Последна редакция: пн, 16 юли 2007, 01:17 от lucyl30

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт