Дали се дължи на непрекъснатото носене на прашки?

  • 7 830
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 068
Някъде четох но не помня къде Embarassed че честото носене на прашки води до появата на хемороиди и от там сърбежа а и моя гинеколог каза да ги избягвам защото те са и причината за появата на коки колкото и добра хигиена да се спазва  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 726
И на мен ми се появи сърбеж ( но нямам подуване или др.оплаквания) от прашки, мисля си че е алергия към материята, защото нося от много години а ми се появи на наскоро, откакто започнах да си купувам един определен модел.

# 17
  • Мнения: 1 877
Е ,аз никога не съм носила прашки,но и при мен се появяват такива сърбежи...Така че споко - не е от тях.Те другите момичета са ти писали какво може да е

# 18
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Момичета открих цитати за вредата от прашките, бих искала да ги споделя с вас  Grinning

... Бикини тип “прашка”
Най-често те са направени от синтетично влакно - и както всички други гащички от неестествени материали, способствуват за възникване на гъбична инфекция (кандидоза).
Има и още един „подводен камък", който се причинява от кройката им - раздразване и даже алергична реакция на интимните части...

...Да, прашките са сексапилни, удобни, не прозират под панталона, има ги в какви ли не цветове и изобщо ни е трудно да си представим как жените преди са живели без прашки.

Изкуствените материи и кройката им обаче не са съвсем подходящи за ежедневно носене. Те са прекалено прилепнали и механичното търкане на плата в най-нежните места може да предизвика дразнене и възпаления...

...Прашките могат да провокират цистит
Изследвания са показали, че жените, които предпочитат да носят прашки, по-често страдат от възпаления на пикочния мехур. Оказва се, че тясната ивица тъкан се врязва в лигавицата и я травмира. Възниква източник на инфекция, която в крайна сметка прониква в пикочния мехур. По тази причина не е препоръчително да се носят прашки ежедневно...

...Известно ли ти е, че гинеколозите не обичат модерните в момента стрингове или „прашки”? Безусловно, те са красиви и секси, но при движение тъничката лентичка плат с лекота пренася бактериите от ануса към половите органи. Освен това, ако бельото твърде плътно приляга към кожата, то пречи на достъпа на кислород и нарушава кръвообращението...

..."Прашките" са опасни за здравето

Fashion Немските гинеколози призовават да се забранят G-стрингите /прашките/, защото те пагубно влияят на женското здраве! Експертите предупреждават - секси гащичките могат да повредят кожата и да предизвикат инфекция.

Педантичните немски лекари, разтревожени от «огромното» количество пациентки с възпаление на гениталиите, препоръчват на жените да носят обикновено бельо: «G-стрингите търкат и нараняват нежната кожа около гениталиите, особено, ако гащичките са много тесни или са направени от лошо разтягащ се материал», - е мнението на доктор Томас Гент от хамбургската Асоциация на Гинеколозите.

По думите на Гент, търкането, предизвикано от «връвчицата», задната част на прашките, е коренът на проблема, защото предизвиканите увреждения «способстват разпространяването на бактерии и водят към гъбични инфекции».

Между другото, скорошно изследване, проведено в Германия, показало, че всяка втора германка на възраст до петдесет години носи G-стринг. И повечето мъже, което съвсем не е удивително, намират гащичките от този тип за много секси...


# 19
На мен прашките са ми неудобни, и нищо чудно от търкането в тази област да има оплаквания.Не е задължително обаче да е инфекция.

# 20
Мога да се изкажа относно носенето на прашки, защото има такива, който са много качествени и всичко е въпрос на усещане и на цена...Залята е цяла България с китайско и много потребители не са наясно какъв е производителя и каква е реалната стойност на влакната описани на етикета...Имам клентки, който са пръснали сумати и пари по ефтините сутиени и гащи, с алергии, съответно от багрила от ластици, пръскат сумати и пари по доктори и накрая идват и търсят чист памук 100%, ала бала няма бельо 100% памук , винаги има и еластан... Други се късат да носят прашки, ама неее от 2-5 лв бройката ами да кажем от порядъка на над 10лв, и са много доволни и нямат абсолютно никакви оплаквания... Чакам найстина някой да дойде и да каже ей от тея прашки от 10лв ми стана нещо - еми нямам все още такъв случай, а иначе всички тея статии са едни преводи от чужди медии, и са ала бала да ви го кажа дирекно..
След време найстина ще има бум на такива болести, който описват германците-гинеколози, но те ще са в следствие от китайското нашествие на пазара..
Моя съвет е гледайте си здравето и си пръскайте парите за качество...

# 21
  • София
  • Мнения: 748
Опитай да се мажеш 2-3 на ден с крем "Здраве". Ако не помогне, отиди на лекар. И махни през този период прашките!

# 22
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Мога да се изкажа относно носенето на прашки, защото има такива, който са много качествени и всичко е въпрос на усещане и на цена...Залята е цяла България с китайско и много потребители не са наясно какъв е производителя и каква е реалната стойност на влакната описани на етикета...Имам клентки, който са пръснали сумати и пари по ефтините сутиени и гащи, с алергии, съответно от багрила от ластици, пръскат сумати и пари по доктори и накрая идват и търсят чист памук 100%, ала бала няма бельо 100% памук , винаги има и еластан... Други се късат да носят прашки, ама неее от 2-5 лв бройката ами да кажем от порядъка на над 10лв, и са много доволни и нямат абсолютно никакви оплаквания... Чакам найстина някой да дойде и да каже ей от тея прашки от 10лв ми стана нещо - еми нямам все още такъв случай, а иначе всички тея статии са едни преводи от чужди медии, и са ала бала да ви го кажа дирекно..
След време найстина ще има бум на такива болести, който описват германците-гинеколози, но те ще са в следствие от китайското нашествие на пазара..
Моя съвет е гледайте си здравето и си пръскайте парите за качество...
Нещо тук не съм съгласна с вас. Няма значение цената на бельото, всекиго според възможностите. Проблема не идва от цената на прашките а от кройката им дори и най марковите да са идеята в кройката е една и съща. И това не са го установили само германските гинеколози, а и  нашите специалисти, а те да не са от друга планета.
Вие госпожо за какви гащи си пръскате парите?

# 23
  • Мнения: 809
Напълно възможно.
И на мен се случи миналата година. Стигнах дотам да си мисля, че имам глисти.(Пази, Боже)
След консултация, се оказа, че е от прашките.
Спрях да ги нося за известно време - проблемът изчезна.
Сега пак съм с прашки, но си имам едно наум.

Общи условия

Активация на акаунт