Сок от ябълка и круша

  • 4 235
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 865
Аз лично смятам, че е рано! Но не съм привърженик на идеята "след 6-ия месец". Мисля, че след 3-4 месец е нормално!
newsm10
newsm10аз дадох при два навършени месеца,но Дари не е имала колики.

# 16
  • Самоков
  • Мнения: 561
И според мен е твърде рано, а и доколкото знам първите сокове които се дават са от ябълка и морков. За първи път чувам, че може да се дава сок от круша на толкова малко бебе. newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз не съм давала нищо друго освен мляко до 4-месечна възраст.Сок и до сега не пие-направо му пасирам плодовете.Не бих дала сок на толкова малко бебе,което вероятно има колики.Само ще му се раздразни стомахчето и коликите ще се увеличат.

# 18
  • Мнения: 6 029
И според мен е твърде рано, а и доколкото знам първите сокове които се дават са от ябълка и морков. За първи път чувам, че може да се дава сок от круша на толкова малко бебе. newsm78

дават се сезонни плодове на малките бебета... ябълката никак не й е сезон в момента.

# 19
  • Самоков
  • Мнения: 561
И според мен е твърде рано, а и доколкото знам първите сокове които се дават са от ябълка и морков. За първи път чувам, че може да се дава сок от круша на толкова малко бебе. newsm78

дават се сезонни плодове на малките бебета... ябълката никак не й е сезон в момента.
Аз захранвах през месец февруари, например. Какви са сезонните плодове тогава?
Нямам нищо против крушите, но просто не знам, че могат да се дават толкова рано.
А и педиатърката е казала и сок от ябълка.

# 20
  • Мнения: 24 467
...Аз захранвах през месец февруари, например. Какви са сезонните плодове тогава?
Нямам нищо против крушите, но просто не знам, че могат да се дават толкова рано.
А и педиатърката е казала и сок от ябълка.

Първото си дете и аз захраних през зимата, като ползвах ябълки и моркови- прясно изцедени. На второто дете през лятото давах череши, праскови и кайсии, освен ябълките и морковите, но тогава сезонът е по- благоприятен. Сок от круша не посмях, но може би да съм била прекалено изплашена. Давала съм по- късно круша, вече пасирана.

# 21
  • Мнения: 6 029
нищо й няма на крушата, най-много да го прокара... ябълките, които купувате през зимата са узрели есента..
педиатъра специално ми каза, че сезонни плодове трябва да се дават - сега череши, праскови, кайсии, дини, пъпеши

# 22
  • Мнения: 2 336
нищо й няма на крушата, най-много да го прокара... ябълките, които купувате през зимата са узрели есента..
педиатъра специално ми каза, че сезонни плодове трябва да се дават - сега череши, праскови, кайсии, дини, пъпеши

а от каква възраст започваш да даваш тези плодове newsm78

# 23
  • Мнения: 6 029
нищо й няма на крушата, най-много да го прокара... ябълките, които купувате през зимата са узрели есента..
педиатъра специално ми каза, че сезонни плодове трябва да се дават - сега череши, праскови, кайсии, дини, пъпеши

а от каква възраст започваш да даваш тези плодове newsm78
аз скоро ще почна да ги давам... синът ми е на почти два месеца.

# 24
  • София
  • Мнения: 15 219
Джули, ти не знаеш ли, че една ССФ не дава сок на 2-месечно бебе?  Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 6 029
аз не съм ССФ, моля да са уточним.
аз съм от лудите.

# 26
  • Мнения: 24 467
нищо й няма на крушата, най-много да го прокара... ябълките, които купувате през зимата са узрели есента..
педиатъра специално ми каза, че сезонни плодове трябва да се дават - сега череши, праскови, кайсии, дини, пъпеши

а от каква възраст започваш да даваш тези плодове newsm78

Пасираните плодове- след навършени 6 месеца, но преди това съм давала сокчета, тъй като считам мнението на педиатрите, че соковете следва да предхождат плодовете за по- правилно.

# 27
Според мен всяко бебе е различно. Аз давам сочкчета почти от месец, а от няколко дни и разредено пюре.  Не съм педиатър, но от изчетената литература "ЗА" и "Против"  си мисля....... Средно запасите на детето от майчиния организъм се изчерпват за около 3 месеца. Ako детето е на кърма майката може да ми "вкарва" необходимите витамини и всички други вещества. НО ако е само на АМ?!  Не мисля че изкуственото мляко може да набави всички необходими за растежа на детето вещества. Е това си е мое мнение и всеки решава сам какво е най- добре за неговото дете!   bouquet

# 28
  • Мнения: 508
Нищо няма да стане, ако изчакаш поне още два месеца. Аз все още не сум давала сокове

# 29
  • София
  • Мнения: 2 734
Teri ,много ме озадачи с това си мнение!За кърменето,така е,детето си получава всичко необходимо от кърмата.Ама ти зачитала ли си се на онази ми ти огромна таблица,която е на гърба на всяка кутия с АМ?Че то вътре са включени де що витамини и микроелементи можеш да си представиш!То заради това се казва адаптирано това мляко,защото е максимално пригодено към състава на майчината кърма!Според всички водещи здравни организации,а и нашето министерство  на здравеопазването,поне първите 5 месеца детето трябва да получава само кърма/АМ.Организмът му е пригоден да поема само това.И да,изкуственото мляко набавя всичко необходимо за първите месеци от живота!

Общи условия

Активация на акаунт